منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • رئیس بانک مرکزی هند هشدار داد که کریپتو در صورت رشد، باعث بحران مالی بعدی خواهد شد • TechCrunch

رئیس بانک مرکزی هند هشدار داد که کریپتو در صورت رشد، باعث بحران مالی بعدی خواهد شد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
رئیس بانک مرکزی هند هشدار داد که کریپتو در صورت رشد، باعث بحران مالی بعدی خواهد شد • TechCrunch

رئیس بانک مرکزی هند هشدار داد که کریپتو در صورت رشد، باعث بحران مالی بعدی خواهد شد • TechCrunch

رئیس بانک مرکزی هند روز چهارشنبه گفت که این کشور با کریپتو در جنگ نیست، اما اطمینان داد که ارزهای دیجیتال پایه و اساس اساسی ندارند و استفاده از آنها باید ممنوع شود.

Shaktikanta Das، فرماندار RBI در اتاقی پر از مدیران بانکی و قانونگذاران گفت که ارزهای دیجیتال یک خطر ذاتی بزرگ برای اقتصاد کلان و ثبات کشور دارد. پس از تحولات یک سال گذشته، از جمله آخرین قسمت مربوط به FTX، فکر نمی کنم نیازی به گفتن چیز بیشتری داشته باشیم. زمان ثابت کرده است که ارزهای دیجیتال ارزش امروزی را دارد.

«تغییر ارزش هر محصول به اصطلاح تابعی از بازار است. اما بر خلاف هر دارایی یا محصول دیگری، نگرانی اصلی ما در مورد کریپتو این است که هیچ مبنایی ندارد. من فکر می‌کنم رمزارز یا رمزارز خصوصی یک روش مدرن برای توصیف آنچه در غیر این صورت یک فعالیت 100٪ سوداگرانه است، است.

داس گفت که رمزارز منشأ خود را مدیون این ایده است که سیستم مالی موجود را دور می‌زند یا مختل می‌کند. آنها به بانک مرکزی اعتقاد ندارند، آنها به دنیای مالی تنظیم شده اعتقادی ندارند. من هنوز استدلال خوبی در مورد اینکه چه هدف عمومی را دنبال می کند نشنیده ام، وی افزود که معتقد است رمزارز باید ممنوع شود.

او گفت: “باید ممنوع شود زیرا اگر اجازه رشد داشته باشد… بگویید تنظیم شده است و اجازه رشد دارد… لطفاً به صحبت های من علامت بزنید که بحران مالی بعدی از ارزهای رمزپایه خصوصی خواهد آمد.”

هند از جمله کشورهایی است که رویکرد سختگیرانه ای را برای مدیریت ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده است. اوایل امسال، مالیات بر ارزهای مجازی را آغاز کرد و 30 درصد مالیات بر سود و 1 درصد کسر برای هر تراکنش ارزهای دیجیتال اعمال کرد.

این حرکت کشور، همراه با کاهش بازار، تراکنش‌هایی را که صرافی‌های محلی CoinSwitch Kuber با حمایت Sequoia India و Andreessen Horowitz و CoinDCX با حمایت Pantera در کشور انجام می‌دهند، به شدت کاهش داده است.

Changpeng “CZ” Zhao، بنیانگذار و مدیر عامل بزرگترین صرافی ارز دیجیتال بایننس، در مصاحبه اخیر با TechCrunch گفت که این شرکت هند را به عنوان یک “محیط بسیار دوستدار رمزنگاری” نمی بیند. او گفت که این شرکت تلاش می کند تا نگرانی های خود را در مورد مالیات محلی به مقامات محلی منتقل کند، اما اطمینان داد که تغییر سیاست های مالیاتی معمولاً زمان زیادی می برد.

بایننس به کشورهایی می رود که قوانین آن طرفدار رمزارز و تجارت است. ما به کشورهایی نمی رویم که در آن کسب و کار پایدار نخواهیم داشت – یا هیچ تجارتی، چه برویم و چه نرویم.

Coinbase که از CoinDCX و CoinSwitch Kuber پشتیبانی می‌کرد، پلتفرم رمزنگاری خود را در اوایل سال جاری در کشور راه‌اندازی کرد، اما به‌دلیل نگرانی‌های نظارتی به سرعت این سرویس را لغو کرد. برایان آرمسترانگ، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Coinbase در ماه می گفت که این شرکت پشتیبانی Coinbase را برای پرداخت‌های زیرساختی محلی UPI غیرفعال کرده است «به دلیل فشار غیر رسمی از سوی [central bank] بانک رزرو هند

کریپتو سال 2021 را با این روایت به پایان رساند که تامین مالی آنطور که می‌دانیم کند، ناکارآمد و دست و پا گیر است. Defi و DAO راه پیش رو بودند. قیمت ارزهای دیجیتال، در اصطلاح خاص خود، در حال افزایش بود و سرمایه گذاران HODLing بودند. از ماه می 2022، ارزهای دیجیتال تا حدودی درخشش خود را از دست داده اند – دو سوم ارزش خود. ربیع سانکار، معاون فرماندار RBI، که زمانی ارزهای دیجیتال را به طرح لاله و پونزی تشبیه می کرد، روز چهارشنبه گفت: شکست برخی نهادها منجر به فروپاشی اکوسیستم شده است.

او گفت: «فناوری که به‌عنوان پایان دولت، تنظیم‌کننده‌ها و واسطه‌ها – فلسفه اصلی رمزارزها – اعلام شد، اکنون دیوانه‌وار به دنبال تنظیم شدن است.