منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دوتایی مبتنی بر داده تقریباً 350 میلیون دلار برای تأمین مالی استارت‌آپ‌های معیارهای اولیه جمع‌آوری کردند • TechCrunch

دوتایی مبتنی بر داده تقریباً 350 میلیون دلار برای تأمین مالی استارت‌آپ‌های معیارهای اولیه جمع‌آوری کردند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دوتایی مبتنی بر داده تقریباً 350 میلیون دلار برای تأمین مالی استارت‌آپ‌های معیارهای اولیه جمع‌آوری کردند • TechCrunch

ننامدی اوکیکه و آرون هالیدی به داده‌های تطبیق الگو که اکثر VCها به آن سوگند می‌خورند اعتماد دارند. با توجه به سابقه آنها تعجب آور نیست. قبل از راه اندازی شرکت مخاطره آمیز خود، 645 Ventures، در سال 2014، Okike یکی از مدیران غول سرمایه گذاری مبتنی بر داده Insight Partners بود. در همین حال، هالیدی که مستقیماً از DFJ Gotham Ventures آمده بود، قبلاً یک مهندس نرم افزار در Goldman Sachs بود.

البته زمانی که یک استارت آپ تازه شروع به کار کرده است، به سختی می توان به داده ها دست یافت. اما هفته گذشته، Okike و Holiday در تبادل با TechCrunch گفتند که نرم افزار اختصاصی آنها و “مدل سرمایه گذاری اولیه با منابع فشرده” آنقدر خوب کار می کند که 645 تنها 347 میلیون دلار تعهدات سرمایه ای را از تعدادی از سرمایه گذاران سنتی (بنیادها) تضمین کردند. ، دفاتر خانواده، موقوفات) در دو صندوق جدید. یکی یک صندوق 195 میلیون دلاری در مراحل اولیه است. دیگری یک صندوق 153 میلیون دلاری برای حمایت از برندگان شکست در هنگام بلوغ است.

اینها مبالغ قابل توجهی در بازاری است که در آن رکوردها نسبت به یک سال پیش بسیار کمتر هیجان انگیز هستند. این وجوه نیز با صندوق اثبات مفهومی 7.6 میلیون دلاری این دو نفر فاصله زیادی دارد. (آنها در سال 2018 رکورد فروش 40 میلیون دلاری و در سال 2020 به 160.6 میلیون دلار دست یافتند، بنابراین اکنون مجموعاً حدود 555 میلیون دلار فروش دارند.)

مقداری نقدینگی از FiscalNote، سازنده نرم‌افزار مدیریت خط‌مشی که در ماه آگوست پس از ادغام با یک شرکت چک سفید به بازار عرضه شد، احتمالاً کمک کرده است. این تیم می‌گوید هفت شرکت پرتفوی دیگر از آن زمان فروخته شده‌اند، و بسیاری دیگر از زمانی که 645 Ventures از آنها حمایت کرد، بسیار ارزشمندتر هستند، از جمله دو شرکتی که دور بعدی آنها توسط Insight رهبری می‌شد. اینها شامل 60 میلیون دلار سری C از بخش ملی پزشکی Eden Health و 50 میلیون دلار سری B از شرکت امنیت سایبری است. Shift5.

سایر نقاط عطف برای صحبت (در حال حاضر) شامل ارزش 1.4 میلیارد دلاری شرکت امنیت ابری Panther Labs و Overtime است، یک استارت آپ لیگ ورزشی که اخیراً 100 میلیون دلار برای رشد جمع آوری کرده است.

البته حذفیاتی هم داشت. اوکیکه می‌گوید یکی از افسوس‌های بزرگ بازار NFT OpenSea است که او و هالیدی فرصت سرمایه‌گذاری در آن را در مرحله اولیه داشتند و «متاسفانه از آن عبور کردند». او می‌گوید در آن زمان، آن‌ها «قدردان سرعت رشد بازار NFT نبودند».

هالیدی می گوید خبر خوب این است که استارت آپ های بزرگ دیگری در نیویورک برای تامین مالی وجود دارد. “به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره Cornell Tech، ما شاهد سرازیر شدن انرژی کارآفرینی جوان زیادی به شهر هستیم و چندین بنیانگذار فناوری دفتر مرکزی خود را از دیگر مراکز فناوری به نیویورک منتقل کرده اند.”

این تیم همچنین این واقعیت را مثبت می‌داند که «وی سی‌های برجسته سیلیکون ولی» که «زمانی به سانفرانسیسکو به‌عنوان مرکز جهان نگاه می‌کردند» در حال افتتاح دفاتر در نیویورک هستند، از جمله اوایل امسال، هم Index Ventures و هم Sequoia Capital.

آیا آنها اصلا نگران رقابت هستند؟ اوکیکه می گوید نه کاملاً. “ما پیشنهاد خود را برای ارائه یک پیشنهاد ارزش قانع کننده به عنوان یک سرمایه گذار پیشرو تنظیم کرده ایم.”

یکی از آخرین شرط‌بندی‌های این شرکت Efficient Capital Labs است که سرمایه شرکت‌های آمریکایی را به شرکت‌های نرم‌افزاری در هند قرض می‌دهد. 645 Ventures دور اولیه 3.5 میلیون دلاری خود را رهبری کرد.

اوکیکه می‌گوید این شرکت همچنین سرمایه‌گذاری نامعلوم سری A را در یک استارت‌آپ نرم‌افزاری املاک بسته است و در نرم‌افزار املاک فعال بوده و خواهد بود، با شرط‌بندی‌های گذشته که شامل RentSpree، یک استارت‌آپ متمرکز بر اجاره آنلاین است. برنامه های اجاره و غربالگری مستاجر؛ Aryeo، یک پلتفرم محتوای املاک و مستغلات که به کاربران خود کمک می کند تا محتوای فهرست را مدیریت، سندیکا و خودکارسازی کنند. و Rifiniti، یک استارت‌آپ هوش تجاری که در سال 2019 توسط FM Systems، سازنده نرم‌افزارهای مدیریت امکانات، برای شرایط نامشخص خریداری شد.