منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دسته YC نشان می‌دهد که بنیانگذاران در مورد فین‌تک خوش‌بین هستند • TechCrunch

دسته YC نشان می‌دهد که بنیانگذاران در مورد فین‌تک خوش‌بین هستند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دسته YC نشان می‌دهد که بنیانگذاران در مورد فین‌تک خوش‌بین هستند • TechCrunch

شما نمی توانید متوقف شوید استارت آپ های فین تک پس از افزایش مبالغ حیرت‌انگیز سرمایه در سال 2021، صنعت استارت‌آپ فین‌تک امسال با عقب‌نشینی بازارهای عمومی و سقوط بسیاری از غول‌های فین‌تک پرپرواز سابق، با دیوار ارزش‌گذاری‌ها برخورد کرد. استارت آپ های فین تک در مراحل آخر در موج تجدید ارزیابی گرفتار شدند.

اخیراً داده‌های بازار بذر نشان می‌دهد که استارت‌آپ‌های کوچک‌تر فین‌تک به همان اندازه آسیب‌پذیر هستند. با این حال، با نگاهی به گروه اخیر استارت‌آپ‌هایی که از شتابدهنده آمریکایی Y Combinator عبور کرده‌اند، نمی‌توان گفت که فین‌تک بیشتر لطف بنیانگذار خود را از دست داده است.

طبق یک صفحه روز دمو، از بین 223 شرکتی که در آخرین دسته Y Combinator شرکت کردند – بدون احتساب شرکت هایی که در حین کار تحت رادار شرکت می کنند – 79 شرکت دارای یک موضوع فین تک با وزن کافی برای قرار دادن آنها در این دسته بودند. این بخش قابل توجهی است.


این صرافی به بررسی استارتاپ ها، بازارها و پول می پردازد.

آن را هر روز صبح در TechCrunch+ بخوانید یا هر شنبه خبرنامه The Exchange را دریافت کنید.


در خوش بینی بازار متقابل شرم آور نیست. می‌توان استدلال کرد که استارت‌آپ‌ها بنا به تعریف حداقل به مقداری از آن نیاز دارند تا از روی زمین کار کنند. اما از اینکه نه تنها تعداد زیادی استارتاپ فین‌تک به طور کلی در این گروه وجود دارد، بلکه نام‌های جدیدی در دسته‌هایی که مدت‌هاست در نظر ما شلوغ و یا شاید منسوخ شده‌اند، کمی شگفت‌زده شدیم. باز هم، خوش بینی ضد بازار جرم نیست – یک قمار است.