منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • در حالی که آمازون سال سختی را پشت سر گذاشت، AWS همچنان یک گاو پول نقد قابل اعتماد است • TechCrunch

در حالی که آمازون سال سختی را پشت سر گذاشت، AWS همچنان یک گاو پول نقد قابل اعتماد است • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
در حالی که آمازون سال سختی را پشت سر گذاشت، AWS همچنان یک گاو پول نقد قابل اعتماد است • TechCrunch

در حالی که آمازون سال سختی را پشت سر گذاشت، AWS همچنان یک گاو پول نقد قابل اعتماد است • TechCrunch

برگشت در ماه مارس در سال 2020، زمانی که جهان تعطیل شد، آمازون به محبوب ترین فروشگاه آنلاین در جهان تبدیل شد. وقتی مردم نمی‌توانستند خانه‌های خود را ترک کنند، آمدن کالاها به آنها ضروری شد و آمازون رونق گرفت. پول به خزانه اش سرازیر شد، قیمت سهامش سر به فلک کشید، و او دیوانه وار استخدام کرد و برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده انبارهایی ساخت.

طبق آمار Statista، این شرکت همه گیری را با حدود 840000 کارمند در سه ماهه اول سال 2020 آغاز کرد. در سه ماهه اول سال 2022، بیش از 1.6 میلیون کارمند داشت. مشکل این بود که وقتی همه‌گیری کنترل خود را بر زندگی عمومی سست کرد، مردم خرید آنلاین همه چیز را متوقف کردند و به خرده‌فروشی آجر و ملات بازگشتند.

اندی جاسی، مدیرعامل آمازون مطمئناً می‌داند که بازار تغییر کرده است و مدیرانش به دنبال مکان‌هایی برای کاهش هزینه‌ها و هزینه‌های عملیاتی هستند، کاری که بسیاری از سازمان‌های بزرگ در دوره عدم اطمینان اقتصادی بزرگ انجام می‌دهند.

تلاش‌های آمازون شامل، در صورت دقیق بودن گزارش‌ها، کاهش 10000 شغل در آینده نزدیک برای جبران استخدام‌هایی است که در اوج همه‌گیری رخ داده است.

بر اساس گزارش CNBC، از منظر سهام، این شرکت تقریباً از تمام سودهایی که در بحبوحه همه‌گیری به دست آورده است دست کشیده است و تقریباً 50 درصد از ارزش خود را در سال جاری از دست داده است. این بدان معناست که جف بزوس کمی کمتر از گذشته ثروتمند است و مکنزی اسکات سابقش کمی کمتر برای تقدیم دارد. در همین حال، جاسی برای کاهش هزینه های عملیاتی، سردرد و فشار بیشتری دارد.

با همه اینها، AWS، بخش ابری آمازون که Jassy قبل از ارتقاء به دفتر گوشه اداره می‌کرد، به عملکرد خود در سطح بالایی مانند همیشه ادامه داده است. اما حتی AWS در سه ماهه سوم کاهش سرعت را گزارش کرد زیرا شرکت ها سعی کردند هزینه های ابری را کاهش دهند.

توجه داشته باشید که در سه ماهه سوم 2022، آخرین سه ماهه گزارش شده، درآمد AWS به 20.5 میلیارد دلار رسید که کمتر از 21.1 میلیارد دلار مورد انتظار تحلیلگران بود. ممکن است زیاد به نظر نرسد، اما رایانش ابری یکی از معدود حوزه‌هایی است که رشد بیش از حد دارد، بنابراین حذف آن کار بزرگی بود.

با این اوصاف، نمی‌توانید این واقعیت را فراموش کنید که AWS اکنون در راه تبدیل شدن به یک تجارت 80 میلیارد دلاری است، بنابراین چیزی نیست که شما را در مورد آن شکست دهید، و اتفاق نظر این است که تجارت ابری هنوز وجود دارد. فضای رشد علیرغم شرایط اقتصاد کلان خارجی.

به عبارت دیگر، AWS بدون توجه به مسائل ارزی، کاهش رشد یا مشتریانی که انتظار افزایش اندکی در هزینه های فناوری اطلاعات در سال جدید را دارند، احتمالاً خوب خواهد بود. Jassy ممکن است نیاز به کاهش هزینه‌های شرکت داشته باشد، اما این احتمال وجود دارد که AWS از این تمرین در امان بماند.