منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • در بحبوحه تقاضای ضعیف برای تراشه‌های حافظه و گوشی‌های هوشمند، سود سه ماهه سامسونگ به پایین‌ترین حد در 8 سال گذشته رسید • TechCrunch

در بحبوحه تقاضای ضعیف برای تراشه‌های حافظه و گوشی‌های هوشمند، سود سه ماهه سامسونگ به پایین‌ترین حد در 8 سال گذشته رسید • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
در بحبوحه تقاضای ضعیف برای تراشه‌های حافظه و گوشی‌های هوشمند، سود سه ماهه سامسونگ به پایین‌ترین حد در 8 سال گذشته رسید • TechCrunch

در بحبوحه تقاضای ضعیف برای تراشه‌های حافظه و گوشی‌های هوشمند، سود سه ماهه سامسونگ به پایین‌ترین حد در 8 سال گذشته رسید • TechCrunch

سود عملیاتی سامسونگ الکترونیکس در سه ماهه منتهی به دسامبر با 69 درصد کاهش به 3.4 میلیارد دلار رسید و بر اساس برآوردهای اولیه، به دلیل کاهش تقاضای جهانی برای تراشه‌های حافظه و گوشی‌های هوشمند به دلیل تورم بالا و کندی اقتصاد، به پایین‌ترین حد در 8 سال گذشته رسید.

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در میان تداوم عدم اطمینان خارجی، از جمله رکود اقتصادی بالقوه جهانی، درآمد کلی به شدت در فصل سه‌ماهه کاهش یافت زیرا شاهد کاهش قابل‌توجه در نتایج کسب‌وکار حافظه به دلیل تقاضای ضعیف و فروش ضعیف‌تر گوشی‌های هوشمند بودیم.

این سازنده تراشه‌های حافظه و گوشی‌های هوشمند فروش 70 تریلیون وون (55 میلیارد دلار) را در سه ماهه امسال ثبت کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل تقریباً 8.6 درصد کاهش داشت.

به گفته TrendForce، کاهش شدید تقاضا برای تراشه‌های حافظه، از جمله DRAM و NAND، که در گجت‌ها و مراکز داده استفاده می‌شوند، تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان را نیز بر آن داشت تا قیمت‌های خود را کاهش دهند.

این محقق بازار گفت: «برای کسب و کار حافظه، کاهش تقاضا در سه ماهه چهارم بیشتر از حد انتظار بود زیرا مشتریان موجودی ها را در تلاش برای سفت کردن بیشتر مالی به دلیل نگرانی در مورد بدتر شدن احساسات مصرف کننده تنظیم کردند. درآمد حاصل از کسب و کار تجربه تلفن همراه با کاهش فروش و درآمد گوشی های هوشمند به دلیل تقاضای ضعیف ناشی از مشکلات کلان طولانی کاهش یافت.

بسیاری از شرکت های تولید تراشه از جمله Micron و SK Hynix قصد دارند هزینه های سرمایه ای خود را کاهش دهند و امسال موجودی را کاهش دهید. سامسونگ قبلاً اعلام کرده بود که برنامه ای برای کاهش هزینه های سرمایه ای خود ندارد.

ریسک ژئوپلیتیکی نگرانی دیگری برای شرکت های نیمه هادی است که درگیر جنگ فناوری آمریکا و چین هستند. اکتبر گذشته، ایالات متحده کنترل‌های صادراتی جدیدی را معرفی کرد که شرکت‌ها را ملزم به دریافت مجوز برای فروش تراشه‌های نیمه‌رسانا برای ابررایانه‌ها و هوش مصنوعی به شرکت‌های چینی می‌کرد.

طبق گزارش ها، سامسونگ یک سال معافیت از دولت ایالات متحده دریافت کرده است تا به سفارش تجهیزات ساخت تراشه آمریکا در کارخانه های خود در چین ادامه دهد، مانند کارخانه تراشه های حافظه فلش NAND در شیان و تاسیسات بسته بندی تراشه در سوژو. علیرغم معافیت برای نگهداری تأسیسات در چین، همیشه این خطر وجود دارد که محدودیت ایالات متحده به طور گسترده بر شرکت های تراشه با مشتریان در چین تأثیر بگذارد.

کره جنوبی در اوایل این هفته اعلام کرد که قصد دارد معافیت های مالیاتی را برای شرکت های نیمه هادی افزایش دهد تا از شرکت های تراشه کره ای حمایت کند و صنعت حیاتی این کشور را تقویت کند. این اقدام پس از آن صورت گرفت که سامسونگ و SK Hynix بالاترین مالیات شرکتی را در سال 2021 در میان 100 سازنده برتر تراشه جهان از جمله TSMC، Intel و SMIC پرداخت کردند.

شرکت‌های بزرگ تراشه‌های کره جنوبی از 15 درصد اعتبار مالیاتی، از 8 درصد برنامه‌ریزی‌شده برای سرمایه‌گذاری در تأسیسات تولید بهره‌مند خواهند شد. به گفته وزارت دارایی کره جنوبی، شرکت های نیمه هادی کوچک و متوسط ​​تا 25 درصد معافیت های مالیاتی دریافت خواهند کرد که از 16 درصد افزایش یافته است.

غول فناوری گزارش کامل درآمد شامل سود خالص برای سه ماهه چهارم را اعلام خواهد کرد و جزئیات بیشتری را در اواخر این ماه ارائه خواهد کرد.