منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • درآمد سه ماهه سوم تسلا انتظارات را نادیده می گیرد، در حالی که واحد انرژی رشد نشان می دهد • TechCrunch

درآمد سه ماهه سوم تسلا انتظارات را نادیده می گیرد، در حالی که واحد انرژی رشد نشان می دهد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
درآمد سه ماهه سوم تسلا انتظارات را نادیده می گیرد، در حالی که واحد انرژی رشد نشان می دهد • TechCrunch

درآمد سه ماهه سوم تسلا انتظارات را نادیده می گیرد، در حالی که واحد انرژی رشد نشان می دهد • TechCrunch

تسلا روز چهارشنبه درآمد سه ماهه سوم را 21.45 میلیارد دلار گزارش کرد، دوره رکورد دیگری که همچنان کمتر از انتظارات تحلیلگران بود.

پس از انتشار سود، سهام در معاملات پس از بازار 3.5 درصد کاهش یافت.

درآمد خالص تسلا در سه ماهه سوم 3.3 میلیارد دلار بود که تقریباً دو برابر 1.62 میلیارد دلار در مدت مشابه سال گذشته بود. این شرکت گفت که درآمد ناشی از افزایش هزینه های مواد خام و همچنین مشکلات افزایش تولید در کارخانه های خود در آلمان و تگزاس و همچنین تولید 4680 سلول باتری کاهش یافته است. تسلا همچنین تقویت دلار را عامل دیگری در نتایج سه ماهه سوم خود ذکر کرد.

نامه سه ماهه سوم این شرکت به سهامداران، بسیاری از رهنمودهای خود را در مورد هدف تولید نیمه کامیون در دسامبر و برنامه آن برای دستیابی به رشد 50 درصدی سال به سال در حمل و نقل خودرو تکرار کرد. با این حال، تسلا جزئیات کمی در مورد برنامه‌های راه‌اندازی Cybertruck خود ارائه کرده است و تنها گفته است که در «صنعتی‌سازی» خود پیشرفت کرده است و تولید آن در کارخانه تگزاس پس از افزایش مدل Y آغاز خواهد شد.

تسلا درآمد بدون احتساب موارد خاص را 1.05 دلار به ازای هر سهم در مقابل 62 سنت به ازای هر سهم در مدت مشابه سال گذشته گزارش کرد.

خودروسازی همچنان بزرگترین بخش تجارت آن است و درآمد حاصل از این بخش به 18.69 میلیارد دلار در سه ماهه سوم رسیده است که 55 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

حاشیه ناخالص صنعت خودرو این شرکت 27.9 درصد بود، مشابه سه ماهه گذشته و همچنان پایین تر از 32 درصد بالای آن بود که در اوایل سال جاری به دست آمد.

رشد واحد انرژی

واحد انرژی تسلا که در سه ماهه قبلی عقب افتاده بود، شاهد افزایش قابل توجهی در تجارت بود.

این شرکت گزارش داد که استقرار سیستم‌های ذخیره‌سازی انرژی، که شامل باتری‌های Powerwall خانگی و مگا پک‌های کاربردی می‌شود، سالانه 62 درصد رشد داشته است، از حدود 1.29 گیگاوات ساعت در سه ماهه سوم 2021 به 2.1 گیگاوات ساعت در سه ماهه مشابه امسال.

این شرکت این را “بالاترین سطح تا به امروز” نامیده است [of growth] این خبر به دنبال گزارشی در ماه سپتامبر منتشر شد که در آن گفته شد تسلا شروع به درخواست مشتریان پشت بام خورشیدی خود برای خرید یک Powerwall برای ذخیره انرژی کرده است. باتری های بزرگ مقیاس این شرکت نیز اخیراً با آتش گرفتن یک مگاپک در تاسیسات ذخیره انرژی در کالیفرنیا خبرساز شدند. این حادثه بخشی از بزرگراه 1 را بست و باعث شد تا یک پناهگاه محلی در ماس لندینگ توصیه شود.