منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دادگاه هلندی حکم می‌کند که الزام کارمندان به روشن کردن وب‌کم‌هایشان نقض حقوق بشر است • TechCrunch

دادگاه هلندی حکم می‌کند که الزام کارمندان به روشن کردن وب‌کم‌هایشان نقض حقوق بشر است • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دادگاه هلندی حکم می‌کند که الزام کارمندان به روشن کردن وب‌کم‌هایشان نقض حقوق بشر است • TechCrunch

دادگاه هلندی حکم می‌کند که الزام کارمندان به روشن کردن وب‌کم‌هایشان نقض حقوق بشر است • TechCrunch

هنگامی که Chetu مستقر در فلوریدا یک بازاریاب تلفنی در هلند استخدام می کند، شرکت از کارمند می خواهد که وب کم خود را روشن کند. این کارمند از اینکه “به مدت 9 ساعت در روز” در برنامه ای که شامل اشتراک گذاری صفحه نمایش و پخش وب کم او بود، ناراضی بود. هنگامی که او نپذیرفت، بر اساس اسناد دادگاه عمومی (به زبان هلندی)، به دلیل آنچه که شرکت می‌گفت «امتناع از کار» و «بی‌تفاوتی» اخراج شد. با این حال، دادگاه هلند مخالفت کرد و حکم داد که “دستورالعمل های روشن نگه داشتن وب کم با احترام به حریم خصوصی کارگران در تضاد است”. در حکم خود، دادگاه تا آنجا پیش رفت که پیشنهاد کرد که الزام نظارت بر وب‌کم نقض حقوق بشر است.

«من احساس راحتی نمی کنم که 9 ساعت در روز توسط دوربین تماشا کنم. این تهاجم به فضای شخصی من است و من را واقعاً ناراحت می کند. به همین دلیل است که دوربین من روشن نیست.» در پیام افسر ناشناس به چتو به نقل از سند دادگاه آمده است. کارمند پیشنهاد کرد که شرکت قبلاً او را زیر نظر دارد: “اکنون می توانید تمام فعالیت ها را روی لپ تاپ من نظارت کنید و من صفحه نمایش خود را به اشتراک می گذارم.”

طبق اسناد دادگاه، پاسخ شرکت به آن پیام اخراج کارمند بوده است. این ممکن است در ایالتی مانند ایالت فلوریدا که زادگاه چتو است، کار کرده باشد، اما به نظر می رسد که قوانین کار در سایر نقاط جهان کمی متفاوت عمل می کند. کارمند چتو را به دلیل اخراج ناعادلانه به دادگاه برد و دادگاه به نفع او رای داد که شامل پرداخت هزینه های حقوقی کارمند، دستمزد عقب افتاده، 50000 دلار جریمه و دستور حذف بند عدم رقابت کارمند بود. دادگاه حکم داد که شرکت باید دستمزد کارمند، تعطیلات استفاده نشده و همچنین تعدادی از هزینه های دیگر را بپردازد.

دادگاه در رای خود اعلام کرد: نظارت با دوربین به مدت 8 ساعت در روز نامتناسب است و در هلند مجاز نیست. «(…) نظارت تصویری یک کارمند در محل کار، خواه مخفیانه یا غیر مخفیانه، باید به عنوان تداخل قابل توجهی در زندگی خصوصی کارمند تلقی شود و بنابراین [the court] معتقد است که این به منزله دخالت در مفهوم ماده 8 است [Convention for the Protection of Human Rights and Fundamental Freedoms]”

چتو به نوبه خود ظاهراً در دادگاه حاضر نشد.

از طریق NL Times.