منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • خودروهای برقی فاکسکان با جعبه ابزار خودران انویدیا ساخته خواهند شد • TechCrunch

خودروهای برقی فاکسکان با جعبه ابزار خودران انویدیا ساخته خواهند شد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
خودروهای برقی فاکسکان با جعبه ابزار خودران انویدیا ساخته خواهند شد • TechCrunch

خودروهای برقی فاکسکان با جعبه ابزار خودران انویدیا ساخته خواهند شد • TechCrunch

تولیدکننده تایوانی فاکسکان و انویدیا سه‌شنبه پیش از نمایشگاه CES 2023 همکاری خود را برای توسعه پلتفرم‌های خودروهای خودکار و خودران اعلام کردند.

تحت این همکاری دوجانبه، فاکسکان به تامین کننده اصلی واحدهای کنترل الکترونیکی خودروسازان تبدیل خواهد شد. این ECU ها، یک جزء اصلی برای تمام وسایل نقلیه مدرن، با سیستم Drive Orin انویدیا بر روی یک تراشه (SoC)، یک پلت فرم هوش مصنوعی ابررایانه ای که از عملکردهای رانندگی مستقل پشتیبانی می کند، ساخته خواهند شد. به عنوان بخشی از این مشارکت، فاکسکان موافقت کرده است تا خودروهای الکتریکی برند خود را با Drive Orin ECU و مجموعه حسگرهای Nvidia مانند دوربین، رادار، لیدار و اولتراسوند (موسوم به Drive Hyperion) بسازد که برای قابلیت‌های رانندگی بسیار خودکار مورد نیاز است.

فاکسکان به موقع پاسخ نداد تا مشخص کند کدام خودروهای آینده شامل فناوری انویدیا خواهند شد. این شرکت هنوز وسایل نقلیه خود را تولید نکرده است و در حال تولید خودروهای الکتریکی برای فیسکر و لردستون موتورز است. سازنده لوازم الکترونیکی که بیشتر به خاطر ساخت آیفون اپل شناخته شده است، اخیراً از دو کانسپت EV رونمایی کرده است: یک پیکاپ تراک و یک کراس اوور هاچ بک. جزئیات در مورد وسایل نقلیه زمانی که برای اولین بار رونمایی شدند کمیاب بود، اما همکاری فاکسکان با انویدیا نشان داد که این خودروها با قابلیت های رانندگی خودکار ساخته خواهند شد.

انویدیا گفت این همکاری به آن اجازه می‌دهد تا از قابلیت‌های تولید فاکس‌کان برای مقیاس‌بندی Drive Orin استفاده کند. در عین حال، استفاده فاکسکان از معماری Drive Hyperion و Drive Orin SoC به خودروساز جدید این امکان را می دهد که زمان خود را برای بازاریابی سرعت بخشد و هزینه های تولید را کاهش دهد.

این برای هر شرکتی، از جمله فاکسکان، که در تولید خودرو جدید است، ضروری خواهد بود. در حالی که این شرکت تجربه گسترده‌ای در زمینه لوازم الکترونیکی مصرفی دارد، ما فقط باید موجی از استارت‌آپ‌های EV که در چند سال گذشته ظهور کرده‌اند را در نظر بگیریم.

و در سال 2023 و پس از آن، خودروسازان فقط خودرو نمی‌سازند، بلکه در حال ساخت ابررایانه‌های روی چرخ هستند. بهترین صادرات در جایی که می توانند.

سال گذشته در نمایشگاه CES، BYD و Lucid Motors گفتند که برای خودروهای خود، سیستم‌های کمک راننده پیشرفته فعلی و آینده به ابزار خودران انویدیا اعتماد دارند.

درباره CES 2023 در TechCrunch بیشتر بخوانید