منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • حلقه هوشمند جدید مووانو بر سلامت زنان تمرکز دارد • TechCrunch

حلقه هوشمند جدید مووانو بر سلامت زنان تمرکز دارد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
حلقه هوشمند جدید مووانو بر سلامت زنان تمرکز دارد • TechCrunch

Movano یک پرش هفتگی در مورد چیزی که می تواند تبدیل به یک بنر CES برای حلقه هوشمند شود دریافت می کند. امروز، این شرکت مستقر در Bay Area اولین حلقه هوشمند Evie را معرفی کرد که بر سلامت زنان تمرکز دارد و اواخر سال آینده وارد بازار خواهد شد. این دستگاه از محبوبیت اخیر فاکتور فرم محجوب که توسط افرادی مانند Oura و Circular رهبری می شود، سود می برد.

با این حال، یکی از اولین کسانی است که بر روی یک بخش خاص از بازار تمرکز می کند (من حدس می زنم که تقریباً 51٪ از جمعیت را می توان یک بخش در نظر گرفت). سلامت زنان قطعا به عنوان یک هدف معنا دارد. شرکت‌هایی مانند Fitbit و Apple با افزودن ردیابی چرخه و ویژگی‌های مرتبط موفقیت‌هایی کسب کرده‌اند.

این البته در جعبه اینجا گنجانده شده است. ویژگی های سطح بالای Evie عبارتند از:

[R]تخمین ضربان قلب، تغییرات ضربان قلب، SpO2، تعداد تنفس، تغییر دمای پوست، ردیابی قاعدگی و تخمک گذاری، ردیابی علائم قاعدگی، مشخصات فعالیت شامل مراحل، دقیقه های فعال و کالری سوزانده شده، مراحل و مدت زمان خواب و ردیابی خلق و خو.

بخش “خلق” در اینجا نقطه اصلی فروش حلقه Happy Ring است که هنوز منتشر نشده است، که از داده های خود استفاده می کند تا به کاربران کمک کند مواردی مانند استرس را مدیریت کنند و کمی بهتر بخوابند. بقیه جزئیات Evie هنوز بسیار مبهم هستند – مووانو قول می دهد در نمایش هفته آینده نگاه بهتری به محصول داشته باشد. البته، نمی‌توانید شرکت را به خاطر اینکه می‌خواهد در مقابل معارضه خارج شود، سرزنش کنید.

حلقه هوشمند جدید مووانو بر سلامت زنان تمرکز دارد • TechCrunch

اعتبار تصویر: منتقل شد

علاوه بر این، مووانو می‌گوید که «در نظر دارد مجوز FDA را برای این محصول دریافت کند». بدیهی است که هیچ جدول زمانی مشخصی برای این موضوع وجود ندارد. بیان می کند:

این شرکت قصد دارد پس از تکمیل یک آزمایش موفقیت آمیز هیپوکسی در اکتبر 2022، که در آن دقت SpO2 بالینی و ضربان قلب متناسب با استاندارد اجماع FDA نشان داده شد، برای معیارهای پالس اکسیمتری تشکیل پرونده دهد. در حالی که چندین دستگاه پوشیدنی فقط برای نرم‌افزارهای خاص، مانند ECG و Afib توسط FDA پاکسازی شده‌اند، Evie مطابق با استانداردهای نظارتی طراحی شده است و در یک مرکز تولید تجهیزات پزشکی که استانداردهای ISO13485 و cGMP را برآورده می‌کند، تعبیه شده است. رزولوشن بینش‌های قابل اعتماد و شخصی‌سازی شده‌ای را به زنان ارائه می‌دهد که می‌تواند به آنها کمک کند تا بین علت و معلول ارتباط برقرار کنند تا بتوانند «چرا» پشت آنچه را که احساس می‌کنند را بهتر درک کنند. علاوه بر این، Evie داده هایی را ارائه می دهد که پزشکان می توانند برای مراقبت از بیمار قابل اعتماد بیابند.

این به وضوح پایان بازی برای بسیاری از این مشاغل است، حرکت از فضای مصرف کننده به چیزی که در بین متخصصان پزشکی، شرکت های بیمه و مانند آن کمی جدی تر گرفته می شود.

جان ماستروتوتارو، مدیرعامل این شرکت در بیانیه‌ای گفت: «به عنوان یک دستگاه پزشکی، Evie از وضعیت موجود سایر پوشیدنی‌های موجود در بازار پیشی خواهد گرفت و ما معتقدیم که این قدرت را دارد که زندگی و سلامت کلی زنان را متحول کند». ما بیومتریک‌ها و بینش‌های پزشکی را در مورد یک پوشیدنی راحت و مدرن گرد هم می‌آوریم که زنان را قادر می‌سازد تا سفر سلامتی منحصربه‌فرد خود را تصاحب کنند.»

انتظار می رود این محصول حدود 300 دلار قیمت داشته باشد و برخلاف Oura، نیازی به هزینه اشتراک اضافی نخواهد داشت.

درباره CES 2023 در TechCrunch بیشتر بخوانید