منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • جک سوینی سرسخت، @ElonJet را (اما با تاخیر) به توییتر باز می گرداند • TechCrunch

جک سوینی سرسخت، @ElonJet را (اما با تاخیر) به توییتر باز می گرداند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
جک سوینی سرسخت، @ElonJet را (اما با تاخیر) به توییتر باز می گرداند • TechCrunch

بیش از یک هفته پس از ممنوعیت حضور در توییتر، جک سوینی، دانشجوی دوم دانشگاه فلوریدا مرکزی که حداقل در یک سال گذشته در کنار ایلان ماسک بوده است، یک حساب کاربری جدید در این پلتفرم دارد. تحت عنوان @ElonJetNexDayحساب ساعتی جت شخصی ایلان ماسک را ردیابی می کند، اما با تاخیر 24 ساعته.

اینکه آیا این فصل پایانی در یک داستان در حال انجام است یا نه، باید دید، اما باید آن را به سوینی بدهید. او سرسخت است

دو سال پیش، این جوان 20 ساله یک حساب کاربری در توییتر راه اندازی کرد که از داده های عمومی برای نقشه برداری خودکار پروازهای جت خصوصی ماسک استفاده می کرد. @ElonJet. در ماه ژانویه، ماسک از طریق پیام مستقیم روی پلتفرم از سوینی خواست تا در ازای دریافت 5000 دلار، او را حذف کند. ماسک به سوینی نوشت: «این یک خطر امنیتی است. “من از ایده شلیک یک دیوانه خوشم نمی آید.” وقتی سوئینی فقط به شوخی یک مدل 3 یا 50000 دلار درخواست کرد، ماسک به وضوح داشت سوئینی را شبح می‌کرد، اما ظاهراً آن را فراموش نکرد.

در عوض، سوینی در یک روز شلوغ هفته گذشته پس از ماسک که اکنون مالک توییتر است، تیتر خبر را منتشر کرد. حساب را ممنوع کنید530000 فالوور برای سوینی هزینه دارد. ماسک در توییتر پیشنهاد کرد که این انگیزه، خودرویی بود که پسرش X Æ A-12 را حمل می کرد، که “به دنبال آن بود. [a] استالکر دیوانه» در لس آنجلس. اگرچه هیچ ارتباط آشکاری بین این حساب و حادثه وجود نداشت، توییتر بلافاصله پس از آن به سوینی هشدار داد که “پس از بررسی دقیق” “مشخص شد که حساب شما خط‌مشی‌های توییتر را نقض کرده است” بدون اینکه بگوید کدام خط‌مشی‌ها نقض شده‌اند.

سپس توییتر اقدام به بستن حساب‌های بیشتر، از جمله حساب شخصی سوینی (به دلیل نقض قوانین توییتر در برابر “دستکاری پلت فرم و هرزنامه”) کرد. حساب‌های دیگری که توسط سوینی اداره می‌شود و سفر هوایی افراد مشهور دیگر، از جمله دشمن ماسک، مارک زاکربرگ را ردیابی می‌کند. و یک روز بعد روزنامه نگاران متعددی از جمله رایان مک از نیویورک تایمز و درو هارول از واشنگتن پست درباره داستان سوئینی گزارش دادند. (بعضی قفل می مانند.)

به طور جداگانه، ماسک توجه خود را به سوینی معطوف کرد و در توییتی نوشت: “اقدامات قانونی علیه سوینی و سازمان هایی که از آسیب رساندن به خانواده من حمایت می کنند در حال انجام است.”

سوینی به مدیریت حساب های رسانه های اجتماعی خود در جاهای دیگر ادامه داد. هفته گذشته، او یک حساب کاربری در پلتفرم رسانه اجتماعی جدیدتر ماستادون باز کرد که جت خصوصی ماسک را به صورت لحظه ای ردیابی می کند و تاکنون 67000 دنبال کننده جمع کرده است. سوینی همچنین صفحات فیس بوک و اینستاگرام دارد که رفت و آمد جت های خصوصی از جمله ماسک را ردیابی می کند و از طرفداران قابل توجهی برخوردار است.

و اکنون او در توییتر نیز به آن بازگشته است، حداقل در حال حاضر. بر اساس قوانین جدید آن، “به اشتراک گذاری اطلاعات مکان در دسترس عموم پس از یک دوره زمانی معقول به طوری که فرد دیگر در معرض آسیب فیزیکی قرار نگیرد” تخلف نیست. با تاخیر 24 ساعته در گزارش محل سفر جت شخصی ماسک، @ElonJetNexDay به نظر می رسد که در محدوده پارامترهای ایمنی اخیراً تنظیم شده توییتر قرار می گیرد.

با این حال، به راحتی می توان این روایت را به گونه ای تفسیر کرد که سوینی بینی خود را به ماسک می زند، کسی که تقریباً از روزی که در اواخر اکتبر با یک سینک به دفتر مرکزی شرکت در سانفرانسیسکو رفت، از قدرت خود به عنوان مالک جدید توییتر به طور تصادفی استفاده کرده است تا در مورد بلعیدنش شوخی کند. (“بگذار آن غرق شود“)

حتی پیروان فداکار ماسک در پلتفرم به نظر از این همه درام خسته شده اند. هنگامی که ماسک در یک نظرسنجی در روز یکشنبه از آنها پرسید که آیا باید از سمت رهبری سایت رسانه های اجتماعی کناره گیری کند، اکثریت قریب به اتفاق پاسخ دهندگان گفتند که باید این کار را انجام دهد. ماسک از آن زمان گفته است که به محض اینکه کسی را پیدا کند از سمت مدیرعاملی کناره گیری خواهد کرد آنقدر احمق که بتواند کار را بپذیرد