منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • جک دورسی نسبت به حملات به کارکنان توییتر هشدار می دهد و سالانه یک میلیون دلار به سیگنال اختصاص می دهد • TechCrunch

جک دورسی نسبت به حملات به کارکنان توییتر هشدار می دهد و سالانه یک میلیون دلار به سیگنال اختصاص می دهد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
جک دورسی نسبت به حملات به کارکنان توییتر هشدار می دهد و سالانه یک میلیون دلار به سیگنال اختصاص می دهد • TechCrunch

جک دورسی، بنیانگذار توییتر، هشداری درباره وضعیت و چشم انداز این شبکه اجتماعی صادر کرد و گفت که این شبکه با هیچ یک از استانداردهایی که او امیدوار بود به آن دست یابد، مطابقت ندارد و قلدری به کارکنان آن کوته بینانه و خطرناک است. همانطور که او قبلاً گفته بود، وقت آن است که به راه خود ادامه دهیم و برای این منظور تلاش های جدید در “توسعه اینترنت باز” را تامین مالی می کند که با شروع سالانه 1 میلیون دلار برای سیگنال شروع می شود.

با شروع در یک موضوع توییتر اما به سرعت به سمت یک پست وبلاگ (او نوشت: “من نمی خواهم همه چیز را در قطعات 280 کاراکتری ویرایش کنم” – سایه ای که احتمالاً هرگز انتظار نداشت آن را پرتاب کند) دورسی گفت که امیدوار است توییتر را بسازد. به خواسته های او، در سال 2020 با ورود یک سرمایه گذار فعال ناشناس درگذشت.

او می‌نویسد: «من برای رفتنم در این مرحله برنامه‌ریزی کردم، چون می‌دانستم دیگر برای شرکت مناسب نیستم.

اصولی که او امیدوار بود بر روی آنها بنا شود – مقاومت در برابر کنترل شرکت ها و دولت، محتوای کنترل شده توسط کاربر بدون استثنا و تعدیل الگوریتمی – در توییتر امروزی یا در توییتر که او رهبری می کرد وجود ندارد.

با این حال، او نوشت که بر خلاف کنایه‌های همراه با فایل‌های به اصطلاح توییتر، «هیچ نیت بد یا انگیزه پنهانی وجود نداشت و همه بر اساس بهترین اطلاعاتی که ما در آن زمان داشتیم عمل می‌کردند».

رشته‌های مختلف در آنچه نشان می‌دهند و ویرایش می‌کنند بسیار گزینشی هستند، در حالی که برخی از مقامات، به‌ویژه رئیس سابق اعتماد و ایمنی، جوئل راث، را به‌عنوان دیوانه‌کننده و دستور کار می‌خوانند. گزارش شده است که راث به اندازه کافی آزار و اذیت شخصی شدید را تجربه کرد که مجبور شد به طور موقت خانه خود را ترک کند. به طور کلی، چیز جدیدی در این پست فراتر از تعداد انگشت شماری از بزهای قربانی مناسب برای سوء استفاده خیالی وجود ندارد.

در این باره دورسی می گوید:

در مورد فایل‌ها، من می‌خواهم آنها به سبک ویکی لیکس منتشر شوند و دیدگاه‌ها و تفسیرهای بیشتری در نظر گرفته شود. و در کنار آن، تعهد به شفافیت برای اقدامات فعلی و آتی. امیدوارم همه این اتفاق بیفتد. چیزی برای پنهان کردن وجود ندارد … فقط چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد. حملات فعلی به همکاران سابق من می تواند خطرناک باشد و چیزی را حل کند. اگر می‌خواهید سرزنش کنید، آن را به من و اعمال یا عدم آن اشاره کنید.

مراقب باش چه آرزویی داری جک

خود گفتگوها، همانطور که هفته گذشته نوشتم، در واقع نگاه بسیار جالبی به دشواری اعتدال در شرایط بی سابقه است. بحث صریح و آزاد در مورد چگونگی تفسیر یک قانون یا اقداماتی که باید انجام شود یا نباید انجام شود دقیقاً همان چیزی است که فرد امیدوار است در پشت صحنه چنین فرآیندی در جریان باشد. انتساب سوگیری، ورای هر چیزی که با ارائه دقیقی که آشکارا برای ترویج آن روایت طراحی شده است، ارزش مستندی کمی دارد یا اصلاً ندارد.

در مورد راه‌حل‌های واقعی، دورسی البته سخت در حال کار (یا حداقل حاضر) در Bluesky است، اما او Mastodon و Matrix را به‌عنوان دیگر مسیرهای توسعه مفید می‌نامد:

بسیاری دیگر وجود خواهد داشت. فرد شانسی برای تبدیل شدن به یک استاندارد مانند HTTP یا SMTP خواهد داشت. این در مورد “توئیتر غیرمتمرکز” نیست. این یک فشار متمرکز و فوری برای یک استاندارد اساسی فناوری است تا رسانه های اجتماعی را به بخشی طبیعی از اینترنت تبدیل کند.

او اعلام کرد که با کمک مالی به سیگنال (قطعاً در برابر دولت ها) به میزان 1 میلیون دلار در سال شروع خواهد کرد. او گفت که کمک های مالی بیشتری در انتظار است و او خواستار توصیه هایی شد. و خوشبختانه، از آنجایی که آنچه به نظر می رسد ایمیل شخصی او باشد، به طور ناخواسته توسط مت طیبی در اولین موضوع پرونده در توییتر ارسال شده است، هر کسی باید بتواند با او در تماس باشد.