منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ثروتمندترین مرد آسیا اکثریت سهام یک سازمان خبری را با تصاحب “خصمانه” خریداری می کند – TechCrunch

ثروتمندترین مرد آسیا اکثریت سهام یک سازمان خبری را با تصاحب “خصمانه” خریداری می کند – TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ثروتمندترین مرد آسیا اکثریت سهام یک سازمان خبری را با تصاحب "خصمانه" خریداری می کند - TechCrunch

ثروتمندترین مرد آسیا اکثریت سهام یک سازمان خبری را با تصاحب "خصمانه" خریداری می کند - TechCrunch

گروه آدانی روز سه‌شنبه اعلام کرد که اکثریت سهام NDTV، یک خانه خبری معتبر هندی را در یک تصاحب ظاهراً خصمانه خریداری خواهد کرد زیرا میلیاردر گوتام آدانی جاه‌طلبی‌های رسانه‌ای خود را گسترش می‌دهد.

این شرکت هندی گفت که شبکه های رسانه ای AMG، واحد آدانی، به طور غیرمستقیم 29.18 درصد از سهام تلویزیون دهلی نو را خریداری خواهد کرد و یک پیشنهاد آزاد برای خرید 26 درصد دیگر از سهام ارائه خواهد کرد. انتظار می رود ارزش پیشنهادی باز 61.77 میلیون دلار باشد.

NDTV که سه دهه پیش تأسیس شد، یکی از محبوب‌ترین سازمان‌های خبری هند و دارایی کمیاب است که همواره از تلاش‌های دولت حاکم انتقاد کرده است.

این تجارت مستقر در دهلی نو، که سه کانال خبری تلویزیونی را اداره می‌کند و حضور گسترده‌ای در شبکه دارد، روز سه‌شنبه گفت که نه شرکت و نه بنیان‌گذاران آن هیچ مکالمه‌ای در مورد خرید اکثریت سهام، رضایت یا مشارکتی در مورد آن نداشتند.

«بدون هیچ بحثی با شرکت تلویزیون دهلی نو (NDTV) یا مروجین موسس آن، شرکت Vishvapradhan Commercial Private Limited (VCPL) به آنها اطلاعیه داد مبنی بر اینکه این شرکت (VCPL) از حقوق خود برای به دست آوردن 99.50 درصد کنترل RRPR Holding Private استفاده کرده است. Limited (RRPRH)، شرکت تحت مالکیت پروموتر که 29.18 درصد از NDTV را در اختیار دارد. اخطار VCPL بر اساس قرارداد وامی است که با بنیانگذاران NDTV Radhika و Prannoy Roy در سال 2009-2010 منعقد شده است.در این اطلاعیه آمده است که VCPL از اختیار خود برای تبدیل 19,90,000 وارانت به سهام RRPRH به ارزش روپیه استفاده کرده است. 10/- به ازای هر سهم و در مجموع روپیه. NDTV افزود: 1.99 کرور به RRPRH منتقل شده است.

این خرید در حالی صورت می‌گیرد که آدانی، ثروتمندترین مرد آسیا، به دنبال غوطه‌ور شدن در دارایی‌های رسانه‌ای و رقابت تهاجمی با موکش آمبانی، رئیس شرکت Reliance Industries، غول نفت و مخابرات، در مسیر دیگری است. امبانی مالک اموال رسانه ای Network18 است.

Sanjay Pugalia، مدیر عامل شبکه های رسانه ای AMG در بیانیه ای گفت: “این خرید نقطه عطفی در دستیابی به هدف AMNL برای هموار کردن راه برای رسانه های چند پلتفرمی عصر جدید است.”

AMNL تلاش می کند تا شهروندان هندی، مصرف کنندگان و علاقه مندان به هند را با اطلاعات و دانش توانمند کند. NDTV با موقعیت پیشرو در اخبار و توزیع قوی و متنوع آن در ژانرها و مناطق جغرافیایی، مناسب ترین بستر پخش و دیجیتال برای ارائه دیدگاه ما است. ما مشتاقانه منتظر تقویت رهبری NDTV در ارائه اخبار هستیم.