منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تیراندازی مرگبار پلیس به موسس استارت آپ، مشکل تنوع آستین را در کانون توجه قرار داد • TechCrunch

تیراندازی مرگبار پلیس به موسس استارت آپ، مشکل تنوع آستین را در کانون توجه قرار داد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تیراندازی مرگبار پلیس به موسس استارت آپ، مشکل تنوع آستین را در کانون توجه قرار داد • TechCrunch

راجان 'راج' مونسینگه (راست) و برادرش یوهان مونسینگه (سمت چپ) با پسر عموی خود (در مرکز)

راجان ‘راج’ مونسینگه (راست) و برادرش یوهان مونسینگه (سمت چپ) با پسر عموی خود (مرکز) عکس گرفته شده اند. اعتبار تصویر: یوهان مونسینگه

برای سال‌ها، آستین به عنوان یک مرکز فناوری رو به رشد، جایی که استارت‌آپ‌ها، بزرگ‌ها و سرمایه‌گذاران برای تثبیت حضور در آن هجوم می‌آورند، سرفصل خبرها بوده است.

اما در اواخر سال 2022، پایتخت تگزاس به دلیلی بسیار متفاوت و غم‌انگیز در خبرها قرار گرفت: مرگ ناگهانی یک بنیانگذار استارت‌آپ به دست یک افسر پلیس.

در 15 نوامبر، راجان “راج” مونسینگه یکی از بنیانگذاران inKind در خارج از خانه خود در آستین جنوبی در حادثه ای که خانواده و همکارانش به عنوان یک حادثه بی معنی و قابل اجتناب توصیف می کنند، به ضرب گلوله کشته شد.

به گفته برادرش یوهان، این مرد 33 ساله از یک سفر دو هفته‌ای بازگشت تا ببیند در خانه اش چیزهایی نامناسب به نظر می‌رسند. این محله مرفه اخیراً به هدف مجرمان تبدیل شده است – به طوری که یکی از صاحب خانه ها پس از سرقت احساس ناامنی کرد که از خانه نقل مکان کرد. مالکان جدید به طور فعال 24/7 نگهبانی را برای محافظت از جلوی خانه خود استخدام کردند.

چند هفته قبل از آن، مونسینگه یک تفنگ تهاجمی خریده بود تا در صورت تلاش یک سارق به خانه او از خود محافظت کند. الخطاری، همسایه و مدیر ارشد اجرایی او در هشداری غم انگیز پیشگویی هشدار داد:مرد قهوه ای با تفنگ بزرگ از شک و تردید بهره ای نمی برد.

معلوم شد که دلیلی برای نگرانی داشته است.

گزارش شده است که مونسینگه قبلاً با همسایه‌اش در آن طرف خیابان صحبت کرده بود و از اینکه ممکن است شخصی در خانه‌اش باشد ابراز نگرانی کرده بود و در حالی که در حال بازرسی اموالش بود، تفنگ خود را پس گرفت. با باز بودن در ورودی، مونسینگ به هر کسی که ممکن است در خانه او باشد فریاد زد که بیرون بیاید. او همچنین با تفنگ خود به سمت خانه شلیک کرد. نگهبان همسایه با 911 تماس گرفت.

به گفته برادر Moonesinghe، تصاویر دوربین Ring پلیس را نشان می دهد که بدون آژیر و چراغ به ملک برادرش می رسد و یکی از افسران از پشت به راج شلیک می کند.

یوهان به TechCrunch گفت: «پلیس جلو نیامد و به او مهلت نداد تا اسلحه را زمین بگذارد. (ویدئوی این حادثه را می توانید در اینجا مشاهده کنید. هشدار: ممکن است برای برخی از بینندگان نامناسب باشد.)

افسران گفتند قبل از اینکه راج در نهایت در یک بیمارستان محلی مرده باشد، اقداماتی را برای نجات جان او انجام دادند.

با این حال، دو روز بعد، خانواده راج متوجه شدند که چه اتفاقی برای او افتاده است. پلیس ابتدا یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرد و گفت که یک “مرد سفید پوست” مورد اصابت گلوله قرار گرفته است، اما جزئیاتی را اعلام نکرد.

یوهان گفت: «ما فوق العاده گیج شده بودیم. ما می‌دانستیم که پلیس‌ها آنجا هستند و نمی‌توانستیم راج را در دست بگیریم. اول فکر کردیم اوست، بعد تصمیم گرفتیم که نیست، گفتند مرد سفید پوستی را که در محله تیراندازی می کرد کشته اند. نمی دانستیم چه فکری کنیم.»

این حادثه ساعت 12:30 بامداد سه شنبه 24 آبان ماه رخ داد. با این حال، خانواده Moonesinghe ادعا کردند که پلیس از مرگ راج تا عصر روز پنجشنبه 17 نوامبر به آنها اطلاع نداده است.

راج عالی بود، کاملاً فوق‌العاده. یوهان به TechCrunch گفت: او تمام تلاش خود را برای کمک به افراد دیگر انجام داد. “این بدترین اتفاقی است که برای من و خانواده ام افتاده است. سخت ترین قسمت برای من این است که می شد از آن اجتناب کرد.

او ادامه داد: “ما خوش شانس هستیم که خانواده ای بسیار قوی، دوستان شگفت انگیز و افرادی فوق العاده حامی در اطراف خود داریم.” “آی تینه تنها از دست دادن کسی که دوستش داری سخت است، بلکه من هم همینطوربه دلیل نحوه برخورد پلیس، دو برابر، سه برابر دشوار است.

TechCrunch با اداره پلیس آستین (APD) تماس گرفت و ارجاع شد بیانیه مطبوعاتی مورخ 1 دسامبر بیان می کند بر اداره به بررسی تیراندازی ادامه داد.

در بالای پیام، راج به عنوان مردی درگذشته خاورمیانه توصیف شده است. در متن این پیام، APD گفت که تماس گیرنده با 911 مردی با اسلحه را “به عنوان یک مرد سفید پوست که عبایی خاکستری و شلوار تیره پوشیده است” توصیف کرده است.

در آن انتشار، اداره پلیس افسر دانیل سانچز را به عنوان فردی که به راج شلیک کرد، شناسایی کرد. گزارش شده است که سانچز در مرخصی اداری به سر می برد تا تحقیقات وزارتخانه ادامه یابد. APD در بیانیه خود گفت که دو تحقیق همزمان در مورد این حادثه انجام خواهد داد — یک تحقیق جنایی که توسط واحد تحقیقات ویژه APD در ارتباط با دفتر دادستانی منطقه تراویس انجام شده است و یک تحقیق اداری که توسط بخش امور داخلی APD انجام شده است، با نظارت اداره نظارت پلیس.

پس از نقل مکان به آستین حدود پنج سال پیش، در نوع خود امسال اجاره 22000 متر مربع فضای اداری این اولین دفتر فیس بوک در آستین بود. به گفته یوهان، تجارت خوب پیش می رود. این استارت آپ که در سال 2016 با تامین مالی رستوران ها از طریق پیش خرید حجم زیادی از اعتبارات غذا و نوشیدنی راه اندازی شد، طی یک سال گذشته 27 میلیون دلار سرمایه رشد و 130 میلیون دلار بدهی جذب کرد و حدود 74 کارمند دارد. یوهان گفت که با گردش مالی 48 میلیون دلاری فعالیت می کند.

“چیزی که من را واقعا ناراحت می کند این است که استارت آپ ها بسیار بسیار دشوار هستند و راج سال ها و سال ها سخت کار کرده است. و اکنون که شرکت واقعاً در یک کشتی موشکی است، او اینجا نیست تا از آن لذت ببرد.”

یوهان به TechCrunch گفت که او همچنین در مورد تصمیم چند سال پیش برای انتقال استارتاپی که به همراه برادرش اندرو هریس و مایلز ماتیاس تأسیس کرده بود، از واشنگتن دی سی به آستین احساس گناه می کند. یوهان، سرمایه‌گذار اولیه در اوبر و تویلیو، گفت که امیدوار است به یک ایالت معاف از مالیات برود. سیاتل و میامی نیز در نظر گرفته شدند.

یوهان به TechCrunch گفت: «بدیهی است که تیراندازی تقصیر من نبود. اما من باور نمی کنم که این اتفاق در جای دیگری رخ می داد. من همجنس گرا و قهوه ای هستم، در لس آنجلس بزرگ شدم و برای مدت طولانی در دی سی زندگی کردم. تنها زمانی که نژادپرستی را تجربه کردم زمانی بود که به آستین نقل مکان کردم.» در حالی که خانواده برادران اهل سریلانکا هستند، این زوج در لس آنجلس به دنیا آمدند.

ختاری به TechCrunch گفت که او عدم تنوع شهر را با توجه به شهرت به اصطلاح مترقی آن یک “چیز عجیب” می داند و رفتار پلیس با رنگین پوستان را “دلسرد کننده” خواند. به عنوان مثال، در جریان اعتراضات سال 2020، زندگی سیاه پوستان مهم است، 19 افسر پلیس به جراحت شدید معترضان متهم شدند. در اوایل سال جاری، افسران پلیس به استفاده از زور بیش از حد متهم شدند.

او به TechCrunch گفت: واضح است که چیزی در مورد آستین وجود دارد، و Black Lives Matter در سال 2020 بسیاری از این موارد را برجسته کرد. “این یک مشکل ملی است، اما آستین قطعا بیش از سهم خود دارد. در این مورد، تیاو درآن را به شدت گرفت [Raj] به عنوان تهدید اصلی و به او فرصت نداد.

یوهان گفت که تضاد بین پیشروی شهر و جمعیتی که عمدتاً “بسیار خوش‌آمد” هستند و حوادثی مانند این می‌تواند برای خارجی‌ها دشوار باشد.

“من فکر نمی کنم نژادپرستی آشکار وجود داشته باشد. این‌ها بیشتر سوگیری‌های ناخودآگاه هستند و مردم در چند ثانیه درباره دیگران قضاوت می‌کنند.” “و این واقعاً مشکل ساز است. من معتقدم اگر راج سفید پوست بود احتمالاً کشته نمی شد.

عدم تنوع آستین مشکل جدیدی نیست. مانند TechCrunch در ماه مارس گزارش شده است، برای مثال، درصد ساکنان سیاه پوست، مدام در حال کاهش است با گذشت زمان بله تقریبا 7 درصد در سال 2020. بسیاری از محله‌های آستین شبیه محله‌های دره سیلیکون هستند که ساکنان آن عمدتاً سفیدپوست و آسیایی هستند و اسپانیایی‌ها و سیاه‌پوستان به مراتب کمتری دارند.

یوهان نمی خواهد برادرش بیهوده مرده باشد. در حالی که او می‌گوید در حال حاضر در آستین “احساس امنیت” نمی‌کند و برایش سخت است که از افراد دیگر بخواهد به اینجا نقل مکان کنند، او همچنین می‌داند که آنها نمی‌توانند فقط در کیند حرکت کنند.

در عوض، او امیدوار است به تغییر آستین کمک کند، “آن را به مکانی امن برای همه تبدیل کند.”

یوهان گفت: «امیدوارم پلیس آستین حتی گفت‌وگو را آغاز کند، به ما پاسخ دهد و توضیح دهد که قرار است چه کاری متفاوت انجام دهند تا مطمئن شوند این اتفاق دیگر تکرار نمی‌شود.»

او همچنین می‌خواهد به طور بالقوه سرمایه‌ای را افزایش دهد که به طور خاص برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی باشد که از طریق داده‌ها، دوربین‌های امنیتی بهبودیافته و سایر فناوری‌ها می‌توانند به جلوگیری از اتفاق افتادن راج برای دیگران کمک کنند.

خبرنامه هفتگی فین‌تک TechCrunch، The Interchange، در اول ماه مه راه‌اندازی می‌شود! ثبت نام اینجا تا آن را در صندوق ورودی خود دریافت کنید.

در مورد موضوعی که به آن پرداخته‌ایم، نکته‌ای خبری دارید یا اطلاعاتی در مورد آن دارید؟ ما از اینکه ازت خبر داشته باشیم خوشحال میشویم. می توانید با من در [email protected] تماس بگیرید. یا می توانید برای ما یادداشتی را در [email protected] ارسال کنید. اگر ترجیح می دهید ناشناس بمانید، برای تماس با ما اینجا کلیک کنیدکه شامل SecureDrop (دستورالعمل در اینجا) و برنامه های پیام رسانی رمزگذاری شده مختلف.