منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • توییتر حساب Mastodon را به حالت تعلیق درآورد و مورد خوبی برای Mastodon ایجاد کرد • TechCrunch

توییتر حساب Mastodon را به حالت تعلیق درآورد و مورد خوبی برای Mastodon ایجاد کرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
توییتر حساب Mastodon را به حالت تعلیق درآورد و مورد خوبی برای Mastodon ایجاد کرد • TechCrunch

یک روز پس از اینکه توییتر سیاست جدیدی را برای توضیح تصمیم خود مبنی بر ممنوعیت حساب کاربری که جت شخصی ایلان ماسک را ردیابی می کرد، ایجاد کرد، این پیامدها همچنان ادامه دارد.

ظاهراً توییتر، رقیب متن باز خود یعنی Mastodon را بعد از ظهر پنجشنبه از این سرویس تعلیق کرد. طبق سوابق، درست قبل از تعلیق، Mastodon (joinmastodon@) پیوندی به حساب ردیابی هواپیما در سرویس خود توییت کرد.

به روز رسانی: از ساعت 6:30 بعد از ظهر PT، بسیاری از پیوندهای Mastodon دیگر در توییتر کار نمی کنند آنها را علامت گذاری می کند به عنوان “بالقوه مضر”. به نظر می رسد پیوندهای توییت شده به برخی از سرورهای بدون نام دامنه Mastodon هنوز در آزمایش ما کار می کنند.

اسکرین شات از حساب توییتر ماستودون

اعتبار تصویر: توییتر/WaybackMachine

حساب کاربری توییتر که اکنون ممنوع شده است @ElonJet متعلق به دانشجوی فلوریدا جک سوینی است که تعدادی دیگر از ربات های ردیابی پرواز را نیز اداره می کند که اطلاعات پرواز را از داده های عمومی جمع آوری می کند. حساب شخصی سوئینی نیز توسط توییتر به همراه بسیاری از ربات‌ها، از جمله یکی که به‌روزرسانی‌هایی درباره مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا منتشر می‌کرد، تعلیق کرد.

در اوایل ماه نوامبر، ماسک لحن متفاوتی در مورد حساب کاربری داشت، اما از آن زمان عقب نشینی کرد و سیاست های پلت فرم توییتر را با توجه به ترجیحات شخصی خود تنظیم کرد. او در توییتی نوشت: «تعهد من به آزادی بیان حتی به ممنوعیت نکردن حساب پس از هواپیمای من ادامه می‌یابد، حتی اگر این یک خطر مستقیم برای امنیت شخصی باشد». این توییت اکنون با یادداشت‌های انجمن همراه است که حماسه @ElonJet را توضیح می‌دهد.

توییتر حساب Mastodon را به حالت تعلیق درآورد و مورد خوبی برای Mastodon ایجاد کرد • TechCrunch

ترجیحات شخصی و سیاسی ماسک، از زمانی که مالک جدید این شرکت به قدرت رسید، تعدادی از تصمیمات سیاسی را در توییتر هدایت کرد. در حالی که ماسک در ابتدا اعلام کرد که توییتر هرگونه محتوای غیرقانونی را مجاز می‌کند، از آن زمان به دلایل شخصی حساب‌های خاصی را ممنوع کرده است.

ماسک در اوایل ماه جاری موجی از نازی‌های برجسته و نژادپرستان سفیدپوست را احیا کرد، اما با استناد به تجربه شخصی خود از پدر شدن، الکس جونز، نظریه‌پرداز توطئه سندی هوک را ترسیم کرد.

در Mastodon، یک جایگزین توئیتر منبع باز یکپارچه، یک نفر نمی تواند قوانین را برای کل پلت فرم تعیین کند. سرورهای Mastodon – نمونه‌های مجزا اما باز شبکه اجتماعی – توسط افرادی اداره می‌شوند که می‌توانند قوانینی را تنظیم کنند، اما کاربران همچنین می‌توانند در صورت عدم موافقت با این انتخاب‌ها، از سرور دیگری انصراف دهند.