منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • توییتر آشفته است، بنابراین کارمندان سابق Spill را به عنوان جایگزین ایجاد می کنند • TechCrunch

توییتر آشفته است، بنابراین کارمندان سابق Spill را به عنوان جایگزین ایجاد می کنند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
توییتر آشفته است، بنابراین کارمندان سابق Spill را به عنوان جایگزین ایجاد می کنند • TechCrunch

آلفونسو “The Fonz” ترل و دواریس براون در اولین روز خود در توییتر در طول مسیریابی با یکدیگر ملاقات کردند. آنها نمی دانستند که فقط چند سال بعد پلتفرم رسانه های اجتماعی خود را خواهند ساخت.

ترل که تا ماه گذشته، زمانی که یکی از هزاران نفر بود، رئیس جهانی اجتماعی و سرمقاله پلتفرم بود، گفت: «ما تنها دو سیاهپوست آنجا بودیم و می‌گفتیم: «هی، ما قرار است با هم دوست باشیم!» کارمندانی که به دنبال تصاحب ایلان ماسک اخراج شدند. براون یک مدیر محصول اصلی در توییتر بود که روی یادگیری ماشین کار می‌کرد، اما در سال 2020 توییتر را ترک کرد و Mexora، یک استارت‌آپ سری A را تأسیس کرد که ساخت خطوط لوله داده را برای شرکت‌ها آسان‌تر می‌کند.

امروز، ترل و براون فهرست انتظاری را برای اسپیل اعلام می‌کنند که آن را به عنوان «یک پلت فرم مکالمه بی‌درنگ که فرهنگ را در اولویت قرار می‌دهد» توصیف می‌کنند. آنها انتظار دارند این پلتفرم در حدود شش تا هشت هفته راه اندازی شود.

ترل و براون به‌عنوان خلاقان سیاه‌پوست و تکنولوژیست‌هایی که در رسانه‌های اجتماعی کار می‌کنند، زنان سیاه‌پوست، افراد عجیب و غریب، و سایر جوامع متنوع را مشاهده کرده‌اند که روندهای جدیدی را در پلتفرم‌هایی مانند توییتر و تیک‌تاک هدایت می‌کنند، اما نادیده گرفته می‌شوند. مطالعات نشان می‌دهد، همانطور که بنیان‌گذاران سیاه‌پوست به‌طور ناعادلانه در سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز اخراج می‌شوند، تولیدکنندگان محتوای سیاه‌پوست نیز آثارشان دزدیده می‌شود و معاملات کمتری را نسبت به خالقان سفیدپوست کسب می‌کنند.

ترل به TechCrunch گفت: «من فکر می‌کنم این واقعاً یک مشکل پلتفرم است. حتی قبل از اینکه توییتر را ترک کنم، در چند ماه گذشته، فقط با خلاقان سیاهپوست صحبت می‌کردم، با خلاقان عجیب و غریب سیاه پوست صحبت می‌کردم، و می‌گفتم چگونه پول خود را به دست می‌آوری؟ آیا هیچ پلتفرمی از شما پشتیبانی می کند؟ آیا به ایده اسپیل علاقه دارید؟

بنابراین برای بنیانگذاران مهم بود که اسپیل از همان ابتدا ویژگی‌های درآمدزایی سازندگان را ایجاد کرد. اسپیل از فناوری بلاک چین برای ترسیم چگونگی ویروسی شدن پست‌ها و جبران خسارت به سازندگان پشت آن استفاده می‌کند، اما ترل عمداً از نامیدن اسپیل یک شرکت web3 خودداری می‌کند.

«این یک چیز web3 نیست. ترل به TechCrunch گفت: من این را نمی خواهم. اما استفاده از بلاک چین هم به اعتبار دادن به سازندگان و هم ایجاد مدلی برای جبران خودکار آنهاست. اگر آنها سرریزی داشته باشند که ویروسی شود و ما از آن درآمدزایی کنیم، واقعاً مؤثر است.» اسپیل هنوز تصمیم نگرفته است که سهم درآمد چگونه خواهد بود یا از چه روشی برای ردیابی اینکه چگونه پست‌ها درآمد تبلیغاتی ایجاد می‌کنند، استفاده می‌کند، اما ترل می‌گوید: سازندگان «کاملاً پول واقعی» را به دلار دریافت خواهند کرد، نه ارز دیجیتال. فناوری بلاک چین چیزی است که در پشته فناوری زندگی می کند، نه چیزی که کاربران با آن بمباران شوند.

مانند توییتر، اسپیل یک فید خبری زنده خواهد داشت که در آن کاربران می‌توانند «نشت» را ارسال کنند (یک قدم بالاتر از «toots» Mastodon). آنها را پس از عبارت “ریختن چای” “ریختن” می نامند و ترل گفت که آنها به سمت موتیف فنجان چای متمایل می شوند. حتی وب‌سایت آن‌ها مِمی از کرمیت در حال نوشیدن چای را نشان می‌دهد (که اتفاقاً در توییتر سیاه محبوب شد). اسپیل همچنین در حال ساخت یک ویژگی به نام «پارتی‌های چای» است که در آن کاربران می‌توانند رویدادهای آنلاین و IRL را میزبانی کنند، سپس پاداش‌های درون برنامه‌ای را برای اعمال مواردی مانند تقویت پست‌های خود دریافت کنند. کاربران همچنان می‌توانند پست‌های تقویت‌شده را بخرند، اما ترل می‌گوید که “اگر شما در حال ساختن و شکستن آن در Spill بوده‌اید، ما آن چیزها را به شما می‌دهیم.”

براون، که مدیر ارشد فناوری اسپیل است، تعهد این شرکت را به ارج نهادن به تولیدات فرهنگی در ساختار پلتفرم گسترش می‌دهد.

براون به TechCrunch گفت: «این احتمالاً اولین مدل تعدیل محتوای زبان مبتنی بر هوش مصنوعی بزرگ است که در واقع توسط افراد فرهنگ ساخته شده است.

یک سابقه ثابت از تعصب نژادی در الگوریتم‌های تشخیص سخنان مشوق نفرت وجود دارد که اکثر پلتفرم‌های اجتماعی از آن استفاده می‌کنند – یک مطالعه نشان داد که توییت‌هایی که توسط آمریکایی‌های آفریقایی تبار نوشته می‌شوند، ۱.۵ برابر بیشتر احتمال دارد که به عنوان سخنان توهین‌آمیز یا نفرت علامت‌گذاری شوند، در حالی که توییت‌هایی که در AAVE نوشته می‌شوند. انگلیسی بومی آفریقایی آمریکایی) 2.2 برابر بیشتر احتمال داشت. هوش مصنوعی نمی‌تواند زمینه فرهنگی را که در آن گفتار خاصی استفاده می‌شود، درک کند، به‌ویژه اگر توسعه‌دهندگان پشت هوش مصنوعی افرادی باشند که تفاوت‌های زبانی فرهنگ‌های خارج از فرهنگ خودشان را درک نکرده و تلاشی برای درک آن نکرده‌اند. اما اگر کسی بتواند آن را تغییر دهد، ممکن است قهوه ای باشد.

او گفت: «ما عمدی‌تر خواهیم بود و درباره چیزهایی که توهین‌آمیز تلقی می‌شوند، دقیق‌تر عمل می‌کنیم، زیرا دوباره، این تجربه زیسته یا تجربه علمی ماست. “گرفتن این نوع چیزهایی که حواس را از پلتفرم منحرف می کند بسیار دقیق تر خواهد بود، که به ایجاد فضای امن برای کاربران و سازندگان ما کمک نمی کند.”

اسپیل با یک تیم کوچک زیر ده نفر به اضافه سه مشاور، از جمله دانتلی دیویس، رئیس سابق طراحی توییتر، در حال ساخت است. سایر رقبای پر جنب و جوش توییتر مانند Hive با مشکلات امنیتی در ساخت این نوع محصولات بدون تیم پایدار مواجه شده اند. اما بنیانگذاران اسپیل مطمئن هستند که در دام مشابهی نیفتند.

براون گفت: «شما جان مک‌کلین و مک‌گیور را اینجا دارید!» فونز، در بخش محتوا و جنبه اجتماعی، برخی از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین کمپین‌ها را در جهان اجرا کرده است.» در توییتر، تیم ترل جایزه Webby را برای بهترین حضور اجتماعی به دست آورد، و قبل از آن او بازاریابی رسانه‌های اجتماعی را رهبری می‌کرد. در HBO و سپس شما به معنای واقعی کلمه برخی از بزرگترین خدمات در مقیاس وب را که احتمالاً از زمان ظهور و رایج شدن رایانش ابری انجام شده است، دارید. این اولین رودوی ما نیست.

لیست انتظار Spill اکنون فعال است و کاربران می توانند قبل از راه اندازی پلتفرم، دسته خود را رزرو کرده و به روز رسانی ها را دریافت کنند.