منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • توسعه دهنده VLC VideoLAN به وزارتخانه های هند اخطار قانونی ارسال می کند. • TechCrunch

توسعه دهنده VLC VideoLAN به وزارتخانه های هند اخطار قانونی ارسال می کند. • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
توسعه دهنده VLC VideoLAN به وزارتخانه های هند اخطار قانونی ارسال می کند. • TechCrunch

توسعه دهنده VLC VideoLAN به وزارتخانه های هند اخطار قانونی ارسال می کند. • TechCrunch

VideoLAN، توسعه‌دهنده و اپراتور پخش‌کننده رسانه محبوب VLC، یک اخطار حقوقی را به وزارتخانه‌های فناوری اطلاعات و مخابرات هند تسلیم کرده است و ادعا می‌کند که مقامات هندی به توسعه‌دهنده نرم‌افزار اطلاع نداده‌اند و به آن فرصت توضیح نداده‌اند.

Jean-Baptiste Kempf رئیس و توسعه دهنده اصلی VideoLan در مصاحبه قبلی با TechCrunch گفت که اپراتورهای هندی وب سایت VideoLAN را که در آن لینک های دانلود VLC را فهرست می کند، از فوریه امسال مسدود کرده اند. هند یکی از بزرگترین بازارهای VLC است.

«بیشتر ISPهای اصلی [internet service providers] آنها با استفاده از تکنیک های مختلف سایت را ممنوع می کنند. او گفت که اپراتورهای مخابراتی در 13 فوریه امسال زمانی که سایت شاهد کاهش 80 درصدی ترافیک از بازار جنوب آسیا بود، شروع به مسدود کردن وب سایت VideoLan کردند.

اکنون VideoLAN، با کمک گروه محلی حمایت از بنیاد آزادی اینترنت، از ابزارهای قانونی برای دریافت پاسخ و غرامت استفاده می کند. او به دنبال نسخه ای از حکم توقف ممنوعیت وب سایت VideoLAN در هند و فرصتی برای دفاع از پرونده از طریق یک جلسه استماع مجازی بود.

در این اطلاعیه، VideoLAN استدلال کرد که روشی که وزارتخانه های هند این ممنوعیت را بر روی وب سایت اعمال کردند، قوانین محلی خود را نقض کردند. نامه می افزاید:

طبق قانون 8 قوانین فناوری اطلاعات (رویه و پادمان های مسدود کردن دسترسی عمومی به اطلاعات)، 2009 (“قواعد مسدود کردن”) و حکم دادگاه عالی در مورد شریا سینگال علیه اتحادیه هند (2015) 5 SCC 1 مقامات دولتی مسئول صدور دستور مسدود کردن باید: (1) تمام تلاش های منطقی را برای شناسایی منبع یا واسطه میزبان اطلاعاتی که قرار است مسدود شود انجام دهند، (ب) اخطاریه ای برای چنین شخصی صادر کنند، (iii) رسیدگی به این شخص را تضمین کنند. در برابر مقام مربوطه و (iv) یک نسخه از دستور منع مستدل را قبل از جلسه دادرسی به شخص مربوطه ارائه دهد. با این حال، URL که به کاربران اجازه می داد VLC را دانلود کنند، بدون اطلاع قبلی یا فرصتی برای شنیدن توسط VideoLAN توسط DoT مسدود شد.

اپراتورهای مخابراتی هند توضیح نداده اند که چرا وب سایت VideoLan را مسدود کرده اند، اما برخی حدس می زنند که ممکن است به دلیل تفسیر نادرست هشدار امنیتی از اوایل سال جاری باشد.

شرکت امنیتی Symantec در آوریل امسال گزارش داد که گروه هکر Cicada که با دولت چین ارتباط دارد، از VLC Media Player و همچنین چندین برنامه محبوب دیگر برای دسترسی از راه دور به رایانه های قربانی استفاده کرده است. کمپف گفت که او یا شرکتش با یک آژانس دولتی هند تماس نگرفته اند و این بلوک احتمالاً نتیجه سوء تفاهم از موضوع امنیتی چین بوده است.

اما هند با مسدود کردن وب‌سایت، شهروندان خود را به سمت «وب‌سایت‌های مخفی که از نسخه هک شده VLC استفاده می‌کنند» سوق می‌دهد. بنابراین آنها با این ممنوعیت شهروندان خود را به خطر می اندازند.

در اخطار حقوقی، VideoLAN هشدار می دهد که عدم رعایت درخواست خود، شرکت منبع باز را مجبور می کند که مراحل قانونی را آغاز کند. در این اطلاعیه افزوده شده است: «هر گونه رسیدگی، در صورت شروع، صرفاً در معرض خطر، هزینه و نقض قوانین خود شما خواهد بود».