منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تماشای پرتاب فالکون هوی اسپیس ایکس برای اولین بار در سه سال • TechCrunch

تماشای پرتاب فالکون هوی اسپیس ایکس برای اولین بار در سه سال • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تماشای پرتاب فالکون هوی اسپیس ایکس برای اولین بار در سه سال • TechCrunch

هزاران نفر برای تماشای پرتاب موشک عظیم فالکون هوی اسپیس ایکس برای اولین بار از سال 2019 به سواحل فضایی فلوریدا می روند.

اسپیس ایکس قصد دارد مستقیماً دو فضاپیمای نیروی فضایی ایالات متحده را به مدار زمین سنکرون تزریق کند. این محموله شامل TETRA-1، یک ریزماهواره توسعه یافته توسط شرکت تابعه بوئینگ، Millennium Space Systems است که شرکت آن را به عنوان یک فضاپیمای طراحی شده برای “ماموریت های نمونه اولیه” در اطراف GEO توصیف می کند. فضاپیمای دیگر طبقه بندی شده است.

اگرچه نیروی فضایی در ابتدا قصد داشت ماموریت USSF-44 را در اواخر سال 2020 پرتاب کند، اما به دلیل مشکلات مربوط به آمادگی بار بارها به تعویق افتاده است.

فالکون هوی قدرتمندترین موشکی است که در حال حاضر در خدمت است و تنها سه بار پرواز کرده است، آخرین بار در ژوئن 2019. اولین پرتاب آن، که یک تسلا رودستر (و یک راننده ساختگی) را به مدار برد، فصل به خصوص در تاریخ اسپیس ایکس قابل توجه است. .

این موشک از سه تقویت کننده فالکون 9 تشکیل شده است، همان هایی که اکنون حداقل یک بار در هفته پرتاب می شوند. موتورهای عظیم 27 مرلین روی هم حدود 5 میلیون پوند نیروی رانش تولید می کنند. مرحله دوم فالکون 9 و فیرینگ محموله به تقویت کننده مرکزی وصل شده است.

این اولین راه‌اندازی هر سه تقویت‌کننده و همچنین استیج بالا و فیرینگ خواهد بود. اسپیس ایکس هفته گذشته عکسی از سه مرحله اول در آشیانه در مرکز فضایی کندی به اشتراک گذاشت.

اسپیس ایکس فالکون هوی

اعتبار تصویر: SpaceX

تقویت کننده مرکزی صرف می شود در حالی که دو تقویت کننده جانبی در ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال فرود می آیند.

پرتاب زودتر از ساعت 9:44 صبح به وقت شرق برنامه ریزی شده است.