منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تلفن های T-Mobile از سال آینده به صورت رایگان به Starlink متصل می شوند – TechCrunch

تلفن های T-Mobile از سال آینده به صورت رایگان به Starlink متصل می شوند – TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تلفن های T-Mobile از سال آینده به صورت رایگان به Starlink متصل می شوند - TechCrunch

T-Mobile و SpaceX اعلام کردند که ماهواره‌های Starlink که سال آینده پرتاب می‌شوند، می‌توانند مستقیماً از طریق باندهای سلولی موجود به تلفن‌های حامل متصل شوند. این شرکت‌ها امیدوارند که رومینگ جهانی را در هر جایی که پوشش ماهواره‌ای وجود دارد، فعال کنند و این سرویس به طور بالقوه می‌تواند به صورت رایگان به برنامه‌های موجود T-Mobile اضافه شود.

ایلان ماسک از SpaceX و Mike Siewert از T-Mobile “اتحاد فناوری” را در Starbase این شرکت فضایی در تگزاس اعلام کردند.

سیورت می‌گوید: «این بسیار شبیه قرار دادن یک برج سلولی در آسمان است، اما بسیار سخت‌تر.» «تلفن شما در واقع نمی داند که برای یک مکان وصل می شود. فکر می‌کند که به یک برج تلفن متصل است، زیرا این تلفن از پروتکل‌های ارتباطی استاندارد صنعتی استفاده می‌کند و از قبل دارای طیف داخلی است، همانطور که اکثر تلفن‌های در گردش امروزی این کار را می‌کنند.

در واقع، این دقیقاً همان چیزی است که Lynk سال گذشته نشان داد، با تمرکز بر در دسترس قرار دادن پیام‌های اضطراری در هر نقطه از تعداد انگشت شماری از ماهواره‌ها. اما باید اذعان کرد که استارلینک حضور بیشتری در مدار دارد و به آن اجازه می دهد – در تئوری – اتصال با پهنای باند زیادتری را فراهم کند.

اما این کلمه نظری است زیرا به نظر می رسد که این اتصال هنوز در مدار ثابت نشده است. (حداقل آنها نگفتند که اینطور بوده است – من برای کسب اطلاعات بیشتر با T-Mobile تماس گرفتم و در صورت شنیدن پاسخ به روز رسانی خواهم کرد.)

ما باید بیش از برنامه ریزی مجدد ماهواره انجام دهیم، ما یک آنتن ویژه، پیشرفته ترین آنتن آرایه فازی در جهان می سازیم. ماسک در این مراسم گفت: آنها باید یک سیگنال بسیار آرام را از تلفن همراه شما دریافت کنند. سخت‌افزار و نرم‌افزار بسیار پیچیده‌ای وجود دارد، زیرا بسیار سریع حرکت می‌کند – آنها با سرعت ۲۷۰۰۰ مایل در ساعت از بالای سر خود می‌روند.» به طور معمول، دکل تلفن همراه با سرعت 27000 مایل در ساعت حرکت نمی کند.

در ابتدا، این سرویس فقط پیام‌های متنی و احتمالاً برنامه‌های پیام‌رسانی را فعال می‌کند، اگرچه سیورت هشدار داد که “ما واقعاً کار با شرکت‌های دیگر را شروع نکرده‌ایم… این یک مشکل فنی است که ما به کمک شریک نیاز داریم.” همچنین به احتمال زیاد یک تاخیر قابل توجه “نیم ساعت یا بیشتر” تا ارسال یا دریافت پیام خواهد بود.

با این حال، ماسک پیشنهاد کرد که مشخصات آنتن و سرویس به طور بالقوه می‌تواند امکان تماس‌های صوتی متعدد و ارسال پیام‌های بلادرنگ را در طول زمان فراهم کند.

این سرویس در حال حاضر فقط با طیف دارای مجوز خود T-Mobile کار می کند، به این معنی که چیزی شبیه به یک انحصاری است. با این حال، Siewert و Musk هر دو نشان دادند که مایلند با ارائه دهندگان در کشورهای دیگر با استفاده از طیف سازگار، توافقاتی را پیدا کنند و یک معامله “رومینگ متقابل” را پیشنهاد کنند. این نیز باید مشخص شود.

Siewert مکرراً خاطرنشان کرده است که خود محصول و خدمات هنوز در حال کار هستند، اما می‌توانید انتظار داشته باشید که در ماه‌های آینده بیشتر بشنوید زیرا جزئیات از شرکت‌های مورد نظر ظاهر می‌شود و خود فناوری نشان داده می‌شود.