منو سایت

تقسیم Flipkart و PhonePe • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تقسیم Flipkart و PhonePe • TechCrunch

تقسیم Flipkart و PhonePe • TechCrunch

غول تجارت الکترونیک هند Flipkart دیگر سهامی در شرکت پرداخت PhonePe ندارد. این دو روز جمعه گفتند که تفکیک مالکیت کامل PhonePe را تکمیل کرده‌اند و سهامداران واحدهای سنگاپور این دو شرکت سهام را مستقیماً در نهاد هندی PhonePe خریداری کرده‌اند.

این حرکت در حالی انجام می شود که PhonePe که در سال 2016 توسط Flipkart خریداری شد، کل پایگاه خود را به هند منتقل می کند. به گفته یک منبع آگاه، استارتاپ پرداخت در حال مذاکره برای جمع آوری 1.5 میلیارد دلار در ارزش گذاری اولیه 12 میلیارد دلاری و استفاده از بخشی از درآمد برای بازخرید برخی از سهام از سهامداران جدید است.

«گروه Flipkart کارآفرینان موفق زیادی تولید کرده است و شاهد کسب و کارهای چشمگیر است که توسط کارمندان سابق راه اندازی شده اند. ما مفتخریم که شاهد رشد و شکوفایی PhonePe به عنوان یک سازمان موفق در نوع خود هستیم.» ما مطمئن هستیم که PhonePe به رشد خود ادامه خواهد داد و به چشم انداز خود در ارائه مشارکت مالی برای میلیون ها هندی دست خواهد یافت. Flipkart به هدف خود برای توانمندسازی رویای هر هندی با ارائه ارزش از طریق نوآوری در فناوری و تجارت متعهد است و در عین حال به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند تا به بازارهای سراسر هند متصل شوند.

به گفته یک منبع آگاه دیگر، Flipkart هیچ برنامه ای برای ورود مجدد به بازار پرداخت های مصرف کننده ندارد. PhonePe قصد خود را برای تبدیل شدن به یک نهاد جداگانه در اواخر سال 2020 اعلام کرد.

انشعاب تاثیری بر ارزش گذاری Flipkart خواهد داشت. PhonePe، که رهبر بازار پرداخت‌های موبایلی هند است، در دور تأمین مالی که در اواخر سال 2020 ارائه شد، 5.5 میلیارد دلار ارزش داشت. در ژوئیه، گروه Flipkart با ارزش 37.6 میلیارد دلار، 3.6 میلیارد دلار جذب کرد.

«Flipkart و PhonePe برندهای بومی و مفتخر هندی هستند که هر کدام بیش از 400 میلیون کاربر دارند. ما مشتاقانه منتظر مرحله بعدی رشد خود هستیم زیرا در مشاغل جدید سرمایه گذاری می کنیم – مانند بیمه، مدیریت ثروت و وام دادن، در حالی که موج بعدی رشد را برای پرداخت های UPI در هند امکان پذیر می کنیم. سامیر نیگام، موسس و مدیر عامل PhonePe در بیانیه ای گفت: این به چشم انداز ما برای ایجاد مشارکت مالی برای میلیاردها هندی کمک می کند.

(بیشتر در آینده)