منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تسلا پد شارژ 300 دلاری را معرفی کرد که می‌تواند 3 دستگاه را همزمان شارژ کند • TechCrunch

تسلا پد شارژ 300 دلاری را معرفی کرد که می‌تواند 3 دستگاه را همزمان شارژ کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تسلا پد شارژ 300 دلاری را معرفی کرد که می‌تواند 3 دستگاه را همزمان شارژ کند • TechCrunch

پد شارژ Apple Airpower را به خاطر دارید؟ این دستگاه که در سال 2017 معرفی شد، قرار بود سه دستگاه را به طور همزمان شارژ کند، اما اپل هرگز آن را به دلیل مشکلات مهندسی عرضه نکرد. اکنون تسلا در حال آزمایش پلتفرم شارژ بی سیم است که به تازگی معرفی شده است.

در داخل بدنه آلومینیومی الهام گرفته از Cybertruck یک پلت فرم شارژ بی سیم به نام FreePower از استارتاپ Aira وجود دارد. این همان پلت فرمی است که توسط سایر پدهای شارژ چند دستگاهی مانند Nomad Base Station Pro استفاده می شود. این فناوری شارژ سریع 15 واتی را برای حداکثر سه دستگاه فراهم می کند. ادعا می شود که کاربران به سادگی می توانند دستگاه های خود را روی سطح Alcantara رها کنند و مهم نیست که در کجا فرود می آیند، آنها دوباره شارژ می شوند.

این راحتی ارزان نیست. پد شارژ بی سیم 300 دلار قیمت دارد.

Aira، شرکتی که پلتفرم شارژ را توسعه داده است، در سال 2017 تاسیس شد و از آن زمان تاکنون 16 میلیون دلار جمع آوری کرده است. جدیدترین جذب سرمایه آن از طریق سرمایه گذاران فرشته در سال 2019 انجام شد که عمدتاً توسط سرمایه گذاران سهام خصوصی از جمله جواد احسن، لوری گرینر و رابرت هرجاوک هدایت می شد. در آن زمان، این شرکت گفت که این بودجه برای دستیابی به فراتر از بازار مصرف استفاده می شود و به شرکت اجازه می دهد تا در تجارت، خودرو و مهمان نوازی گسترش یابد.