منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تسلا هزینه بتای FSD را در آمریکای شمالی به 15000 دلار افزایش داد – TechCrunch

تسلا هزینه بتای FSD را در آمریکای شمالی به 15000 دلار افزایش داد – TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تسلا هزینه بتای FSD را در آمریکای شمالی به 15000 دلار افزایش داد - TechCrunch

تسلا هزینه بتای FSD را در آمریکای شمالی به 15000 دلار افزایش داد - TechCrunch

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا قیمت نرم‌افزار بتای “کاملا خودران”، سیستم پیشرفته کمک راننده (ADAS) را در آمریکای شمالی به 15000 دلار افزایش خواهد داد. توییت کرد یکشنبه.

این مدیر مشهور گفت که قیمت فعلی 12000 دلار برای سفارش‌هایی که قبل از 5 سپتامبر ثبت شده اما بعدا تحویل داده می‌شوند، در نظر گرفته می‌شود. ماسک همچنین در توییتی اعلام کرد که مالکان تسلا می توانند خودروی موجود خود را در عرض دو دقیقه به FSD ارتقا دهند. ماسک نگفت که آیا برای گزینه اشتراک FSD که به 199 دلار در ماه کاهش می یابد، افزایش قیمت برنامه ریزی شده ای وجود دارد یا خیر.

این اولین بار نیست که ماسک قیمت ADAS بحث‌برانگیز را افزایش می‌دهد و احتمالا آخرین بار نیز نخواهد بود. در ژانویه 2022، تسلا قیمت پرداخت یکباره را از 10000 دلار به 12000 دلار افزایش داد. ماه گذشته ماسک گفت که FSD با توجه به ارزش بالای این سرویس که مدیر عامل انتظار دارد در واقع قابلیت‌های مستقل کامل را ارائه دهد، “به طرز عجیبی ارزان” است. و نه فقط برخی از ویژگی های رانندگی خودکار، تا پایان سال جاری.

حدود 100000 خودرو مجهز به FSD وجود دارد که به نظر می رسد این تعداد در نیمه اول سال بدون تغییر باقی مانده است. علیرغم نامش، FSD در واقع به این معنی نیست که خودروها می توانند خودشان رانندگی کنند – آنها به یک راننده انسانی نیاز دارند که هوشیار بماند و در صورت لزوم کنترل را به دست بگیرد. همین تمایز است که باعث شد دپارتمان وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا اخیراً تسلا را به تبلیغات دروغین FSD و Autopilot ADAS خود متهم کند.

ماسک همچنین روز یکشنبه توییت کرد که افزایش قیمت پس از آن اتفاق خواهد افتاد FSD نسخه بتای 10.69.2که تسلا عرضه آن را از شنبه آغاز کرد، به طور گسترده منتشر شده است. آخرین نسخه دارای ارتقاهایی مانند بهبود پیچ ​​های بدون محافظت به چپ، بهبود 17 درصدی خطای سرعت برای عابران پیاده و دوچرخه سواران، و ماژول جدید “هدایت خط عمیق” برای تغییر مسیر نرم تر است.