منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تسلا به زودپز تبدیل می شود، پاریس آینده اسکوتر خود را در نظر می گیرد و SPAC دوقلو از راه می رسد • TechCrunch

تسلا به زودپز تبدیل می شود، پاریس آینده اسکوتر خود را در نظر می گیرد و SPAC دوقلو از راه می رسد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تسلا به زودپز تبدیل می شود، پاریس آینده اسکوتر خود را در نظر می گیرد و SPAC دوقلو از راه می رسد • TechCrunch

ایستگاه یک خبرنامه هفتگی است که به همه امور حمل و نقل اختصاص دارد. در اینجا ثبت نام کنید – فقط روی ایستگاه کلیک کنید – تا نسخه کامل خبرنامه را هر آخر هفته به صندوق ورودی خود تحویل بگیرید. اشتراک رایگان.

به ایستگاه، مرکز مرکزی شما برای همه ابزارهای گذشته، حال و آینده برای جابجایی افراد و بسته ها از نقطه A به نقطه B خوش آمدید.

بیایید درست به آن بپردازیم، درست است؟

مهمترین چیز برای من این هفته است تسلا. میدونم عجیبه

اما واقعاً به نظر می رسد که این روزها فشار از همه طرف وارد می شود. تصمیم این شرکت برای کاهش قیمت ها خریداران اخیر را خشمگین کرده است (فقط باید به توییتر مراجعه کرد تا خشم را ببیند)، سهامداران به طور فزاینده ای درباره عقب ماندگی قیمت سهام (در سال گذشته بیش از 64 درصد کاهش یافته است) و آینده و افزایش فشار نظارتی بر Autopilot و به اصطلاح محصول نرم‌افزار بتا FSD آن، که نوید خودرانی کامل را می‌دهد. برای روشن بودن، خودروهای تسلا خودران نیستند. این سیستم یک محصول پیشرفته کمک راننده است.

در هر صورت، این مشکلات همچنان در حال افزایش است. شرکت چقدر می تواند بگیرد؟

در گذشته، تسلا و مدیرعامل آن الون ماسک اغلب با ارائه یک محصول بالقوه آینده یا رسیدن به اهداف بلندپروازانه تولید و تحویل، توانست از انتقاد یا ترس از راکد بودن آن فرار کند.

اما تسلا به سختی دستورالعمل تولید و تحویل سال خود و همچنین انتظارات وال استریت برای سه ماهه چهارم را از دست داد. و به نظر می رسد سهامداران، مصرف کنندگان و تنظیم کننده ها از این چرخه خسته شده اند. برای من، این فقط نشانه دیگری است که نشان می دهد تسلا بیشتر شبیه یک خودروساز قدیمی دیده می شود (و با آن رفتار می شود) نه یک تازه کار زیرک که هیچ غلطی نمی تواند بکند.

می توانید یادداشتی را برای ما در [email protected] ارسال کنید. اگر ترجیح می دهید ناشناس بمانید، برای تماس با ما اینجا کلیک کنیدکه شامل SecureDrop (دستورالعمل در اینجا) و برنامه های پیام رسانی رمزگذاری شده مختلف.

میکروموبین

ایستگاه اسکوتر1a

ربکا بلاند هفته گذشته بیرون آمد، اما من همچنان می‌خواستم داستان‌های جالبی را که توسط شما و رومن دیلت گزارش شده است، به اشتراک بگذارم.

اول مقاله رومن است که بررسی می کند پاریس و راه‌حل روروک مخصوص بچه‌ها که می‌تواند صنعت ریزموبایل را در آنجا خراب کند. توصیه می کنم کل مقاله را بخوانید. در اینجا یک درمان کوچک است.

در 23 مارس، سرنوشت 15000 اسکوتر برقی رنگارنگ که در حال حاضر در خیابان های پاریس پراکنده اند، می تواند به طور چشمگیری تغییر کند، زیرا پایتخت فرانسه در مورد تمدید یا عدم تمدید مجوزهای سه شرکت اسکوتر در حال حاضر در شهر مشغول به کار هستند.

رومن به درستی مفاهیم را درک می کند که بسیار فراتر از پاریس است.

و این فقط بر Dott، Tier و Lime وابسته به Uber، سه شرکتی که از سال 2020 این مجوزها را دارند، تأثیر نخواهد گذاشت. این تصمیم برای بسیاری از شهرهای جهان که اسکوتر را نیز در خیابان های خود راه اندازی کرده اند، سابقه ای ایجاد خواهد کرد. اگر همه چیز بر وفق مراد خود پیش نرود، یک تصمیم منفی در پاریس می‌تواند تأثیر وحشتناکی بر استارت‌آپ‌های میکروموبیلیتی در سطح جهان داشته باشد.


اسکوتر برقی بوگاتی 2023_زرد 2

اعتبار تصویر: بوگاتی/بایتک

داستان زیر در مورد یک اسکوتر لوکس تر و با عملکرد بالا است. من در مورد صحبت می کنم بوگاتیبله، بوگاتی و اسکوتر برقی جدیدش.

بوگاتی، از طریق مشارکت با شرکت لوازم جانبی فناوری Bytech، یک اسکوتر برقی 1200 دلاری را در سال 2022 روانه بازار می کند. این دو شرکت دوباره برای تولید یک اسکوتر نسل دوم که قوی تر، مجهز به ویژگی ها و رنگ های جدید و دارای یک “خودکار” بزرگتر است، متحد شده اند. لاستیک های شفابخش

طبق گفته این شرکت ها، اسکوتر 2023 10 درصد بزرگتر از مدل قبلی خود است و به یک باتری 36 ولتی / 15.6 Ah و یک موتور الکتریکی با حداکثر توان 1000 وات مجهز است.

این ترکیب از باتری و موتور به اسکوتر اجازه می دهد تا شیب 18 درجه، حداکثر سرعت 22 مایل در ساعت را تحمل کند و طبق گفته این شرکت می تواند 35 مایل را با یک بار شارژ طی کند. (این مقدار از برد 22 مایلی مدل قبلی بیشتر است.)

هنوز اطلاعاتی در مورد قیمت این مدل بزرگتر و نسل دوم وجود ندارد. شاید یکی از آن لحظات «اگر باید بپرسی» باشد. D

هفته آینده می بینمت!

معامله هفته

پول ایستگاه

ما در دو سال گذشته SPAC های زیادی را دیده ایم. اما یک SPAC دوگانه چطور؟ بله اتفاق افتاده است.

من در مورد صحبت می کنم ویجوپلت فرم مبادله داده خودرو مستقر در بریتانیا، که در نوامبر 2021 پس از ادغام با یک شرکت خرید خودرو با هدف ویژه از طریق عمومی عرضه شد. Virtuoso Acquisition Corp به ارزش ضمنی 800 میلیون دلار

اما این چیست؟ این شرکت در 10 ژانویه اعلام کرد که قبلاً برای ادغام با SPAC که توسط یک شرکت سهام خصوصی تشکیل شده است موافقت کرده است. سرمایه TKB، در معامله ای که می تواند 100 میلیون دلار افزایش دهد. و این همان پولی است که وجو به آن نیاز دارد.

به نظر می رسد این جدیدترین SPAC شناوری است که Wejo از آن برای شناور نگه داشتن آن استفاده می کند. نه تنها قیمت سهام Wejo به زیر 1 دلار در هر سهم سقوط کرد. این شرکت نیز در حال سوزاندن پول نقد است.

Wejo در ماه نوامبر هشدار داد که موجودی نقدی 15 میلیون دلاری دارد که شرکت را برای “مدت بسیار کوتاه” حفظ می کند.

Wejo حدود دو سال دیگر تا تولید درآمدهای حیاتی-ما-نخواهیم-برای-ورشکستگی-پرونده کنیم فاصله دارد. برای اضافه کردن کمی درام مالی اضافی به سناریو، Wejo نیز مدیون است پالانتیر بر اساس پست کریس برایانت در بلومبرگ، میلیون دلار.

این SPAC دوگانه عجیب است. من این احساس بد را دارم که برخی از SPAC های شکست خورده دیگر همین تاکتیک را امتحان خواهند کرد.

معاملات دیگری که در این هفته نظر من را جلب کرد …

گروه تحرک آینده آپولو با خرید خودروساز چینی چینی موافقت کرده است WM Motor Holdings برای 2.02 میلیارد دلار این خرید همچنان نیاز به تاییدیه های نظارتی دارد.

هیستاراستارتاپ هیدروژن سبز مستقر در نروژ 26 میلیون دلار در دور سری B به رهبری AP Ventures و Mitsubishi Corp جمع آوری کرده است. سایر سرمایه گذاران عبارتند از Nippon Steel Trading، شرکت سرمایه گذاری مستقر در بلژیک Finindus، Hillhouse Investment، Trustbridge Partners، SINTEF Ventures و Firda.

اتوپیایک شرکت دوربرد اسرائیلی با تمرکز بر کشاورزی، ساخت و ساز، تحویل آخرین مایل، لجستیک و صنایع تحرک 14.5 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری سری A که غول حمل و نقل عمومی را جذب کرد، جمع آوری کرده است. ComfortDelGro به عنوان یک سرمایه گذار سایر شرکت‌کنندگان عبارتند از AI Alliance Fund، MizMaa Ventures، IN Venture و Next Gear Ventures. تی

Oxboticsاستارت آپی از انگلستان که نرم افزاری برای تامین انرژی وسایل نقلیه خودران توسعه می دهد، در دور سری C که شامل سرمایه گذاری شرکت بیمه Aioi Nissay Dowa ژاپن است، 140 میلیون دلار جمع آوری کرده است. و شرکای نوآوری VC ENEOS. سرمایه گذاران موجود BGF، گروه تجهیزات ایمنی Halma، سرمایه گذار مهمان نوازی و اوقات فراغت Hostplus، Kiko Ventures، شرکت خرید آنلاین Ocado Group، Tencent، Venture Science و سازنده قطعات خودرو ZF نیز شرکت کردند.

Tianqi Lithium Corp. با خرید شرکت استرالیایی اکتشاف لیتیوم Essential Metals Ltd در یک قرارداد 136 میلیون دلاری استرالیا (94 میلیون دلار) موافقت کرد که انتظار می‌رود منابع کافی برای حدود 10 میلیون خودروی الکتریکی را فراهم کند.

خواندنی های قابل توجه و مطالب خوب دیگر

تسلا به زودپز تبدیل می شود، پاریس آینده اسکوتر خود را در نظر می گیرد و SPAC دوقلو از راه می رسد • TechCrunch

وسایل نقلیه خودران

شفق قطبی گزارش هایی در مورد پیشرفت FreightWaves

صحنه بعدی خودروهای خودمختار پیتسبورگ چیست؟

ADAS

را اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ظاهراً “خیلی سریع” روی تحقیقات خودکار تسلا که در آگوست 2021 آغاز شد، “خیلی سریع کار می کند”. در مورد فشار بر تسلا، ممکن است بیشتر باشد. رهگیری ویدئوها و عکس‌هایی از انباشته شدن هشت خودرو در پل خلیج سانفرانسیسکو توسط یک تسلا مدل S منتشر کرد. راننده ادعا کرد که “خودران کامل” در زمان تصادف فعال بوده است.

وسایل نقلیه الکتریکی، باتری و شارژ

گروه شفاف در سال 2022، 7180 دستگاه از سدان لوکس ایر خود را تولید کرد که نسبت به سال گذشته کاهش یافته بود. لوسید پاییز گذشته دستورالعمل خود را تعدیل کرد و گفت که در سال 2022 بین 6000 تا 7000 خودرو تولید خواهد کرد.

نیکلاس تولید باتری را رسما از Cypress، کالیفرنیا به کارخانه تولیدی خود در کولیج، آریزونا منتقل کرد. انتظار می رود این انتقال در اوایل سه ماهه سوم تکمیل شود. تولید در Cypress در سه ماهه دوم ادامه خواهد داشت.

پروتررا اولین باتری EV تجاری خود را در کارخانه جدید خود در گریر، کارولینای جنوبی تولید کرد. این شرکت کارخانه را “Powered 1” می نامد و به آن اعتقاد دارد بزرگترین کارخانه تولید باتری در ایالات متحده خواهد بود که به خودروهای تجاری الکتریکی اختصاص دارد.

تسلا قصد دارد حدود 770 میلیون دلار برای توسعه کارخانه خود در نزدیکی آستین سرمایه گذاری کند که شامل یک فروشگاه قالب، یک مرکز آزمایش سلول باتری و دیگری برای ساخت کاتدها و محرک ها است. تسلا اعلام کرده است که می خواهد تاسیسات جدید را در سال جاری بسازد.

زیکرنام تجاری برتر تحت شرکت هلدینگ جیلیتولید سریال دومین مدل خود، ون برقی به نام Zeekr 009 را آغاز کرد.

مردم

کاروانفروشنده آنلاین خودروهای دست دوم، با کاهش فروش و مدیریت 7 میلیارد دلار بدهی خود، به مبارزه و اخراج کارگران ادامه می دهد.

کشتی تفریحی وجود دارد نیلکا توماس به عنوان مدیر ارشد منابع انسانی جدید. توماس که اخیراً در سمتی مشابه در لیفت خدمت کرده است، جانشین آردن هافمن در کروز می شود. توماس همچنین 13 سال را در گوگل گذراند و تلاش‌هایی را با تمرکز بر استخدام، D&I، مشارکت کارکنان، مدیریت منابع انسانی و روابط کارمندان انجام داد.

هایزون موتورزتامین کننده وسایل نقلیه الکتریکی پیل سوختی سنگین منصوب شد جان ادجلی به عنوان رئیس عملیات بین المللی

مقیاس هوش مصنوعیشرکت مستقر در سانفرانسیسکو که از نرم‌افزار و افراد برای برچسب‌گذاری داده‌های تصویر، متن، صدا و ویدئو برای شرکت‌هایی که الگوریتم‌های یادگیری ماشینی می‌سازند استفاده می‌کند، 20 درصد از نیروی کار خود را کاهش داد. این شرکت نگفت چند نفر در Scale AI کار می کنند. با این حال، در فوریه 2022، این شرکت به TechCrunch گفت که حدود 450 کارمند دارد.