منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحویل بسته هواپیمای بدون سرنشین Jumia، Zipline در غنا – TechCrunch

تحویل بسته هواپیمای بدون سرنشین Jumia، Zipline در غنا – TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحویل بسته هواپیمای بدون سرنشین Jumia، Zipline در غنا - TechCrunch

تحویل بسته هواپیمای بدون سرنشین Jumia، Zipline در غنا - TechCrunch

جومیا، شرکت تجارت الکترونیک پان آفریقایی، با زیپلاین برای راه‌اندازی تحویل پهپادهای درخواستی در غنا همکاری کرده است و برنامه‌هایی برای گسترش این سرویس به نیجریه و ساحل عاج در آینده نزدیک دارد.

جومیا گفت که شبکه توزیع موجود خود را با سیستم تحویل خودکار زیپ لاین برای تحویل سریع در خانه، به ویژه برای خریدارانی که در مناطق دور افتاده زندگی می کنند، یکپارچه خواهد کرد.

این مشارکت به دنبال نفوذ فزاینده جومیا به مناطق روستایی آفریقا به دلیل گسترش شبکه های توزیع و تدارکات آن است، با داده هایی که نشان می دهد این مناطق 27 درصد از سفارشات سایت در سال گذشته را به خود اختصاص داده اند.

«استفاده از آخرین فناوری برای تدارکات فوری به جومیا اجازه می‌دهد تا به کاربران خود محصولات مورد نیاز خود را به صورت فوری تحویل دهد. سیستم تدارکات فوری Zipline دسترسی سریع و راحت را تضمین می کند. این امر از تعهد Jumia به پایداری و نوآوری پشتیبانی می‌کند و دسترسی بسیار مورد نیاز به مناطق روستایی و دورافتاده را که خدمات تحویل مرسوم با چالش‌هایی همراه است، فراهم می‌کند.

Jumia، Zipline تحویل بسته پهپادی را در غنا راه اندازی کرد

این سرویس به ویژه برای خریدارانی که در مناطق دور افتاده زندگی می کنند، تحویل سریع در خانه را ارائه می دهد. اعتبار تصویر: جومیا

پهپادهای مستقر در غنا حداکثر ظرفیت 11.8 لیتر یا 6.6 پوند (3 کیلوگرم) دارند، به این معنی که تنها چند محصول منتخب از طریق این سرویس تحویل داده می شوند.

«زیپ لاین از همکاری با جومیا برای استفاده از تدارکات فوری برای بهبود زندگی مشتریان در آفریقا خوشحال است. این همکاری دسترسی مشتریان به کالاها را افزایش می دهد و به رشد SME ها کمک می کند. دانیل مارفو، معاون ارشد زیپلاین آفریقا گفت: سیستم لجستیک فوری ایمن و کارآمد زیپلاین خرید در جومیا را برای مشتریان راحت‌تر، پایدارتر و مقرون به صرفه‌تر خواهد کرد.

جومیا گفت این پرتاب پس از یک آزمایش موفقیت آمیز بین مراکز خود در غنا انجام می شود.

این مشارکت همچنین به دنبال تلاش‌های اخیر جومیا برای افزایش قابلیت‌های تحویل سبز پس از قراردادهای اخیر با شرکت‌های خودروهای الکتریکی Solar Taxi در غنا و eBee در کنیا است.

زیپلاین که در سال 2014 راه اندازی شد، فعالیت خود را در رواندا و بعداً در غنا آغاز کرد، جایی که از پهپادهای برقی خودران خود برای ارائه تجهیزات پزشکی نجات بخش از جمله خون و واکسن استفاده می کند. این استارت آپ از آن زمان به کشورهای دیگر در آفریقا و ایالات متحده گسترش یافته است، جایی که ارائه دهنده لجستیک برای تعدادی از شرکت ها، از جمله Novant Health و غول خرده فروشی Walmart است.