منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تاریخچه مختصری از سرمایه گذاران فعال در فناوری و نقش آنها • TechCrunch

تاریخچه مختصری از سرمایه گذاران فعال در فناوری و نقش آنها • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تاریخچه مختصری از سرمایه گذاران فعال در فناوری و نقش آنها • TechCrunch

تاریخچه مختصری از سرمایه گذاران فعال در فناوری و نقش آنها • TechCrunch

روز سه شنبه، یک فعال سرمایه گذار Starboard Value سهام قابل توجهی در Salesforce را نشان داد و باعث شد سهام این شرکت بیش از 7٪ افزایش یابد. یک صندوق تامینی که در سال 2002 توسط جفری اسمیت و مارک میچل تأسیس شد، استاربرد دارای سابقه تأثیرگذاری بر تغییرات در شرکت‌های بزرگ است که منجر به ایجاد اسپین‌آف استارت‌آپ رسانه‌ای Patch از AOL در سال 2014 و جایگزینی کل هیئت مدیره در رستوران‌های Darden شد. مالک باغ زیتون و استیک‌هورن لانگ‌هورن است.

سرمایه گذاران فعال – معمولاً صندوق های تامینی تخصصی که سهام اقلیت قابل توجهی در شرکت های سهامی عام را با هدف تغییر نحوه اداره می خرند – در سال های اخیر در بخش فناوری فعال تر شده اند. بر اساس تجزیه و تحلیل قانون بلومبرگ، سرمایه گذاران فعال در سه ماهه دوم سال 2022 بیش از هر بخش دیگری کمپین های فناوری را راه اندازی کردند.

اما چه تعداد از این فعالان توانسته اند به اهداف خود دست یابند؟ بستگی به این دارد که موفقیت را چگونه تعریف کنید.

یک مطالعه دانشگاه هاروارد، کلمبیا و دوک که در سال 2013 منتشر شد، 2000 مداخله فعالان صندوق تامینی را از سال 1994 تا 2007 بررسی کرد. نشان داد که در کوتاه مدت، با مشارکت سرمایه گذاران فعال، سهام تمایل به افزایش حدود 6 درصدی دارد. و صعودها موقتی نیستند. در پنج سالی که سرمایه‌گذاران فعال وارد صحنه شدند، قیمت سهام شرکت‌هایی که آنها را هدف قرار دادند، تمایل به کاهش سود اولیه داشت – حتی زمانی که فعالان از تاکتیک‌های خصمانه استفاده کردند.

واگذاری تجارت موتورولا در سال 2008 را در نظر بگیرید، اقدامی که توسط سرمایه گذار فعال کارل ایکان حمایت شد. در سال 2011، مالکان موتورولا بیش از 20 درصد بیشتر از قبل از انشعاب سهام داشتند – بیشتر آن نتیجه معامله Google برای خرید Motorola Mobility متمرکز بر تلفن همراه بود. همانطور که ایکان پیش بینی کرده بود، فروپاشی شرکت، تک تک قطعات را جذاب تر کرد.

با این حال، همیشه اینطور نیست – همانطور که دهه گذشته نشان داده است.