منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تاتا پاور، تولید کننده پیشرو در هند، حمله سایبری را تایید کرد • TechCrunch

تاتا پاور، تولید کننده پیشرو در هند، حمله سایبری را تایید کرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تاتا پاور، تولید کننده پیشرو در هند، حمله سایبری را تایید کرد • TechCrunch

تاتا پاور، تولید کننده پیشرو در هند، حمله سایبری را تایید کرد • TechCrunch

تاتا پاور، یک شرکت پیشرو در تولید برق در هند، تایید کرده است که تحت تأثیر یک حمله سایبری قرار گرفته است.

در بیانیه کوتاهی که روز جمعه منتشر شد، این شرکت مستقر در بمبئی گفت که این حمله بر برخی از سیستم های IT آن تأثیر گذاشته است.

این شرکت اقداماتی را برای بازیابی و بازیابی سیستم ها انجام داده است. همه سیستم عامل های حیاتی عملکردی هستند. با این حال، به عنوان یک اقدام احتیاطی فراوان، دسترسی محدود و بررسی‌های پیشگیرانه برای پورتال‌ها و نقاط تماسی که کارکنان و مشتریان را هدف قرار می‌دهند، در نظر گرفته شده است.

تاتا پاور جزئیات بیشتری در مورد این موضوع به اشتراک نگذاشت. هنگامی که TechCrunch از او پرسید، یک نماینده روابط عمومی از پاسخ به سؤالات در مورد ماهیت حمله و تأثیر آن بر سازمان خودداری کرد و از گفتن اینکه آیا داده ها به سرقت رفته است یا خیر، خودداری کرد. همانطور که در بیانیه ذکر شده است، شرکت اقداماتی را برای بازیابی و بازیابی سیستم ها انجام داده است. همه سیستم عامل های حیاتی عملکردی دارند.

این شرکت تولید، انتقال و خرده‌فروشی برق در این کشور آسیای جنوبی را انجام می‌دهد و قصد دارد سهم انرژی پاک را از حدود یک سوم در حال حاضر طی پنج سال دوبرابر کند و تا سال 2045 به صفر برسد. این شرکت ادعا می‌کند که ظرفیت تولید برق 13974 مگاوات نصب و راه اندازی شده است که بالاترین ظرفیت تولید برق در کشور است.

در گذشته اخیر، تاتا پاور نیز علاقه خود را به رشد کسب و کار خود از طریق شبکه های خورشیدی و ریزشبکه روی پشت بام، راه حل های ذخیره سازی، پمپ های خورشیدی، زیرساخت های شارژ EV و اتوماسیون خانگی نشان داده است. این شرکت از طریق شرکت های توزیع خود به بیش از 12 میلیون مصرف کننده خدمات ارائه می دهد.

دولت هند در بیانیه های عمومی خود امنیت سایبری شبکه برق ملی کشور را به عنوان یک چالش برجسته کرده است. گزارشی که توسط شرکت امنیت سایبری Recorded Future مستقر در ایالات متحده در ماه آوریل منتشر شد، ادعا کرد که هکرهای تحت حمایت دولت چین بخش انرژی هند را در یک پروژه طولانی مدت هدف قرار داده اند. آریندام باغچی، سخنگوی وزارت امور خارجه هند در واکنش به این گزارش گفت که این کشور این موضوع را با چین مطرح نکرده است. ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین این ادعا را رد کرده است.