منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • به نظر می رسد مشکل با کلاینت شخص ثالث توییتر یک تعطیلی عمدی باشد • TechCrunch

به نظر می رسد مشکل با کلاینت شخص ثالث توییتر یک تعطیلی عمدی باشد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
به نظر می رسد مشکل با کلاینت شخص ثالث توییتر یک تعطیلی عمدی باشد • TechCrunch

به نظر می رسد مشکل با کلاینت شخص ثالث توییتر یک تعطیلی عمدی باشد • TechCrunch

جمعه گذشته، بسیاری از مشتریان محبوب توییتر از جمله Tweetbot، Twitterrific و Echofon از کار افتادند. کاربران قادر به ورود به حساب های خود یا مشاهده نمودارهای خود نبودند. در ابتدا مانند یک اشکال در API توییتر به نظر می رسید، اما سکوت رادیویی از توییتر و جزئیات جدید نشان می دهد که این شرکت عمدا دسترسی به برنامه های شخص ثالث را محدود کرده است.

مشکل

اواخر عصر جمعه PST، بسیاری از کاربران متوجه شدند که نمی‌توانند به مشتریان توییتر شخص ثالث خود دسترسی پیدا کنند. سازندگان این برنامه به سرعت مشکل را تایید کردند و گفتند که در تلاش بوده اند با این شرکت تماس بگیرند.

توسعه دهنده ژاپنی در آن زمان اشاره شد که بسیاری از مشتریان کوچکتر توییتر بدون هیچ مشکلی کار می کنند. بسیاری از افراد جامعه حدس می زنند که این ممکن است یک مشکل API باشد یا اینکه شرکت دسترسی به مشتریان بزرگتر را محدود می کند.

سکوت رادیویی

در حالی که توسعه دهندگان و کاربران انتظار داشتند توییتر به نوعی با آنها ارتباط برقرار کند، این شرکت و مالک جدید آن، ایلان ماسک، در مورد این موضوع سکوت کردند. با این حال، مدیر عامل تسلا همه چیز را از جدیدترین توییت کرد پرتاب فالکون هوی برای ایجاد شفافیت در توییتر با انتشار در پلت فرم کد ارجاع توییت.

The Information در آخر هفته گزارش داد، پیام‌های داخلی توییتر نشان می‌دهد که بستن برخی از مشتریان شخص ثالث تصمیمی از سوی شرکت بوده است، نه یک اشتباه. در این گزارش آمده است که یکی از مدیران پروژه به تیم محصول گفت که شرکت “کار بر روی ارتباطات را آغاز کرده است”، اما هیچ جدول زمانی برای ارتباطات رسمی و تایید شده ارائه نکرده است.

ناامیدی توسعه دهندگان

از ابتدای حماسه، بسیاری از توسعه دهندگان ناامیدی خود را ابراز کرده اند توییتر و ماستودون کریگ هاکنبری، خالق Twitterrific، یک پست وبلاگی به نام “The Shit Show” منتشر کرد که در آن گفت: “شخصاً، من تمام کردم. و با انتقام.»

ماتئو ویلا، توسعه‌دهنده Fenix ​​در توییتر گفت که در نظر دارد مشتری را از اپ استور – که در زمان نگارش مقاله کار می‌کرد – بیرون بکشد، زیرا می‌ترسد که مشتری بتواند در نقطه‌ای از کار خود دست بکشد.

پل حداد، یکی از خالقان Tweetbot، حتی سعی کرد با بارگیری کلیدهای API قدیمی، برنامه را به کار بیاندازد. این ترفند برای مدتی جواب داد و برخی از افراد توانستند به حساب کاربری خود دسترسی داشته باشند. با این حال، کاربران شروع به رسیدن به یک محدودیت API کرد و بعداً مشتری مجدداً تعلیق شد.

توسعه دهنده iOS Mysk در حساب کاربری خود گفتند که Tweetbot به محدودیت 300 پست در هر 15 دقیقه – که برای API قدیمی نسخه 1.1 قابل اجرا بود – برای همه کاربران می رسد.

آنها قبلاً یک کلاینت آزمایشی ایجاد کرده بودند تا نشان دهند که API توییتر کار می کند و تعلیق برنامه های شخص ثالث به دلیل وجود اشکال نبوده است.

بسیاری از این توسعه‌دهندگان نگران بازپرداخت افرادی بودند که در نسخه‌های حرفه‌ای یا پریمیوم برنامه‌هایشان مشترک شده بودند، در صورتی که توییتر مشتریان شخص ثالث را ممنوع کرد. همچنین به این معنی است که درآمد سالانه آنها کاهش می یابد و آنها باید بدون کسب درآمد محصولات جدید تولید می کنند.

راه پیش رو

برخی از توسعه دهندگان قبلاً قصد خود را برای تمرکز بر پروژه های دیگر نشان داده اند. حداد از طریق ایمیل به TechCrunch گفت که Tweetbot روی عرضه کلاینت Mastodon Ivory خود – که در حال حاضر در نسخه آزمایشی بسته است – با سرعتی شتابان تمرکز کرده است.

او گفت که تیم در حال حاضر بر روی بهبود تجربه ورود، سپس رفع اشکالات و تلاش برای انتشار App Store متمرکز است.

ویلا همچنین نسخه بتای مشتری Mastodon Wolly خود را در پلتفرم تست Testflight اپل منتشر کرد.

برای برخی دیگر از توسعه دهندگان، وضعیت تاسف بار است. Adam Demasi به عنوان یک توسعه دهنده iOS اشاره کرد که برخی از توسعه دهندگان مستقل که محصول اصلی آنها یک مشتری توییتر است ممکن است با دوران سختی روبرو شوند.

از زمانی که ماسک سال گذشته مدیریت توییتر را به دست گرفت، این شرکت چندین پروژه مرتبط با توسعه دهندگان از جمله جعبه ابزار توییتر برای کشف اپلیکیشن را تعطیل کرده است. برخی از برنامه های دیگر در وضعیت از بین رفته اند، حتی اگر شرکت تعطیلی رسمی خود را اعلام نکرده باشد. توسعه دهندگان در مورد برنامه توسعه خود برای توییتر محتاط بوده اند، زیرا این شرکت به صراحت برنامه های خود را در مورد پشتیبانی از این پلتفرم اعلام نکرده است.

این نوع حرکات طی چند سال گذشته کار این شبکه اجتماعی را برای جلب اعتماد توسعه دهندگان زیر و رو کرده است. ماه گذشته، امیر شوات، رئیس سابق پلتفرم های توسعه دهندگان توییتر، در TechCrunch نوشت که رهبری جدید اعتماد توسعه دهندگان را شکسته است. این تعلیق مشکوک مشتریان شخص ثالث توییتر بدون هیچ گونه ارتباطی، هیچ اعتمادی را در جامعه ایجاد نخواهد کرد.