منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بنیانگذاران استارت‌آپ، اینگونه اولین جلسه خود را با سرمایه‌گذاران می‌بینید • TechCrunch

بنیانگذاران استارت‌آپ، اینگونه اولین جلسه خود را با سرمایه‌گذاران می‌بینید • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بنیانگذاران استارت‌آپ، اینگونه اولین جلسه خود را با سرمایه‌گذاران می‌بینید • TechCrunch

بنیانگذاران استارت‌آپ، اینگونه اولین جلسه خود را با سرمایه‌گذاران می‌بینید • TechCrunch

اگر خوانده اید چیزی در مورد راه اندازی شرکت خود، احتمالاً با توصیه هایی مواجه شده اید که می گوید به یک سرمایه گذار نیاز دارید. بدون شک، یک زمین خوب و دوستانه – در حالت ایده آل از بنیانگذارانی که قبلاً روی آن سرمایه گذاری کرده اند – بهترین راه برای قرار گرفتن در رادار سرمایه گذار است. اما اگر مرتباً در کباب‌پزی در املاک سرمایه‌گذاری خطرپذیر در سونوما شرکت نمی‌کنید، نگران نباشید – دسترسی تنها راه برای جمع‌آوری پول نیست.

معرفی های گرم

“زمین گرم” عبارت است از کسی که VC آن را به خوبی می شناسد، توسط شخصی مرتبط. به عنوان مثال، یک VC ممکن است معلم فرزندان خود را به خوبی بشناسد، اما ممکن است معلم تجربه راه اندازی یا سرمایه گذاری زیادی نداشته باشد.

این مقدمه کمتر از مقدمه ای است که توسط بنیانگذار یک استارتاپ با سرمایه گذاری VC ارائه شده است. حتی بهتر از این، مقدمه‌ای از بنیان‌گذار است که قبلاً از طریق خروج قبلی، سرمایه‌گذاری زیادی به دست آورده است. من نیازی به توضیح نحوه عملکرد این کار ندارم. اگر شخصاً سرمایه گذاران را می شناسید، برای یک قهوه برنامه ریزی کنید و مغز آنها را انتخاب کنید. برای این کار نیازی به معرفی ندارید. اگر بنیانگذاران موفق استارت آپ دیگری را می شناسید، با آنها صحبت کنید – اگر به چشم انداز شما ایمان داشته باشند، شما را معرفی خواهند کرد.

مگر اینکه برای مدت طولانی در اکوسیستم استارت آپی گردش کرده باشید، به احتمال زیاد لیست دوستان موسس یا دوستان سرمایه گذار شما بسیار کوتاه است. حالا ممکن است مجبور شوید کمی بیشتر کار کنید.

ایده نمایندگی همه چیز در مورد شبکه است: به عنوان یک سیستم فیلتر کار می کند. هر مؤسس معینی شاید یک یا دو معامله در ماه را به سرمایه گذاران ارجاع دهد. آنها به بالای لیست می روند، به خصوص اگر مقدمه زمینه ای در مورد قدرت رابطه اضافه کند. “من 15 سال با آنها در سه شرکت کار کرده ام و پول خودم را در این شرکت در سطح فرشته سرمایه گذاری کرده ام” بهتر از “یک بار آنها را در یک مهمانی ملاقات کردم.”

البته مشکل این است که شبکه ها می توانند غیرشفاف باشند. شاید دوست قدیمی‌ای که در گوگل با او کار می‌کردید، دوست دوران کودکی یک سرمایه‌گذار معروف باشد؟ شاید رئیس سابق شما یک شرکت راه اندازی کرده باشد، از شخصی مرتبط با شرکت شما پول جمع آوری کرده باشد و بخواهد یک مقدمه انجام دهد؟

اتصالات لینکدین خود را استخراج کنید

لینکدین ابزار عالی برای انجام این نوع تحقیقات است. فهرست بلندبالایی از سرمایه گذارانی که ممکن است بخواهید با آنها صحبت کنید تهیه کنید: زمان آن است که درباره لینکدین تحقیق کنید.