منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بلندگوی قابل حمل Brane X در یک بسته کوچک عالی است • TechCrunch

بلندگوی قابل حمل Brane X در یک بسته کوچک عالی است • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بلندگوی قابل حمل Brane X در یک بسته کوچک عالی است • TechCrunch

احتمالاً هنوز نام Brane Audio را نشنیده اید، اما در این مورد به من اعتماد کنید: خواهید شنید. یکی از نکات برجسته امروز من در CES در لاس وگاس، گوش دادن به اولین اسپیکر این شرکت، Brane X، در کنار برخی دیگر از برندهای معروف بلندگو بود. موسس این شرکت تجربه ای در زمینه مغناطیسی با دقت بالا دارد و پس از ترک شرکت قبلی خود، تصمیم گرفت این تجربه را در فضای دیگری که آهنرباها در آن مهم هستند اعمال کند: بلندگوها.

اولین محصول این شرکت Brane X 700 دلاری است که به زودی برای پیش خرید باز خواهد شد. نوآوری بزرگ این شرکت Repel-Attract Driver (RAD) است. از ترکیب آهنرباهای متحرک و ثابت برای ایجاد نیرویی برابر و مخالف نیروی ناشی از تغییرات زیاد فشار هوا در داخل محفظه بلندگو استفاده می کند. نتیجه توانایی جابه‌جایی مقدار زیادی هوا (و در نتیجه پمپ کردن باس زیادی) در یک بسته کوچک است که شرکت ادعا می‌کند 10 درصد توان مصرفی یک ساب ووفر تکنولوژیکی معمولی را مصرف می‌کند.

ما یک راه جدید برای ایجاد صدا ایجاد کرده ایم. به طور خاص، ما یک ساب ووفر جدید داریم. این از فناوری ای استفاده می کند که ما آن را “دفعه جذب راننده” یا RAD می نامیم. از نیروهای مغناطیسی برای حذف نیروهای فشار هوا که در هنگام ایجاد نت های پایین در ساب ووفر وجود دارند، استفاده می کند. با استفاده از فناوری سنتی، حتی قانونی وجود دارد – قانون هافمن – که بیان می کند که نمی توان باس عمیق، یک بلندگوی کارآمد وجود داشت. و آن را فشرده نگه دارید جو پینکرتون، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Brane Audio، در مصاحبه ای با TechCrunch توضیح می دهد که همانطور که ساب ووفر را کوچکتر می کنید، فشار هوا بیشتر و بیشتر می شود و قدرت بیشتری دریافت می کنید. “از جانب با خنثی کردن این نیروی فشاری با نیروی مغناطیسی، در ظرف خود باقی می ماند. این بدان معناست که هر چیزی باید بر شتاب خود غلبه کند. این ضریب تقریباً 100 برابر مؤثرتر در محدوده ساب ووفر است. این به ما این امکان را می دهد که آن را یک دهم اندازه و یک دهم توان را بکشیم.»

بلندگوی قابل حمل Brane X در یک بسته کوچک عالی است • TechCrunch

Brane Audio بلندگوی خود را در کنار Sonos Move نشان داد و آن را از آب بیرون آورد. اعتبار تصویر: TechCrunch / Haje Kamps

شما قبلاً حساب را انجام داده‌اید، خواننده عزیز: کوچکتر، سبک‌تر و کم مصرف‌تر برابر با فناوری جالب بلندگوهای قابل حمل است. و این دقیقاً همان چیزی است که شرکت در Brane X تعبیه کرده است. یک ساب ووفر 8 اینچی را در یک بلندگوی قابل حمل قرار می دهد که می تواند 12 ساعت با باتری کار کند. همچنین تمام خوبی های دیگری که از یک اسپیکر قابل حمل رده بالا انتظار دارید را دارد: الکسا، Wi-Fi، بلوتوث و می تواند Spotify را اجرا کند. علاوه بر پمپ باس فوق، دارای یک جفت توییتر و یک جفت بلندگوی میان رده است، بنابراین قدرت خود را برای بازتولید صدای استریو حفظ می کند. این اسپیکر دارای رتبه IP 5x است، به این معنی که در مقابل باربیکیو یا مهمانی استخر شما مقاوم‌تر است.

در آپارتمانی که فناوری در آن به نمایش گذاشته شد، متوجه شدم که پشت مبل را چک می‌کنم تا ببینم آیا شرکت بلندگوهای اضافی پنهان کرده است یا خیر: حجم عظیمی از باس به‌علاوه صدای غوطه‌ورکننده عجیب و غریب که از جعبه‌ای به اندازه یک توستر کوچک بیرون می‌آمد، کاملاً غیرعادی بود. تجربه. من نتوانستم بلندگوهای دیگر را پیدا کنم و تیم به من اطمینان داد که بله، همه چیز واقعاً از جعبه کوچک آنها می آید.

بلندگوی قابل حمل Brane X در یک بسته کوچک عالی است • TechCrunch

ساب ووفر Brane Audio از یک FPGA برای متعادل کردن آهنربای خود دقیقاً در جایی که باید باشد استفاده می کند. اعتبار تصویر: TechCrunch / Haje Kamps

پینکرتون Active Power را راه اندازی کرد، شرکتی در فضای انرژی در اوایل دهه 1990 که فلایویل های عظیم 15000 پوندی با یاتاقان های مغناطیسی برای ذخیره انرژی ایجاد کرد. دقت مورد نیاز برای استفاده از ترکیبی از آهنرباهای ایستا و دینامیک برای حفظ تعادل دقیق این فلایویل ها با استفاده از یک یاتاقان مغناطیسی محوری به معنای ایجاد یک مدار بازخورد بسیار دقیق است. مدتی پس از انتشار عمومی شرکت در سال 2000، او یک آزمایشگاه انرژی پاک راه اندازی کرد تا به دنبال فرصت های دیگر باشد. یکی از فناوری‌هایی که این شرکت به آن توجه کرد، استفاده از گرافن برای ایجاد سوئیچ‌های کارآمدتر بود.

“آما آن را به 5000 بار در ثانیه تغییر دادیم. پینکرتون می‌خندد. از آنجا به این فکر کرد که اگر بخواهند صدایی در بیاورند چه اتفاقی می افتد هدف. در سال 2015، Brane Audio را از آزمایشگاه‌های انرژی پاک تولید کردیم و فقط گفتیم، “هی، بیایید این بلندگوی غشایی را بسازیم.”

از آنجا به تابلوی طراحی برگشت، اما پینکرتون هنوز آماده نبود که به فناوری اجازه دهد.

«تجربه ما چیزی است که یک مهندس صوتی معمولی حتی نمی‌دانست که وجود دارد. پینکرتون با تشریح مسیر رسیدن به بلندگوی نهایی بازار، سال‌ها طول کشید تا بفهمیم چگونه فناوری را کامل کنیم.

بلندگو برای بلندگوهای قابل حمل بزرگ است. این بیشتر یک بوم باکس کوچک است تا یک بلندگو که می‌توانید آن را برای سفرهای خارج از کشور داخل کیف دستی خود قرار دهید. به نظر می رسد برای بلندگویی که در سفر همراه خود می برید، از اتاقی به اتاق دیگر خانه می روید یا برای یک مهمانی استخر بیرون می روید، بهتر است.

پینکرتون در پایان می‌گوید: «این نگاهی گذرا از Brane X است. ما در اواسط ماه مارس در South by Southwest در آستین عرضه کاملی داریم. نقاط روی تخته طراحی

درباره CES 2023 در TechCrunch بیشتر بخوانید