منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • برنامه فوق العاده مالی کره جنوبی Toss با افزایش ۷ درصدی ارزش گذاری، سری G ۴۰۵ میلیون دلاری را می بندد • TechCrunch

برنامه فوق العاده مالی کره جنوبی Toss با افزایش ۷ درصدی ارزش گذاری، سری G ۴۰۵ میلیون دلاری را می بندد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
برنامه فوق العاده مالی کره جنوبی Toss با افزایش ۷ درصدی ارزش گذاری، سری G ۴۰۵ میلیون دلاری را می بندد • TechCrunch

Viva Republica، یک اپراتور برنامه های مالی فوق العاده در کره جنوبی پرتاب کردنتامین مالی 405 میلیون دلاری سری G را نهایی کرد و می‌گوید که اکنون 9.1 تریلیون وون (7 میلیارد دلار) ارزش دارد که از 8.5 تریلیون وون در ژوئن 2021 افزایش یافته است. 410 میلیون دلار بودجه قبل از سری F در a 7.4 میلیارد دلار (8.5 تریلیون وون) تخمین زده می شود.. (واحد پول کره جنوبی دارد امسال در برابر دلار کاهش یافت.)

بودجه اخیر این شرکت توجه ما را به خود جلب کرد، از جمله اینکه نشان می دهد که شرکت در بحبوحه چشم انداز تاریک اقتصاد کلان عملکرد نسبتا خوبی دارد. در واقع، بر خلاف شرکت های فین تک جهانی از جمله کلارنا، یک راه راهو Checkout.comرتبه بندی وی در سال 2022 به طور چشمگیری کاهش یافت، ویوا جمهوریکا دوباره رتبه خود را افزایش داد.

Viva Republica نیز در ماه اکتبر، برخلاف بسیاری از افراد، کمی در استخدام بود شرکت های فناوری جهانیشامل استارت آپ های فین تک، که امسال کاهش های بزرگی ایجاد می کنند. این شرکت مستقر در سئول تا ماه اوت حدود 1900 کارمند داشت.

سرمایه گذار متمرکز بر فین تک، Tonic Private Equity، دور سری G را در کنار حامیان بازگشتی از جمله بانک توسعه کره (KDB)، Altos Ventures، Goodwater Capital، Greyhound Capital، Aspex Management، Bond Capital و DUMAC رهبری کرد. سرمایه گذاری و اوراق بهادار کره نیز در آخرین تامین مالی شرکت کرد. این شرکت فین‌تک اعلام کرد که بسته‌های سری اول و دوم سری G خود را به‌ترتیب در حدود ۲۲۶ میلیون دلار (۲۹۵.۸ میلیارد وون) و ۱۷۵.۸ میلیون دلار (۲۲۹.۳ میلیارد وون) در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۲ و سومین بسته شدن بودجه جدید در نوامبر به پایان رساند.

Hyunwoo Seo مدیر عامل Viva Republica به TechCrunch گفت که “سودآوری” در حال حاضر کلیدی است و به همان اندازه رشد مهم است، به خصوص در این شرایط بسیار دشوار بازار. (سودآوری همچنین به شرکت – که چشم به عرضه اولیه بالقوه عمومی در آینده نزدیک است – کمک می کند تا این کار را با موفقیت انجام دهد.)

برای این منظور، Toss قصد دارد از درآمد حاصل از آخرین جمع آوری کمک های مالی خود برای سرمایه گذاری در محصولات خود، از جمله وام دیجیتال و خدمات پرداخت آنلاین برای افراد و تجار محلی استفاده کند.

سرمایه جدید همچنین به Toss کمک می کند تا رشد Toss Bank رقیب را تسریع بخشد– سال گذشته توسط Viva Republica راه اندازی شد – و یک برنامه سرمایه گذاری خرده فروشی شبیه Robinhood، پرتاب اوراق بهاداربه گفته سئو، هر دوی آنها به دنبال سودآوری در سال آینده هستند.

این شرکت می گوید Toss Securities یک چرخش را در سه ماهه سوم سال 22 آغاز کرد. علاوه بر این، کاربران ثبت نام شده Toss Bank از زمان راه اندازی آن در دسامبر 2021 از 1.1 میلیون به 5 برابر به 5 میلیون رسیده است.

هنگامی که از سئو در مورد برنامه خود برای فهرست کردن سوال شد، از اظهار نظر در مورد جدول زمانی دقیق IPO خودداری کرد، اما طبق گزارش های رسانه های قبلی، Viva Republica قصد دارد تا طی چهار سال آینده پس از افزایش درآمد خود تا سال 2025، سهام خود را به بازار عرضه کند.

این شرکت توسط سئونگ گان لی، مدیر عامل Viva Republica، کارآفرین دندانپزشکی که تبدیل به یک دندانپزشک شده است، به عنوان یک برنامه انتقال پول، Toss، در سال 2015 شروع به کار کرد. با سرمایه 80 میلیون دلاری به ارزش 1.2 میلیارد دلار در سال 2018 به باشگاه یونیکورن پیوست.

از آن زمان با افزودن ویژگی‌های بیشتری مانند بانکداری، وام‌دهی P2P، تلفن همراه به یک برنامه مالی فوق‌العاده تبدیل شده است. معاملات سهام و سرمایه گذاری، بیمه، خدمات رتبه بندی اعتباری و غیره اخیراً، Toss یک سرویس buy- now-pay-later (BNPL) را در ماه مارس راه اندازی کرده است که می گوید بیش از 1 میلیون کاربر ثبت شده جمع آوری کرده است. انتظار می رود ارزش ناخالص کالا (GMV) BNLP کره جنوبی تا حدود 36.6 میلیارد دلار تا سال 2028از 5.6 میلیارد دلار در سال 2021 که شرکت های فین تک و تجارت الکترونیک از BNPL به عنوان یکی از ابزارهای بازاریابی خود استفاده می کنند.

در واقع، Viva Republica ادعا می کند که با 24 میلیون کاربر ثبت نام شده برای Toss و 14 MAU تا اوت سال جاری، بیشترین سهم بازار را با برنامه فوق العاده فین تک خود در کشور از نظر کاربران فعال ماهانه (MAU) در کشور دارد.

Viva Republica همچنان با خریدهای خود به پیشرفت خود ادامه می دهد. استارت آپ شروع شده است پرتاب پرداخت ها، که به تجار محلی امکان می دهد پرداخت دیجیتال را بپذیرند، دو سال پیش با خرید یک تجارت درگاه پرداخت از شرکت شبکه تلفن همراه LG LG U+. (حجم معاملات ماهانه Toss Payments در نوامبر به بیش از 2.7 میلیارد دلار رسید.) Toss همچنین Merchant Korea، یک اپراتور شبکه مجازی تلفن همراه (MVNO) را در ژوئیه سال جاری خریداری کرد و قصد دارد خدمات ارتباطی بی سیم را در سال 2023 به مصرف کنندگان ارائه دهد. آخرین خرید تقریباً انجام می شود. هشت ماه پس از به دست آوردن 60 درصد از سهام VCNC، اپراتور پلت فرم سواری کره ای Tada، که کاملاً متعلق به پلت فرم اشتراک خودرو SoCar است، در اکتبر 2021 برای ورود به بازار حمل و نقل.

از نظر استراتژی رشد بین‌المللی، Viva Republica ممکن است پس از ورود به ویتنام در سال 2019 در شرکت‌های جهانی از جمله آسیای جنوب شرقی سرمایه‌گذاری کند. اما در حال حاضر، به احتمال زیاد روی تجارت داخلی تمرکز می‌کند.

طبق گفته این شرکت، انتظار می‌رود که Viva Republica با Toss Securities، Toss Payments و Toss Insurance در سال آینده حدود 1 تریلیون وون (767 میلیون دلار) درآمد داشته باشد.