منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • با پشتیبانی Y Combinator Poly از هوش مصنوعی برای تولید دارایی های هنری استفاده می کند • TechCrunch

با پشتیبانی Y Combinator Poly از هوش مصنوعی برای تولید دارایی های هنری استفاده می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
با پشتیبانی Y Combinator Poly از هوش مصنوعی برای تولید دارایی های هنری استفاده می کند • TechCrunch

از آنجایی که هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT و DALL-E 2 توجه سرمایه گذاران را به خود جلب می کند، کارآفرینان استارت آپی به دنبال کسب درآمد از مدل های کسب و کار جدیدی هستند که حول آنها ساخته شده است. یکی از سرمایه‌گذاری‌های جالب‌تری که اخیراً در این فضا ظاهر شده است Poly است که به طراحان اجازه می‌دهد بازی‌های ویدیویی و سایر دارایی‌های مجازی، از جمله بافت‌های مدل‌های سه‌بعدی را تنها با استفاده از پیام‌های متنی ایجاد کنند.

Poly اساساً یک کتابخانه دارایی سهام در امتداد خطوط Adobe Stock و Shutterstock است، اما منحصراً توسط نسل‌های هوش مصنوعی پر شده است. در حالی که پلتفرم هایی مانند Getty Images محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را به دلیل ترس از واکنش های قانونی احتمالی ممنوع کرده اند، Poly با قدرت تمام پیش می رود.

“تقریبا همه درد بسیار رایج جستجوی نماد، تصویر، فونت یا جلوه صوتی عالی را به صورت آنلاین می‌دانند، فقط برای اینکه دست از کار بکشند و به چیزی ناقص رضایت دهند.” ابهای آگاروال، مدیر عامل شرکت TechCrunch در یک مصاحبه ایمیلی به TechCrunch گفت: Poly تلاش می کند تا با مجموعه ای از ابزارهای مولد متمرکز بر سازندگان، آن را به طرز چشمگیری بهبود بخشد.

آگاروال قبل از اینکه پولی را با سام یانگ بنیان بگذارد، یک پژوهشگر در مایکروسافت بود و در آنجا مقالاتی در زمینه هوش مصنوعی برای تأثیر اجتماعی منتشر کرد. سپس آگاروال، Polytopal را راه اندازی کرد، یک شرکت مشاوره انسان محور که با برندهایی مانند Spotify، Meta و Nestlé برای توسعه سیستم های هوشمند مختلف همکاری می کند. در میان پروژه های دیگر، Polytopal یک الگوریتم رقص رقص برای بازی BeatSaber ایجاد کرد و یک دستیار پخت مجازی برای Toll House منتشر کرد که به طراحی دستور پخت کوکی برای رفع نیازهای غذایی کاربران کمک می کند.

آگاروال گفت: «یانگ و من در اوایل سال 2022 به دلیل اشتیاق مشترک برای «افزایش ظرفیت خلاقیت جهان»، Poly را راه‌اندازی کردیم و به دسته S22 Y Combinator ملحق شدیم.

پولی

اعتبار تصویر: پولی

اولین ابزار Poly در مجموعه برنامه ریزی شده مبتنی بر وب، بافت های سه بعدی را با نقشه های رندر مبتنی بر فیزیکی تولید می کند. در مدل سازی، “رندر مبتنی بر فیزیک” به تکنیکی اطلاق می شود که هدف آن ارائه تصاویر به گونه ای است که جریان نور را در دنیای واقعی تقلید کند.

با Poly، طراحان می توانند یک بافت را توصیف کنند (به عنوان مثال “پوست درخت با خزه”) و به صورت اختیاری یک تصویر مرجع برای دریافت بافت های تولید شده برای مدل سازی سه بعدی ارائه دهند. مدل‌ها در وضوح‌های سفارشی و با نقشه‌های معمولی و معکوس در دسترس هستند – نقشه‌هایی که اغلب در توسعه بازی برای افزودن حجم، عمق و جزئیات به سطوح اشیاء سه‌بعدی استفاده می‌شوند.

آگاروال گفت: «پلی مدل‌های هوش مصنوعی تولیدی خود را با چندین روش اختصاصی، مانند استخراج اطلاعات بافت از تصاویر عادی، آموزش می‌دهد تا قابلیت‌های آموزشی مدل خود را افزایش دهد.

آگاروال در پاسخ به این سوال که چگونه Poly با محتوای حساس‌تری که توسعه‌دهندگان درخواست کنند، مانند تصاویر خشونت‌آمیز و غیراخلاقی، جزئیات کمی ارائه کرد، اما گفت که Poly “با دقت و مسئولانه” محصولات خود را بررسی می‌کند. وی افزود: هنوز هیچ مورد خسارتی به ما گزارش نشده است.

Poly خود را در حال رقابت با بازارهای دارایی سنتی و فرآیندهای طراحی دستی توسعه دهندگان می بیند. علاوه بر پورتال هایی مانند GameDev Market و OpenGameArt، ارائه دهندگان اصلی موتور بازی مانند Unity میزبانی می کنند و دارایی ها را از طریق پلتفرم های خود می فروشند.

Poly همچنین اولین کسی نیست که از هوش مصنوعی برای تولید دارایی های بازی استفاده می کند. رقبای مستقیم عبارتند از Hotpot و Pixela.ai که از الگوریتم‌های مشابه برای ایجاد پس‌زمینه‌های سفارشی، اسپرایت و سایر محتوای هنری استفاده می‌کنند.

آگاروال ادعا می کند که هوش مصنوعی مولد پولی از نظر کیفیت دارایی هایی که تولید می کند از همه بهتر عمل می کند. هیأت منصفه در این مورد حاضر است. اما Poly قصد دارد با گسترش خدمات هوش مصنوعی مولد خود به انواع دارایی‌ها مانند تصاویر، اسپرایت، جلوه‌های صوتی و غیره، خود را بیشتر متمایز کند. این شرکت قصد دارد از طریق مشارکت های شرکتی، ادغام ممتاز برای ابزارهای طراحی، و با دریافت هزینه اشتراک برای دسترسی رایگان به دارایی ها، از جمله حقوق تجاری و فروش مجدد، کسب درآمد کند.

آگاروال ادعا می کند که “هزاران” توسعه دهنده در حال حاضر از سرویس رایگان Poly استفاده می کنند، که دارایی های نامحدودی را برای استفاده غیرتجاری تولید می کند، در حالی که “صدها” برای طرح حرفه ای Poly پرداخت می کنند. تا به امروز، این پلتفرم بیش از دو میلیون بافت ایجاد کرده است.

این شتاب سرمایه‌گذارانی از جمله Felicis، Bloomberg Beta، NextView Ventures، Y Combinator، Figma Ventures و AI Grant را به خود جذب کرد که با هم ۳.۹ میلیون دلار سرمایه خطرپذیر را در روز نمایشی Y Combinator در سپتامبر به Poly کمک کردند.

آگاروال گفت: «مشتریان Poly از حرفه ای ها در شرکت های Fortune 500 تا فریلنسرهای فردی در طراحی بازی، AR/VR، طراحی داخلی، معماری و رندر سه بعدی برای تجارت الکترونیک و بازاریابی را شامل می شود. پلی یک سابقه چند ساله دارد و می تواند بر ساخت بهترین فناوری ممکن تمرکز کند، زیرا برای برجسته شدن و پیروزی در این فضای نوظهور و بسیار فعال، محصولی با کیفیت بالاتر لازم است.

پولی

اعتبار تصویر: پولی

با فرض اینکه Poly به طور گسترده مورد توجه قرار گیرد، آن و رقبای هوش مصنوعی مولد آن خطر ناراحتی جامعه هنرمندان را دارند – نه تنها به این دلیل که می توانند معیشت را تهدید کنند، بلکه همچنین به این دلیل که ثابت شده است که سیستم های هوش مصنوعی مولد داده هایی را که بر روی آنها آموزش دیده اند را برمی گرداند (مانند دارایی های هنری موجود). در پورتال جامعه هنری ArtStation، که در اوایل امسال شروع به اجازه دادن به هنرهای تولید شده توسط هوش مصنوعی برای اولین بار در پلتفرم خود کرد، اعضا شروع به اعتراض گسترده با ارسال تصاویر “بدون هنر هوش مصنوعی” در نمونه کارهای خود کردند.

مسائل حقوقی فوق الذکر پیرامون این فناوری نیز حل نشده باقی مانده است. یک دادخواست دسته جمعی ادعا می کند که سیستم تولید کد GitHub، Copilot، بخش هایی از کد مجاز را بدون ارائه اعتبار بازتولید می کند، که می تواند پیامدهایی برای سیستم های هوش مصنوعی که هنر تولید می کنند، و همچنین سیستم هایی که از هنر ایجاد شده از آنها استفاده می کنند، داشته باشد. در یک مورد غیرمرتبط، اداره حق نسخه‌برداری ایالات متحده اخیراً حمایت از حق نسخه‌برداری را برای کتاب مصوری که با هوش مصنوعی مولد ایجاد شده بود پس از اعطای اولیه آن خاتمه داد و گفت که فقط آثار ایجاد شده توسط انسان واجد شرایط حفاظت هستند.

آگاروال نگران نیست، اما اگر نگران است، آن را نشان نمی دهد.

هوش مصنوعی مولد با انتقادات زیادی از سوی سازندگان مواجه شده است و به عنوان «ضد خالق» دیده می‌شود، زیرا بسیاری از شرکت‌ها در این فضا می‌خواهند سازندگان را با سیستم‌های خودکار جایگزین کنند. با این حال، تمرکز پولی همیشه بر توانمندسازی سازندگان با دسترسی آسان‌تر به دارایی‌های طراحی بوده است.» آگاروال گفت. با تکیه بر شتاب فعلی، Poly قصد دارد تمرکز بی‌وقفه خود را بر نوآوری هوش مصنوعی، آموزش مدل و توسعه محصول خود ادامه دهد تا از انواع بیشتری از دارایی‌های طراحی پشتیبانی کند و در جریان کار روزانه طراحان جاسازی شود.»

پولی در حال حاضر سه کارمند دارد و قصد دارد در 6 تا 12 ماه آینده تیم خود را دو برابر کند.