منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بایدو ربات‌های تجاری کاملاً بدون سرنشین را در ووهان و چونگ‌کینگ کار کند – TechCrunch

بایدو ربات‌های تجاری کاملاً بدون سرنشین را در ووهان و چونگ‌کینگ کار کند – TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بایدو ربات‌های تجاری کاملاً بدون سرنشین را در ووهان و چونگ‌کینگ کار کند - TechCrunch

بایدو ربات‌های تجاری کاملاً بدون سرنشین را در ووهان و چونگ‌کینگ کار کند - TechCrunch

غول اینترنتی چینی بایدو مجوز ارائه خدمات رباتیک تجاری کاملاً بدون سرنشین در چونگ کینگ و ووهان را از طریق واحد حمل و نقل خودران این شرکت، آپولو گو، دریافت کرده است.

پیروزی های Baidu در ووهان و چونگ کینگ ماه ها پس از اعطای مجوز به شرکت برای ارائه خدمات سواری بدون راننده در جاده های باز در پکن به دست آمد. تفاوت در اینجا این است که سرویس پکن هنوز یک سرویس تجاری نیست – بایدو سواری بدون راننده رایگان را به نام تحقیق و توسعه و پذیرش عمومی ارائه می دهد – و مجوز پکن همچنان به یک اپراتور انسانی در صندلی سرنشین جلوی وسیله نقلیه نیاز دارد.

بایدو ادعا می کند که وقتی بایدو در ووهان و چونگ کینگ راه اندازی شود، این اولین باری خواهد بود که یک شرکت خودروی خودمختار می تواند خدمات تماس کاملاً بدون راننده را در چین ارائه دهد. در همین حال، در ایالات متحده، کروز اخیراً ارائه خدمات تجاری بدون راننده را در سانفرانسیسکو آغاز کرده است و Waymo از سال 2020 در آریزونا خدمات ارائه می دهد.

وی دونگ، معاون رئیس و مدیر عامل ایمنی گروه رانندگی هوشمند بایدو در بیانیه ای گفت: “این یک تغییر کیفی بزرگ است.” ما معتقدیم که این مجوزها نقطه عطفی در راه رسیدن به نقطه عطف هستند، زمانی که صنعت در نهایت بتواند خدمات رانندگی کاملاً خودمختار را در مقیاس ارائه کند.

در ووهان، سرویس بایدو از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر کار خواهد کرد و مساحتی به وسعت 13 کیلومتر مربع را در منطقه توسعه اقتصادی و فناوری شهر، که به عنوان “شهر خودرو” چین شناخته می شود، پوشش می دهد. سرویس چونگ کینگ از ساعت 9:30 صبح تا 4:30 بعد از ظهر در منطقه ای به وسعت 30 کیلومتر مربع در منطقه یونگ چوان فعالیت خواهد کرد. به گفته بایدو، هر شهر دارای ناوگانی متشکل از پنج تاکسی ربات نسل پنجم آپولو خواهد بود.

مناطقی که بایدو در آنها فعالیت کند پرجمعیت نیستند و دارای جاده‌های جدید و گسترده هستند که عملکرد سیستم‌های مستقل را تسهیل می‌کنند. هر دو شهر محیط نظارتی و فناوری مطلوبی را برای بایدو فراهم می کنند تا اولین سرویس تجاری بدون راننده خود را راه اندازی کند. در چونگ کینگ، منطقه یونگ چوان یک منطقه آزمایشی برای رانندگی خودکار است که 30 رباتیک در آن 1 میلیون کیلومتر رانندگی آزمایشی را جمع آوری کرده اند.

منطقه ووهان که آپولو گو در آن فعالیت خواهد کرد، از سال 2021 321 کیلومتر جاده تست AV را بازسازی کرده است که شامل 106 کیلومتر است که توسط زیرساخت وسیله نقلیه به وسیله نقلیه (V2X) با انرژی 5G پوشش داده شده است. دستگاه‌های AV می‌توانند به فناوری V2X برای جمع‌آوری اطلاعات بی‌درنگ درباره محیط اطراف خود و به اشتراک گذاشتن آن برداشت‌ها با سایر وسایل نقلیه یا زیرساخت‌ها تکیه کنند، که اساساً به روباتاکسی شکل دیگری از حسگر را می‌دهد تا علاوه بر یک لیدار، رادار و دوربین‌های داخلی، دوباره روی آن بیفتد. زیرساخت V2X همچنین به Baidu کمک می کند تا وسایل نقلیه را از راه دور نظارت کند و در صورت نیاز خودروها را هدایت کند.

ماه گذشته، بایدو از طراحی نسل ششم رباتیک الکتریکی خود، آپولو RT6 EV، که تلاقی بین یک SUV و یک مینی ون همراه با فرمان متحرک است، رونمایی کرد. این شرکت گفت که توانسته هزینه های تولید را با توسعه داخلی معماری الکتریکی باتری کاهش دهد و هزینه یک وسیله نقلیه را به 37000 دلار در هر واحد برساند. این به بایدو کمک می کند تا سال آینده به مرحله آزمایش و استقرار RT6 در مقیاس کوچک برسد و در سال 2024 به مقیاس بزرگ منشعب شود.

آپولو گو علاوه بر خدمات جدید خود در ووهان و چونگ کینگ و خدمات بدون راننده در پکن، در شانگهای، شنژن، گوانگژو، چانگشا، کانگژو، یانگ کوان و ووژن نیز حضور دارد. بایدو گفت که قصد دارد خدمات سواری خود را تا سال 2025 به 65 شهر و تا سال 2030 به 100 شهر گسترش دهد. این شرکت گفت که تا پایان سال جاری، بایدو انتظار دارد 300 دستگاه رباتیک نسل پنجم آپولو دیگر را به ناوگان موجود خود اضافه کند.