منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • باهوش ترین افراد در Edtech در تلاش برای عبور از TechCrunch هستند

باهوش ترین افراد در Edtech در تلاش برای عبور از TechCrunch هستند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
باهوش ترین افراد در Edtech در تلاش برای عبور از TechCrunch هستند

به هفته نامه استارتاپ ها خوش آمدید، نگاهی دقیق به اخبار و روندهای استارتاپی این هفته از گزارشگر ارشد و مجری مشترک Equity ناتاشا ماسکریناس. برای دریافت این در صندوق پستی خود، در اینجا مشترک شوید.

طبق ایمیلی که TechCrunch دریافت کرده است، Outschool اوایل این هفته یک چهارم کارکنان خود یا 43 نفر را اخراج کرد. شرکت edtech که آخرین ارزش آن 3 میلیارد دلار بود، کاهش را از طریق ایمیل تایید کرد و با اشاره به تمرکز بر قابلیت‌های اصلی به عنوان “رشد به زمین بازگشت.”

ایمیل ارسال شده به کارکنان حتی مستقیم تر بود. امیر ناتو، یکی از بنیانگذاران edtech unicorn Outschool، در ایمیلی که برای کارکنان ارسال شده، نوشت: «حقیقت این است که اخراج‌ها در بخش ما به دلایلی گسترده است. جو تأمین مالی به طور چشمگیری تحت تأثیر انتظار رکود اقتصادی، نرخ بهره بالاتر و افزایش نیاز به نشان دادن بود. [return on investment] به سرمایه گذاران.”

لحن Nathoo برای کارمندان آنها را به یاد مکالمه‌ای می‌اندازد که چند ماه قبل، در ماه ژوئیه، زمانی که کارآفرین مجبور شد Outschool را تا اولین دور اخراج‌ها اداره کند، که بر 18 درصد از کارکنان تأثیر گذاشت. نظرات این کارآفرین نشان می دهد که برخی از جسورترین و با سرمایه خوب ترین شرکت های edtech چگونه در حال مبارزه هستند. برای مثال، دور مضاعف کاهش‌های Outschool پس از آن صورت می‌گیرد که سری B، C و D را در 12 ماه افزایش داد و ارزش آن را از 1 میلیارد دلار به 3 میلیارد دلار در یک دوره کوتاه‌تر افزایش داد.

به عنوان بخشی از اخراج این هفته، نیک گراندی، یکی از بنیانگذاران و مدیر تولید Outschool نیز شرکت را ترک می کند. من متوجه شدم که وقتی دانش آموزان تمام وقت به مدرسه بازگردند، رشد ما کند می شود. با این حال، من انتظار نداشتم رشد ما به اندازه‌ای که داشته کاهش یابد.» Nathoo در این ایمیل نوشت. این به عهده من است و می خواهم صمیمانه عذرخواهی کنم.»

در سه ماهه آخر سال 2022، اخراج‌های edtech بر کسب‌وکارهای دارای پشتوانه سرمایه‌گذاری از جمله، اما نه محدود به، BloomTech، Vedantu، Teachmint، Reforge، Coursera، Unacademy، Byju’s، Udacity و Brainly تأثیر گذاشت. تغییرات اجرایی شامل استعفای مدیرعامل Quizlet، استعفای مدیر عامل Degreed به دلیل بازگشت موسس و یکی از بنیانگذاران Invact، Metaversity، ترک پس از اختلافات آشتی ناپذیر با هم بنیانگذارش است.

Class، یک شرکت edtech که تنها 10 ماه پس از راه اندازی جایگزین مدرسه Zoom خود به وضعیت تک شاخ نزدیک شد، امسال نیز اخراج شد. این شرکت تا به امروز در مجموع 146 میلیون دلار سرمایه گذاری مخاطره آمیز، از جمله چک SoftBank Vision Fund II جمع آوری کرده است. مدیرعامل و بنیانگذار مایکل چیسن به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد

بوتکمپ برنامه نویسی بلوم تک، که قبلا به عنوان مدرسه لامبدا شناخته می شد، هفته گذشته در سومین دور شناخته شده اخراج از زمان شروع همه گیری، نیمی از کارکنان خود را کاهش داد. برخلاف Outschool و Class، بلوم‌تک در طول همه‌گیری در جمع‌آوری کمک مالی نبود. در عوض، دلیل اخراج‌ها کمی مبهم‌تر به نظر می‌رسد، زیرا مدیر عامل شرکت آستین آلرد تصمیم را تنها با این جمله توضیح می‌دهد که «ما مجبور بودیم هزینه‌ها را کاهش دهیم تا سودآور شویم».

اکنون می‌دانیم که استارت‌آپ‌هایی که بیشتر از رونق دوران همه‌گیری لذت بردند، اکنون همان استارت‌آپ‌هایی هستند که با سؤالات سختی در مورد چگونگی مقابله با رکود نه چندان پیش‌رو مواجه هستند. اما edtech بخشی است که در سال های 2020 و 2021 با افزایش سرسام آور تقاضا برای آموزش از راه دور به یک استراتوسفر کاملاً متفاوت ارتقا یافته است. با افزایش تقاضا، اشتهای سرمایه گذاران نیز افزایش می یابد. همان دوره‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد دیدگاه خود را در مورد اینکه یک بازار آدرس‌پذیر مشترک می‌تواند به نظر برسد، گسترش دهند، همان بخش‌هایی هستند که ممکن است باعث هزینه‌کردن و استخدام بیش از حد شده باشند که اکنون نیاز به اصلاح دارد.

بر خلاف بخشی مانند ارز دیجیتال، که رونق مشابهی را تجربه کرد و اکنون با زمستان خود دست و پنجه نرم می کند، انفجار edtech به طور منحصر به فردی بر نیازهای انسانی و غیر فنی تأثیر گذاشته است. در مورد Outschool، اکنون توجه خود را معطوف به تمرکز بیشتر روی جنبه یادگیری پلت فرم خود برای مبارزه با کاهش یادگیری ناشی از COVID-19 کرده است.

به جرات می توان گفت که این بخش از یک روحیه مخرب به حالت حمایتی در حال حرکت است.

اما بیایید حفاری edtech خود را متوقف کنیم و به سایر رویدادهای فناوری این هفته برویم. شما می توانید من را در توییتر، Substack و Instagram که در آن بیشتر حرف ها و کارهایم را پست می کنم. در ادامه این خبرنامه، ما در مورد Airtable، Plaid و همه آواتارهای لعنتی هوش مصنوعی شما صحبت خواهیم کرد.

هواکش و پتو

ما بعد از این بخش صحبت در مورد اخراج را متوقف خواهیم کرد، اما دو اخراج در این هفته وجود داشت که واقعاً من را شگفت زده کرد: Plaid 20٪ از کارکنان خود را اخراج کرد و خوب، Airtable نیز همینطور. این امر پس از یک سری اخراج طولانی مدت در فضای فین‌تک، نه تنها بلکه شامل Chime، Stripe و Opendoor صورت می‌گیرد.

در اینجا به این دلیل است که این مهم است: هر دو استارتاپ تا دو هفته پیش به عنوان مکانی برای درخواست استعدادهای بیکار شده استخدام و تبلیغ می کردند. به طور کلی، برای جویندگان کار، به ویژه آنهایی که اخراج می شوند، در اطراف جایی که می توانند به کنسرت بعدی خود «اعتماد کنند»، شلاق زیادی وجود دارد.

من تعجب می کنم که چرا این شرکت های در مرحله آخر اینقدر صبر کردند تا اخراج شوند، یا واقعا فکر می کردند که از این رکود پر هزینه عبور خواهند کرد. چه چیزی تغییر کرد تا آنها در نهایت دوشاخه را بکشند؟ توجه داشته باشید که اخراج‌های Airtable به‌خصوص در مقیاس بزرگ به نظر می‌رسند – زیرا می‌بینید که مدیر محصول، مدیر ارشد مردمی و مدیر ارشد درآمد نیز از شرکت جدا می‌شوند، زیرا این شرکت بیشتر بر جنبه‌های سازمانی تجارت خود تمرکز می‌کند.

تصویر رشته برش قیچی

اعتبار تصویر: برایس دوربین / Bryce Durbin (در یک پنجره جدید باز می شود)

تمام آواتارهای هوش مصنوعی شما

انعطاف جدید من این است که آواتار هوش مصنوعی ندارم و کمی در مورد آن مطمئن نیستم! از شوخی که بگذریم، اگر در چند هفته اخیر اصلاً در توییتر فناوری بوده‌اید، احتمالاً عکس‌های تخیلی و خیالی دوستان (و دشمنان) خود را دیده‌اید.

شرکت پشت این آواتارهای جادویی، هوش مصنوعی لنز است که به طور غیرمنتظره ای راه خود را به فروشگاه اپلیکیشن باز می کند. خیلی باحاله، آره، وسوسه شدم. اما مبادا عکس‌های جدید شما در توییتر ببارد، سؤالاتی در مورد نحوه استفاده از آن و تأثیر آن بر هنرمندان وجود دارد.

به همین دلیل این مهم است از طریق همکارم، تیلور شاپکار:

در حالی که دنیای فناوری به پیشرفت تولیدکنندگان تصویر و متن با هوش مصنوعی در سال جاری اشاره کرده است – و هنرمندان با احتیاط مراحل را تماشا کرده‌اند – کاربر عادی اینستاگرام شما احتمالاً یک مکالمه فلسفی با ChatGPT انجام نداده است یا به درخواست‌های پوچ DALL-E کمک نکرده است. همچنین به این معنی است که اکثر مردم با مفاهیم اخلاقی ابزارهای هوش مصنوعی رایگان و به آسانی در دسترس مانند Stable Diffusion و اینکه چگونه می‌توانند کل صنایع را تغییر دهند دست و پنجه نرم نکرده‌اند.

من قویاً از شما می‌خواهم که مقاله Hatmaker را بخوانید تا برخی از پرچم‌های قرمز لنسا را ​​درک کنید، به‌خصوص اگر به هنرمندانی که به درستی شناخته می‌شوند و برای کارشان پرداخت می‌شوند و، خوب، آینده خلاقیت اهمیت می‌دهید.

هوش مصنوعی لنز را می‌توان فریب داد تا خیلی چیزها را به تخیل بسپارد.  تصویری از شانه برهنه یک زن...

اعتبار تصویر: لنز هوش مصنوعی

[Insert good news here]

ما رسماً در زمانی از سال و بخشی از چرخه اخبار هستیم که ناامیدانه منتظر اخبار خوب برای برجسته کردن آن هستم. بدون هیچ مقدمه ای، این چیزی است که باعث شد من در این هفته لبخند بزنم:

دانه برف از نزدیک

اعتبار تصویر: TothGaborGyula/Getty Images

چند یادداشت

در TechCrunch دیده می شود

اگر از الکسا بخواهید از شما تشکر کند، آمازون به درایور تحویل بیش از حد کار شما 5 دلار می دهد

برنامه خواربارفروشی فوری Getir در حال خرید رقیب خود Gorillas است

سانی بالوانی، مدیرعامل ترانوس به دلیل کلاهبرداری از بیماران و سرمایه گذاران به ۱۳ سال زندان محکوم شد.

مدیر عامل جدید اسلک، لیدیان جونز، دو دهه تجربه محصول را به این کار آورده است

در TechCrunch+ دیده می شود

همانطور که باترفیلد از مرحله خارج می شود، عادلانه است که تعجب کنیم که در Salesforce چه می گذرد

دوران نوآوری مداوم در آمازون ممکن است به پایان رسیده باشد

Getaround با ترکیب SPAC با بازارهای عمومی سرد مبارزه می کند

هنگامی که یک VC در مورد ارزش گذاری استارتاپ شما می پرسد چگونه پاسخ دهیم

نگران نباشید: دورهای پایین هنوز بر اساس معیارهای تاریخی نادر هستند

اگر تا اینجا پیش رفتید، به شما تبریک می گویم و از شما متشکرم. من به شما می گویم که برای یکی از دوستان خود فوروارد کنید، نظر خود را به من بگویید در توییتر یا وبلاگ شخصی من را برای محتوای احساسی بیشتر دنبال کنید – اما همچنین خوشحالم که در اطراف هستید و همچنان به تعطیلات اهمیت می دهید.

مراقب باشید و گرم بمانید،

n