بانک مرکزی پاکستان تگ فین تک را برای بازپرداخت وجه به مشتریان سفارش می دهد - TechCrunch

بانک مرکزی پاکستان تگ فین تک را برای بازپرداخت وجه به مشتریان سفارش می دهد – TechCrunch

بانک دولتی پاکستان، بانک مرکزی این کشور آسیای جنوبی، به فین‌تک تگ دستور داده است که تمام وجوه مشتریان را «فوراً» بازپرداخت کند، با استناد به نقض مقررات و «نگرانی‌های دیگر»، که پرسش‌هایی وجودی در مورد آینده این استارت‌آپ ایجاد می‌کند.

این اقدام نظارتی به دنبال یک تحقیق چند ماهه در مورد Tag است که خدمات بانکی و مالی را به مصرف کنندگان در پاکستان ارائه می دهد. بر اساس نامه سرمایه گذار که توسط TechCrunch به دست آمده است، این استارت آپ متهم به جعل اسناد با بانک مرکزی شده است. بانک مرکزی (PDF) قوانین نظارتی که Tag نقض کرده است را مشخص نکرده است، اما ضرب الاجل 19 اوت را برای بازیابی تعیین کرده است.

احسن خان، یکی از بنیانگذاران TAG، طلال گوندال، یکی دیگر از بنیانگذاران این استارتاپ را متهم به جعل اسناد با بانک مرکزی کرد، پس از اینکه متوجه شد این اقدام متقلبانه بانک استارتاپ را تعلیق کرده است، در نامه ای به سرمایه گذاران در ماه ژوئن نوشت.

من از رفتار ناجوانمردانه و غیرحرفه ای طلال احمد گوندال در زمانی که از 31 مارس 2022 مدیریت TAG را بر عهده داشتم (و مدت ها قبل از آن در مورد رفتار او مشکوک و نگرانی داشتم و از 1 آوریل از سمت مشاور / مدیر ارشد TAG پاکستان استعفا دادم) آگاه شدم. خان در نامه 16 ژوئن که توسط TechCrunch به دست آمد، نوشت.

من در حال حاضر با اقدامات غیرقانونی توسط بنیانگذاران دیگر، طلال احمد گوندال و الکساندر لوکیانچوک مواجه هستم که از طریق آنها تلاش کرده اند تا من را به عنوان موسس و سهامدار TAG Fintech بر اساس دلایل کاملا ساختگی برکنار کنند. به نظر می رسد این اقدام توسط هر دوی آنها انجام شده است که به طور هماهنگ عمل می کنند تا تقصیر و مسئولیت را به تنهایی به من منتقل کنند، که یک چرخش نسبتاً ناگوار از وقایع است زیرا من از زمان آغاز به کار پیوسته به عنوان یک بنیانگذار عاقل، معقول و محتاط عمل کرده ام. آداب معاشرت. بنابراین ضروری است که سرمایه گذاران ما که مبالغ ارزشمندی را در TAG به منظور یک شرکت با حسن نیت و بازگشت سرمایه خود سرمایه گذاری کرده اند، از وضعیت نگران کننده در حال حاضر آگاه شوند.

تگ یکی از سریع ترین استارتاپ های در حال رشد در پاکستان است. در سپتامبر گذشته در دور اولیه بودجه 100 میلیون دلار ارزش گذاری شد. حامیان این استارت آپ عبارتند از Liberty City Ventures، Canaan Partners، Addition و Mantis.

گوندال بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

اطلاعات بیشتر: روزنامه‌نگار محلی تیمور حسن هفته‌هاست از مشکلات تگ گزارش می‌دهد.