منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بانک دیجیتال نیجریه Kuda آخرین استارتاپ آفریقایی است که کارکنان خود را اخراج کرده است – TechCrunch

بانک دیجیتال نیجریه Kuda آخرین استارتاپ آفریقایی است که کارکنان خود را اخراج کرده است – TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بانک دیجیتال نیجریه Kuda آخرین استارتاپ آفریقایی است که کارکنان خود را اخراج کرده است - TechCrunch

بانک دیجیتال نیجریه Kuda آخرین استارتاپ آفریقایی است که کارکنان خود را اخراج کرده است - TechCrunch

کودا، بانک رقیب مستقر در نیجریه و بریتانیا، به جمع شرکت‌های فناوری در آفریقا پیوسته و نیروی کار خود را کاهش می‌دهد.

خبر این اخراج، که ابتدا توسط منابع برای TechCrunch فاش شد، توسط کودا از طریق ایمیل تایید شد و گفت که کمتر از 5 درصد از 450 نیروی کار آن، یا حدود 23 نفر، بیکار شده اند.

تعداد این شرکت در مقایسه با سایر اخراج‌هایی که در چند ماه گذشته در اکوسیستم فناوری آفریقا رخ داده اند، به ویژه در میان استارتاپ‌هایی که در یکی دو سال گذشته سرمایه‌های مخاطره‌آمیز زیادی جذب کرده‌اند، کم است. به عنوان مثال Swvl اخراج 400; پشم، تقریباً 300; 54 ژن، 95; و Vezeeta، 50. با این حال، این رویداد از تلاش های متنوعی است که استارتاپ ها – از جمله soonicorns و یونیکورنز – انجام می دهند. این در مورد Kuda کاملاً غافلگیرکننده نیست، اگرچه این شرکت در ماه جولای شروع به استخدام طراحان کرد. به گفته منابع، زمانی که کودا ماه گذشته جلسه تالار شهر برگزار کرد، برکناری نقش‌های به ظاهر اضافی و اخراج کارکنان غیرشاغل برای کاهش هزینه‌ها و تمدید باند، موضوعات مورد بحث با توجه به روندهای فعلی اقتصاد کلان بود.

در همین حال، همین اوت گذشته، این بانک دیجیتال که کارمزدهای صفر تا حداقلی را برای کارت‌ها، نگهداری حساب و نقل و انتقالات ارائه می‌کند و یکی از پذیرندگان اولیه آفریقا است، 55 میلیون دلار جمع‌آوری کرد – پولی که قصد دارد از آن نه تنها برای دو برابر کردن خدمات جدید استفاده کند. برای نیجریه، اما همچنین برای آماده سازی راه اندازی آن در کشورهای بیشتری در قاره مانند غنا و اوگاندا – در دور سری B که ارزش آن 500 میلیون دلار است.

این شرکت که در مجموع بیش از 90 میلیون دلار از سرمایه‌گذارانی مانند Valar Ventures و Target Global جمع‌آوری کرده است، همچنین در حال برنامه‌ریزی برای توسعه خارج از آفریقا به داخل پاکستان است. اخیراً پاول کریستولیوبوف، مدیرعامل سابق Tinkoff را به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی جهانی و النا لاوزی، مدیرعامل سابق Revolut در اروپا را به‌عنوان مدیر ارشد استراتژی استخدام کرد تا بر تلاش‌ها در این زمینه نظارت کند و همچنین پایگاه مشتریان خود را از بیش از 4 میلیون نفر افزایش دهد.

از آنجایی که کودا خود را برای توسعه پان آفریقایی و بین‌المللی در میان یک محیط سرمایه‌گذاری خطرپذیر نامشخص قرار می‌دهد، کوچک‌سازی اخیر نیروی کار خود را به عنوان بخشی از گام‌های استراتژیک برای رشد پایدار به تصویر می‌کشد. این شرکت چهار ساله با اشاره به دلایل اخراج‌ها گفت: «کودا در حال حاضر در حال انجام برخی تغییرات استراتژیک برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان خود و ادامه دادن خدمات مالی مقرون‌به‌صرفه‌تر، در دسترس‌تر و با ارزش‌تر برای هر آفریقایی است».

کودا در این ایمیل گفت که کاهش کارکنان آسیب دیده در بخش های مختلف شرکت انجام شده است. به گفته منابع، این شامل بخش های رشد، بازاریابی و محصول می شود.