منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بازدیدکنندگان وگاس می‌توانند با ماشین‌های الکتریکی نیمه‌خودران برای گشت و گذار در سال ۲۰۲۳ استفاده کنند • TechCrunch

بازدیدکنندگان وگاس می‌توانند با ماشین‌های الکتریکی نیمه‌خودران برای گشت و گذار در سال ۲۰۲۳ استفاده کنند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بازدیدکنندگان وگاس می‌توانند با ماشین‌های الکتریکی نیمه‌خودران برای گشت و گذار در سال ۲۰۲۳ استفاده کنند • TechCrunch

Arcimoto، سازنده وسایل نقلیه سه چرخ برقی Fun Utility Vehicles (FUVs)، در حال همکاری با Faction برای توسعه خودروهای برقی است که می تواند از طریق ترکیبی از خودمختاری سطح پایین و فناوری کمک از راه دور به هتل مشتری تحویل داده شود. این پیوند بخشی از یک پروژه آزمایشی آتی در لاس وگاس با تورهای GoCar است که به گردشگران امکان می دهد در FUV های مجهز به Faction از مناظر دیدن کنند.

نحوه کار به این صورت است: FUV های Arcimoto به مجموعه دوربین و سنسور رادار Faction و سیستم کمک راننده پیشرفته Level 2+ مجهز خواهند شد که وظایفی مانند کمک بین خطوط و جلوگیری از برخورد را انجام می دهد. این وسایل نقلیه همچنین دارای تبلتی خواهند بود که شامل تور GoCar با هدایت GPS در وگاس استریپ می شود (GoCar می خواهد در نهایت این تور را به Red Rock Canyon و Hoover Dam گسترش دهد). این وسایل نقلیه از انبار GoCar در Arts District به هتل های مختلف در امتداد این نوار حرکت خواهند کرد – یک مسیر مستقیم پنج مایلی با محدودیت سرعت 30 مایل در ساعت. سپس گردشگران FUVها را برمی‌دارند و آنها را در مسیر تور با سرعت خودشان می‌رانند و سپس وسایل نقلیه را به هتل‌هایشان برمی‌گردانند، پس از آن FUV‌ها به صورت خودکار به انبار GoCar برمی‌گردند.

من به دلایلی از نقل قول ها در اطراف “خود را حمل می کنند” استفاده می کنم. سیستم Faction می تواند خود را از A به B در امتداد یک مسیر از پیش تعیین شده رانندگی کند و می داند که در صورت مواجهه با یک ناهنجاری یا کاری که قادر به انجام آن نیست، مانند یک شی در جاده یا یک پیچ به چپ محافظت نشده، خود را متوقف کند. اما برای قضاوت، او به اپراتور متکی است. اپراتور از راه دور خط مسیری را که خودرو دنبال می کند برای دور زدن یک شی یا پارکینگ تنظیم می کند و دستور اجرای آن را می دهد.

شراکت Arcimoto با Faction و GoCar در ابتدا شامل حدود 20 وسیله نقلیه از اواسط سال 2023 خواهد بود، اما این شرکت ها امیدوارند که عرضه را به 290 وسیله نقلیه اضافی در وگاس و سایر شهرهایی که GoCar در آنها فعالیت می کند، از جمله سانفرانسیسکو، سن دیگو و بارسلونا گسترش دهند.

Faction شرکتی است که خودمختاری سطح 5 را به عنوان یک پروژه تحقیقاتی می بیند که حداقل یک دهه از تجاری سازی واقعی جلوتر است و بهره برداری از راه دور را به عنوان یک مؤلفه ضروری برای مقیاس پذیری ناوگان های خودمختار امروزی می داند. این استارت‌آپ با تمرکز بر ایجاد «بسته فناوری با اندازه مناسب با وسایل نقلیه با اندازه مناسب»، کسب‌وکار خود را ایجاد می‌کند، به این معنی که Faction برای رسیدن به سطوح اولیه استقلال، به مجموعه‌ای از دوربین‌ها از جمله دوربین حرارتی و رادار متکی است. نصب خودرو با لیدار گران قیمت و جدیدترین سیستم های محاسباتی.

آین مک‌کندریک، مدیرعامل و موسس Faction، به TechCrunch گفت: «در حال حاضر، سیستم‌های خودروی فعلی ما کمتر از 35000 دلار هستند. “ما یک پلتفرم خودروی Arcimoto به ارزش حدود 17000 دلار استفاده می کنیم و حدود 12000 تا 13000 دلار فناوری وارد می کنیم. ما همکاری خود را با انویدیا اعلام کرده ایم، اما من نمی خواهم آخرین و بهترین Omniverse خنک کننده مایع آنها که قرار است این کار را انجام دهد. با یک صندوق عقب و یک مینی ون سر کار بروید. من دو نسل را در پکیج خودروی خود می‌خواهم که بتوانیم با آنها مقیاس کنیم.»

مک‌کندریک می‌گوید که مزیت یک «شرکت خودمختار موج دوم» این است که Faction در حال حاضر سعی نمی‌کند همه موارد لبه را حل کند. در مورد مشارکت خود با Arcimoto و GoCar، Faction به سادگی در تلاش است تا چگونگی جایگزینی فردی را که در غیر این صورت این وسایل نقلیه را به هتل های مشتریان تحویل می دهد، بیابد.

مک‌کندریک می‌گوید: «هدف ما سودآوری با قیمت 2 دلار در هر مایل است، دروازه را نشان دهید، نه اینکه وعده کاهش هزینه را در 10 سال آینده داشته باشیم.

Arcimoto FUV در پیست لاس وگاس

Arcimoto FUV در پیست لاس وگاس. اعتبار تصویر: آرکیموتو

جدای از جنبه حیله‌ای که یک ماشین تور خود را به هتل مشتری می‌برد، GoCar برای صرفه‌جویی در هزینه‌های بالقوه برای کسب‌وکارش اینجاست.

“ما در مورد مدل سلف سرویس فکر کرده ایم که در آن افراد می توانند وارد شوند، به خود کمک کنند تا یک وسیله نقلیه را طی کنند، و قبلاً چندین مکان داشتیم، اما صرفه جویی در داشتن آن مکان های متعدد یک چالش است زیرا شما این کار را انجام نمی دهید. ناتان ویترینگتون، بنیانگذار GoCar به TechCrunch گفت: نمی دانم مشتری قرار است کجا باشد. ما ممکن است 10 ماشین در یک مکان در دسترس داشته باشیم و دیگری لیست انتظار 30 نفری داشته باشد. سپس حرکت ماشین ها در شهر و همه چیز یک کابوس است.»

اگر مشتریان بتوانند به سادگی با یک وسیله نقلیه تماس بگیرند، جایی که GoCar آنها را ذخیره می کند اهمیت بسیار کمتری پیدا می کند. این شرکت از زمانی که خودروهایش در جاده هستند دیده می‌شود و تمیز کردن و آماده‌سازی آن‌ها با توجه به همه آنها آسان‌تر خواهد بود.

GoCar اکنون با Arcimoto کار می کند تا FUVs را به گردشگران ارائه دهد. ویرینگتون می گوید FUV ها اولین نوع خودروهای برقی هستند که این شرکت در ناوگان خود قرار داده است که در واقع می توانند مسافت پیموده شده را انجام دهند، می توانند از پل ها عبور کنند و در بزرگراه ها قانونی هستند. به علاوه، گردشگران عاشق سوار شدن به آنها هستند.

برای Arcimoto، این مشارکت فرصتی برای گسترش دامنه دسترسی خود به عنوان یک خودروی توریستی است و در عین حال بر شراکت فعلی خود با Faction است. به گفته مک‌کندریک، این دو سال گذشته برای ساختن D1، یک وسیله نقلیه تحویل نیمه خودکار مبتنی بر FUV، کار با یکدیگر را آغاز کردند و به گفته مک‌کندریک، از ماه جولای، خلبانان خود را در منطقه خلیج مستقر کرده‌اند.