این نهایی است • TechCrunch

سلام و به Max Q خوش آمدید! با تشکر از همه کسانی که در 6 دسامبر به TC Sessions: Space در لس آنجلس آمدند. من حتی از ملاقات با چند خواننده Max Q لذت بردم – صادقانه بگویم یکی از نکات برجسته این رویداد.

در این نسخه:

 • SpaceX خط تجاری متمرکز بر دفاع را آغاز کرد
 • دور جدید بودجه Slingshot
 • اخبار فضایی، فرا طیفی و موارد دیگر

ماهیت استفاده دوگانه سرویس‌های ماهواره‌ای باند پهن در طول جنگ روسیه و اوکراین شدید شد و نیروهای اوکراینی تا حدی به Starlink SpaceX برای ارتباطات خود متکی بودند. به نظر می رسد اسپیس ایکس تصمیم گرفته است با راه اندازی Starshield، یک خط تجاری جدید که ارتباطات ایمن و سایر خدمات را به «سازمان های دولتی» ارائه می دهد، به این سمت گرایش پیدا کند.

این برند که ممکن است یک زیرمجموعه باشد، اکنون در کنار دراگون، استارلینک و استارشیپ در وب‌سایت اسپیس ایکس قرار دارد که ممکن است اهمیت آن را نشان دهد. اما هنوز چیزهای زیادی در مورد Starshield ناشناخته است و این شرکت تاکنون جزئیات کمی ارائه کرده است. ما در هفته‌های آینده به آنچه که عمودی کسب‌وکار مستلزم آن است، گوش فرا خواهیم داد.

اعتبار تصویر: تی موبایل

فضا مملو از اشیاء ساخته دست بشر است و احتمالاً با ادامه رشد صنعت فضایی شلوغ تر می شود. اپراتورهای فضاپیما به طور شگفت‌آوری اطلاعات کمی در زمان واقعی در مورد مکان واقعی اشیا در مدار دارند، به ویژه در رابطه با یکدیگر.

وارد Slingshot Aerospace شوید. این شرکت در حال ساخت یک “دوقلو فضای دیجیتال” در زمان واقعی است تا اپراتورها بتوانند دارایی های خود را در حین حرکت در مدار امن و ایمن نگه دارند. سرمایه گذاران قطعا توجه دارند. این شرکت تامین مالی 40.85 میلیون دلاری سری A-2 را به رهبری Sway Ventures و با مشارکت C16 Ventures، ATX Venture Partners، Lockheed Martin Ventures، Valor Equity Partners و Draper Associates بسته است. Slingshot همچنین یک وام خطرپذیر به مبلغ نامشخصی از شرکت وام دهی خطرپذیر Horizon Technology Finance دریافت کرد.

اعتبار تصویر: Slingshot Aerospace

اخبار بیشتر از TC و فراتر از آن

 • منشاء آبی و دینتیک پیشنهادهایی را برای یک قرارداد توسعه پایدار ناسا (SLD) ارائه کرده اند. تیم آبی شامل Lockheed Martin، Draper، Boeing، Astrobotic و Honeybee Robotics است. پیمانکار برنده یک فرودگر ماه را تحت برنامه آرتمیس آژانس توسعه خواهد داد. (رویترز)
 • منشاء آبی هنوز هم بی سر و صدا در حال انجام آزمایش قطعات نیو گلن در سایت خود در مرکز فضایی کندی، از جمله آزمایش فیرینگ در هفته گذشته است. (پرواز فضایی ناسا)
 • چین در حال حاضر در حال بررسی توسعه ایستگاه فضایی Tiangong است که به تازگی تکمیل شده است. (اسپیس نیوز)
 • سپیده دم هوافضااستارت آپی که سیستم پرتابی را توسعه می دهد که از هواپیمای فضایی مداری استفاده می کند، 20 میلیون دلار با ارزش 170 میلیون دلار نیوزلند (108 میلیون دلار) جمع آوری کرده است. (سپیده دم هوافضا)
 • ماه عزیزپروژه یک میلیاردر ژاپنی برای فرستادن خود و هشت خدمه با موشک SpaceX Starship به ماه، اکنون یک خدمه کاملا غیرنظامی دارد. اعضای خدمه عبارتند از استیو آئوکی و تیم داد، مجری برنامه «فضانورد هر روز». (Endgadget)
 • شبکه های مانگاتا یک مرکز مهندسی و تولید هوافضا جدید در اسکاتلند افتتاح خواهد کرد که با حمایت مالی یک بسته مالی به مبلغ 83.7 میلیون پوند (102.3 میلیون دلار) پشتیبانی می شود. (از طریق ماهواره)
 • فضاهای نسبیت موشک Terran 1 از آویز بیرون آمده و اکنون در سکوی پرتاب قبل از اولین پرواز مداری خود عمودی است. (نسبیت)
 • اسپیس ایکس 40 ماهواره برای رقیب ظاهری خود وان وب پس از اینکه شرکت دوم استفاده از موشک های سایوز روسیه را کنار گذاشت، پرتاب کرد. (CBS)
 • از SpaceX نمونه اولیه Super Heavy Booster 7 پس از انجام یک سری آزمایشات به کارخانه بازگشته است، اما دلیل این امر مشخص نیست. (تسلاریت ها)
 • مدار ویرجین این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که ماموریت خود از کورنوال انگلیس – اولین پرتاب فضایی کشور – را “هفته ها” به تاخیر می اندازد. (TechCrunch)

مکس کیو توسط من برای شما آورده شده است، آریا علمالهدایی. اگر از خواندن Max Q لذت می برید، آن را برای یکی از دوستان خود فوروارد کنید.