منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • این بار، وزارت دفاع به چهار غول فناوری فرصتی برابر برای یک قرارداد 9 میلیارد دلاری ابری می دهد • TechCrunch

این بار، وزارت دفاع به چهار غول فناوری فرصتی برابر برای یک قرارداد 9 میلیارد دلاری ابری می دهد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
این بار، وزارت دفاع به چهار غول فناوری فرصتی برابر برای یک قرارداد 9 میلیارد دلاری ابری می دهد • TechCrunch

این بار، وزارت دفاع به چهار غول فناوری فرصتی برابر برای یک قرارداد 9 میلیارد دلاری ابری می دهد • TechCrunch

به نظر می رسد شاید قوانین انصافی که والدین شما در کودکی به شما یاد داده اند در مورد قراردادهای دفاعی بزرگ چند میلیارد دلاری نیز اعمال شود. این هفته، وزارت دفاع اعلام کرد که به چهار شرکت بزرگ فناوری – آمازون، مایکروسافت، گوگل و اوراکل – فرصت مساوی برای مشارکت در یک قرارداد 9 میلیارد دلاری برای انتقال این وزارتخانه به فضای ابری می دهد.

برنامه جدید، که قابلیت جنگ مشترک ابری (JWCC) نام دارد، تا سال 2028 پنج سال و نیم فرصت دارد و چهار شرکت به طور مساوی به بودجه 9 میلیارد دلاری دسترسی دارند، اما هیچکدام از آنها دسترسی ندارند. در واقع به یکی از آنها به هر حال اختصاص داده شده است.

“هیچ وجهی در زمان اعطای جایزه متعهد نخواهد بود. این وزارتخانه در بیانیه‌ای گفت: وجوه تحت ضمانت‌های فردی متعهد می‌شوند.

“هدف این قرارداد ارائه خدمات ابری در سطح جهانی و در سطح سازمانی برای وزارت دفاع در همه حوزه های امنیتی و سطوح طبقه بندی، از سطح استراتژیک تا سطح تاکتیکی است.”

هنوز مشخص نیست که آیا این قرارداد جدید مشکلاتی را که در رابطه با قرارداد بدبخت اولیه عرضه ابری وزارت دفاع به وجود آمد حل می کند یا خیر. برای کسانی از شما که با این حماسه آشنایی ندارید، سفر ابری وزارت دفاع یک سفر طولانی و پر پیچ و خم بوده است.

این امر در سال 2018 زمانی آغاز شد که این وزارتخانه زیرساخت دفاعی مشترک سازمانی یا به اختصار JEDI را اعلام کرد. جدای از مرجع زیبای جنگ ستارگان، این معامله به شدت برای جزء برنده همه چیز را می گیرد، مورد بررسی قرار گرفت، که بلافاصله شرکت ها را وادار کرد تا برای موقعیت در قرارداد 10 میلیارد دلاری سر و صدا کنند.

اوراکل، که باید توجه داشته باشید در این معامله به آن دسترسی یکسانی دارد، به ویژه در اعتراض به این که آمازون به دلایل مختلف مزیت غیرمنصفانه ای دارد، اعتراض کرده است. اما در پایان، این آمازون نبود که برنده این معامله شد، بلکه مایکروسافت بود. اما این پایان ماجرا نبود، زیرا آمازون نتیجه را در دادگاه به چالش کشید و مدعی شد رئیس جمهور قبلی علیه رئیس (و مدیر عامل سابق آمازون) جف بزوس، که همچنین صاحب روزنامه واشنگتن پست است، مغرضانه بوده است.

پس از درام‌های بسیار بیشتر، سرانجام این بخش در ژوئیه 2021 همه چیز را قطع کرد و به نقطه اول بازگشت.

و اعلام این هفته اوج این تصمیم است. این واقعیت که او این بار همه چیز را بدون پایان گذاشت، این سوال را مطرح می‌کند که بالاخره چگونه این همه حل می‌شود، اما ما پنج سال دیگر فرصت داریم تا بفهمیم آیا وزارت دفاع بالاخره می‌تواند وارد عصر ابر شود یا نه. بازیکنان اصلی (واقعاً، سه و اوراکل) دوباره از اینکه چه کسی چه چیزی را دریافت می کند ناراضی هستند.

شاید واقعا حق با مامان بود و زندگی به تکه های مساوی پای تقسیم نمی شود.