منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ایلان ماسک در عوض ایمیل‌های داخلی نمایشنامه لپ‌تاپ هانتر بایدن را در توییتر منتشر می‌کند • TechCrunch

ایلان ماسک در عوض ایمیل‌های داخلی نمایشنامه لپ‌تاپ هانتر بایدن را در توییتر منتشر می‌کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ایلان ماسک در عوض ایمیل‌های داخلی نمایشنامه لپ‌تاپ هانتر بایدن را در توییتر منتشر می‌کند • TechCrunch

ایلان ماسک روز جمعه به دنبال‌کنندگانش یادآوری کرد که مالکیت توییتر اکنون به این معنی است که او همه جنبه‌های شرکت را کنترل می‌کند – از جمله آنچه که کارمندان آن پشت درهای بسته قبل از تصدی مسئولیت او گفته‌اند.

اوایل این هفته، ماسک از انتشار این بازی کنایه زد چیزی که او آن را “فایل های توییتر” نامید، گفت که مردم «لایق آن هستند که بدانند واقعاً چه اتفاقی افتاده است» در پشت صحنه تصمیم توییتر برای خاموش کردن داستانی درباره هانتر بایدن در سال 2020.

جمعه شب، ماسک تحویل گرفت، به نوعی. مالک جدید توییتر موضوعی را از نویسنده و مشارکت کننده Substack مت تایبی به اشتراک گذاشت که ظاهراً قبلاً مجموعه‌ای از اسناد داخلی دارد که به سختی انتخاب شده است تا یک توییت را در یک زمان به شکل روایت به اشتراک بگذارد.

Taibbi در Substack خود خاطرنشان کرد که باید “با شرایط خاصی موافقت کند” تا داستان را بیابد، اگرچه او از مشخص کردن شرایط خودداری کرد. (ما گمان می کنیم که اشتراک گذاری اسناد در قالب یک توییت برای افزایش تعامل در پلتفرم باید در لیست باشد.)

فایل های توییتری ایلان ماسک

تصمیم طیبی برای افشای منتخبی از اسناد در یک توئیت به وضوح به اندازه کافی کامل نبود. یک اسکرین شات که اکنون حذف شده است، آدرس ایمیل شخصی جک دورسی را ارسال کرده است. دیگری یک ایمیل شخصی ویرایش نشده متعلق به نماینده رو خانا (D-CA) را به اشتراک گذاشت که در آن زمان نسبت به اقدام توییتر ابراز نگرانی کرد. هر دو واقعه متناقض به نظر می رسند سیاست توییتر در برابر داکسینگ

این اسناد که بیشتر ایمیل‌های داخلی توییتر هستند، وضعیت آشفته‌ای را توصیف می‌کنند که باعث شد توییتر دو سال پیش یک داستان نیویورک پست درباره هانتر بایدن را سانسور کند. در اکتبر 2020، نیویورک پست داستانی را منتشر کرد که در آن به مطالبی اشاره می‌کرد که ظاهراً از لپ‌تاپ‌هایی که بایدن جوانتر در یک تعمیرگاه گذاشته بود به دست آمده بود. با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری آتی و هک شدن ایمیل های DNC در سال 2016 و دیگر دخالت های روسیه در انتخابات، توییتر تصمیم گرفت دامنه داستان را محدود کند.

یوئل راث، رئیس سابق اعتماد و ایمنی توییتر، در صحبت با اعضای تیم‌های ارتباطات و سیاست‌گذاری توییتر، به قوانین این شرکت در مورد محتوای هک‌شده اشاره کرد و به «خطرات و درس‌های جدی از سال ۲۰۱۶» اشاره کرد که بر تصمیم‌گیری تأثیر گذاشت.

یکی از اعضای تیم حقوقی توییتر نوشت که برای توییتر «معقول» است که فرض کند اسناد از هک بوده است و افزود که «احتیاط لازم است». او نوشت: ما فقط به اطلاعات بیشتری نیاز داریم.

طیبی در تاپیک توییتری خود مشخص می کند وضعیت اتخاذ چنین تصمیم اجرایی بعدی بدون مشورت با مدیر عامل شرکت غیرعادی است. در واقع، جک دورسی، مدیر عامل آن زمان، به دلیل کار نکردن در شرکت، گاهی اوقات از راه دور از جزیره‌ای خصوصی در جنوب اقیانوس آرام کار می‌کرد و حتی تصمیمات مهم را به تیم سیاسی خود واگذار می‌کرد، به خوبی شهرت داشت.

پس از اقدام توییتر، پاسخ خارج از شرکت سریع بود – و ظاهراً شامل یک دموکرات نیز می‌شد. کانا خطاب به یکی از اعضای تیم سیاسی توییتر نوشت: «… در بحبوحه مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری، محدود کردن توزیع مقالات روزنامه (حتی اگر NY Post راست افراطی باشد) به نظر می‌رسد که بیشتر باعث واکنش شدید می‌شود تا کمک.

فیس بوک در آن زمان اقدامات مشابهی انجام داد. اما توییتر در تصمیم بی‌سابقه‌اش برای مسدود کردن لینک‌های داستان تنها بود، که در نهایت طوفانی از انتقادات را برانگیخت مبنی بر اینکه این وب‌سایت کف ترازو برای دموکرات‌ها را بالا می‌برد. این شرکت، مدیر عامل سابق آن و برخی از مدیران اجرایی سیاست از آن زمان این حادثه را به عنوان یک خطایی که از روی احتیاط رخ داده است، توصیف کرده اند، داستانی که با توجه به ایمیل های اخیرا منتشر شده در حال تایید است.

ماسک انتشار این ایمیل‌ها را مانند یک تفنگ دود کردن تبلیغات کرد، اما آنها بیشتر به ما چیزی را می‌گویند که ما قبلاً می‌دانیم: اینکه توییتر، از ترس تکرار سال 2016، قدم غیرعادی اعتدال را برداشت، در حالی که احتمالاً باید زمینه را فراهم می‌کرد و اجازه می‌داد داستان به گردش کند. ماسک دارد ظاهراً از این موضوع خفه شده است حداقل از آوریل، زمانی که او تصمیم به تعلیق حساب پست را “بسیار نامناسب” خواند.

فایل‌های این لپ‌تاپ بعداً توسط خبرگزاری‌های دیگر تأیید می‌شد، اما در روزهای اولیه داستان، هیچ‌کس نمی‌توانست تأیید کند که اسناد واقعی هستند و دستکاری نشده‌اند، از جمله پلتفرم‌های اجتماعی. واشنگتن پست در مقاله شما نوشت: «بیشتر داده‌های به‌دست‌آمده توسط The Post فاقد ویژگی‌های رمزنگاری هستند که به کارشناسان کمک می‌کند اعتبار قابل اعتمادی را تعیین کنند، به ویژه در مواردی که رایانه اصلی و هارد دیسک آن برای بررسی پزشکی قانونی در دسترس نباشد. سابقه چک ایمیل خود این تصمیم باعث شد توییتر قوانین خود را تغییر دهد به اشتراک گذاری مطالب هک شده.

جوئل راث، رئیس سابق امنیت و اعتماد توییتر، در مصاحبه‌ای در اوایل این هفته اطلاعات بیشتری درباره این تصمیم به اشتراک گذاشت و خاطرنشان کرد که این داستان «زنگ‌های زنگ خطر» را به صدا درآورده است که نشان می‌دهد ممکن است یک کمپین هک و افشاگری باشد. توسط گروه روسی APT28، همچنین معروف به خرس تصفیه شده راث گفت: “در نهایت، برای من، به جایی نرسید که راحت آن محتوا را از توییتر حذف کنم.”

دورسی پس از آن به طور دور در اطراف به گناه خود اعتراف کرد. دورسی در توییتی نوشت: «مسدود کردن URL ها به طور کامل اشتباه بود و ما خط مشی و اجرای خود را برای اصلاح به روز کرده ایم. او گفت: “هدف ما تلاش برای افزودن زمینه است.” وی افزود که شرکت اکنون می تواند این کار را با برچسب گذاری مطالب هک شده انجام دهد.

از آن زمان، ماسک با چند راه حل مشخص برای تعدیل محتوا مشغول بوده است قبل از تصمیم گیری برای خرید شرکت. به نظر می رسد ناامیدی او از اینکه توییتر سایت طنز محافظه کار The Babylon Bee را به دلیل یک توییت ترنس هراسی به حالت تعلیق درآورده بود، دلیلی بود که او حتی در ابتدا تصمیم گرفت توییتر را بخرد.

اکنون، دو سال پس از وقوع آن، جنجال رسانه‌های اجتماعی هانتر بایدن هنوز برای محافظه‌کاران، رسانه‌های راست‌گرا و مالکیت جدید توییتر دردناک است. جنجال‌های قبلی در مورد سیاست این پلتفرم اکنون با ماسک در راس این پلتفرم تا حد زیادی بی‌ربط هستند، اما او به وضوح هنوز تیشه‌ای برای مقابله با توییتر از گذشته دارد – و ما شاهد اجرای آن در زمان واقعی هستیم.