منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اولین «گیگافکتوری» کارخانه باتری آمریکایی به واقعیت نزدیک‌تر می‌شود • TechCrunch

اولین «گیگافکتوری» کارخانه باتری آمریکایی به واقعیت نزدیک‌تر می‌شود • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اولین «گیگافکتوری» کارخانه باتری آمریکایی به واقعیت نزدیک‌تر می‌شود • TechCrunch

اولین «گیگافکتوری» کارخانه باتری آمریکایی به واقعیت نزدیک‌تر می‌شود • TechCrunch

طرح بزرگ کارخانه باتری آمریکایی برای ساخت مجموعه ای از کارخانه های باتری آمریکایی در روز سه شنبه زمانی که توسان، آریزونا به شرکت چراغ سبز نشان داد تا اولین کارخانه خود را در نزدیکی فرودگاه شهر قرار دهد، تقویت شد.

در طول یک دهه، ABF می‌گوید حدود 1.2 میلیارد دلار در این تاسیسات سرمایه‌گذاری خواهد کرد و ادعا می‌کند که پس از تکمیل، «بزرگ‌ترین کارخانه بزرگ در کشور» برای سلول‌های باتری لیتیوم آهن فسفات (LFP) با 2 میلیون مربع مساحت خواهد بود. پا. ABF تخمین می زند که این در نهایت 1000 شغل اضافی را برای شهر به ارمغان خواهد آورد.

این شرکت می‌گوید که باتری‌هایش هم برای ذخیره‌سازی انرژی تجاری و خانگی و هم برای تامین انرژی خودروهای الکتریکی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. برنامه‌های او در بحبوحه بحران مواد باتری و زمانی که وسایل نقلیه الکتریکی در ایالات متحده رشد می‌کنند انجام می‌شود (طبق گزارش EPA، خودروها و SUV‌ها در حال حاضر 57 درصد از آلاینده‌های مربوط به حمل و نقل کشور را تشکیل می‌دهند.)

ABF یک اسپین آف از Lion Energy، یک شرکت ذخیره انرژی هشت ساله است که در امریکن فورک، یوتا واقع شده است. تلاش این شرکت برای راه اندازی “شبکه” کارخانه های LFP در ایالات متحده یکی از بسیاری از تلاش هایی است که به دنبال بودجه دولتی از طریق قانون کاهش قیمت است. این قانون میلیاردها اعتبار مالیاتی برای تشویق تولید داخلی باتری و وسایل نقلیه الکتریکی در نظر می‌گیرد و شرکت‌هایی مانند تویوتا، هوندا و باتری‌ساز چینی Gotion را تشویق می‌کند تا در ایالات متحده بسازند.

پل چارلز، مدیر عامل ABF، در بیانیه‌ای به TechCrunch، قانون کاهش تورم را «تغییرگر واقعی بازی» خواند و گفت که این قانون در ابتدا به «حدود 100،000،000 دلار در سال اعتبار مالیاتی برای اولین ماژول یا بسته تولیدی ما» تبدیل می‌شود.

این شرکت افزود که با غول شیمیایی ژاپنی Asahi Kasei و شرکت گرافیت مصنوعی Anovion قراردادهای تامین استراتژیک منعقد کرده است.