منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اولین محصول گوشتی Vow پس از 49.2 میلیون دلار سری A در نزدیکی سنگاپور رونمایی شد • TechCrunch

اولین محصول گوشتی Vow پس از 49.2 میلیون دلار سری A در نزدیکی سنگاپور رونمایی شد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اولین محصول گوشتی Vow پس از 49.2 میلیون دلار سری A در نزدیکی سنگاپور رونمایی شد • TechCrunch

یکی دیگر از شرکت های تولید گوشت سلولی آماده است تا محصولات گوشتی خود را به رستوران ها بیاورد.

اولین برند محصول Vow، Morsel، که از فناوری گوشت پرورشی آن ایجاد شده است، تا پایان سال جاری وارد رستوران‌های سنگاپور خواهد شد. سنگاپور اولین کشوری بود که محصولات گوشتی پرورشی را برای فروش تایید کرد و Eat Just یکی از اولین شرکت هایی بود که مرغ آزمایشگاهی خود را در آنجا به فروش رساند.

این نقطه عطف زمانی اتفاق افتاد که شرکت سه ساله استرالیایی که خود را به عنوان “اولین شرکت گوشتی سلولی استرالیا” معرفی می کند، 49.2 میلیون دلار از بودجه سری A جمع آوری کرد.

فناوری مبتنی بر سلول یکی از راه حل هایی است که به طور فزاینده ای مورد استفاده قرار می گیرد که به جای خود حیوانات، از سلول های حیوانی گوشت تولید می کند. این نه تنها برای نجات حیوانات از کشتار، بلکه برای ارائه روشی پایدارتر برای تولید غذا است.

جورج پپو، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Vow به TechCrunch گفت که مقیاس بندی و تولید بزرگترین هزینه های شرکت و محرکی برای جستجوی بودجه است.

او گفت: «قبل از دور، ما یک محصول اصلی و مشتریان علاقه مند داشتیم. ما کارخانه 1 را ساخته بودیم و هر آنچه را که برای فرآیند نظارتی در سنگاپور، استرالیا و ایالات متحده نیاز داشتیم در اختیار داشتیم. با این حال، تقاضا بسیار بیشتر از عرضه بود. اگر می‌توانستیم یک سری A بزرگ تولید کنیم، می‌توانیم Morsel را به چندین بازار بیاوریم و دید گسترده‌ای از ظاهر غذا را ثابت کنیم.

لقمه یک محصول پرورش یافته بلدرچین اومامی است و روشی که سرآشپزها با آن آزمایش می کنند این است که آن را نه به عنوان بلدرچین، بلکه به عنوان یک نوع جدید گوشت در منو قرار می دهند. Peppu گفت که این طعم بو داده umami با نکات معطر غذاهای دریایی دارد که تجربه منحصر به فرد تری را ارائه می دهد و چیزی که انتظار دارید در یک منوی غذاخوری خوب ببینید.

Blackbird و Prosperity7 Ventures، صندوق رشد آرامکو ونچرز، سری A را رهبری کردند و Toyota Ventures، Square Peg Capital، Grok Ventures، Cavallo Ventures، Peakbridge، Tenacious Ventures، HostPlus Super، NGS Super و Pavilion Capital به آنها پیوستند.

سرمایه جدید تقریباً دو سال پس از آن است که Vow 6 میلیون دلار سرمایه اولیه را به دست آورد. این شرکت فناوری خود را بر روی گوشت های عجیب و غریب تر مانند بوفالو، کانگورو یا آلپاکا متمرکز کرده است.

در آن زمان، همچنین در حال ساخت یک مرکز طراحی و آزمایشگاه در سیدنی بود و در ماه اکتبر اعلام کرد که این مرکز باز است. زمانی که این شرکت به طور کامل عملیاتی شود، گفت که سالانه «تا 30 تن» یا 66100 پوند گوشت پرورشی تولید خواهد کرد.

اما همانطور که بارها در این پست بحث کردیم، مقیاس به دلیل هزینه مواد و حجم مورد نیاز برای رسیدن به برابری قیمت با محصولات گوشتی فعلی و سودآوری نهایی شرکت، همچنان یک چالش برای تولیدکنندگان گوشت پرورش‌یافته است.

برای در نظر گرفتن این موضوع، نگرانی هایی وجود دارد که با نزدیک شدن به 9 میلیارد نفر جمعیت انسان تا سال 2050، یک رژیم غذایی مبتنی بر گوشت کالری کافی برای تغذیه همه افراد را تامین نخواهد کرد. تولیدکنندگان بزرگ مواد غذایی و استارت‌آپ‌ها به طور جمعی سعی می‌کنند راهی برای تولید بیشتر مواد غذایی بیابند و یکی از راه‌های انجام این کار، گیاهی بودن معرفی شده است.

پپو گفت که در حال حاضر کارخانه Vow’s Factory 1 روی تولید بین یک یا دو پوند و ده ها کیلوگرم هر چند روز کار می کند. او معتقد است که این شرکت استراتژی خوبی برای دستیابی به مقیاس بزرگتر دارد و با سرمایه جدید راه اندازی محصول Morsel خود، توسعه محصول آینده و استخدام در بخش های جدید مانند محصول و بازاریابی را تسریع خواهد کرد.

پپو انتظار دارد در چند ماه آینده تیم تولید را از چهار نفر به 15 تا 20 نفر افزایش دهد. تا اواسط سال آینده، کل نیروی کار Vow حدود 80 نفر خواهد بود.

این شرکت همچنین در حال گسترش تولید است و توسعه کارخانه دوم خود را آغاز می کند که به گفته این شرکت “100 برابر بزرگتر” از کارخانه اول خواهد بود.

وی افزود: «در حال حاضر، هر بخش از فرآیند تا رسیدن به محدودیت های فیزیکی کارخانه که عمدی است، فاصله زیادی دارد. ما به آزمایش با حاشیه خطای بالا ادامه خواهیم داد و سپس ظرفیت را افزایش خواهیم داد و در عین حال نگاه می کنیم که Factory 2 چگونه باید باشد.”

پپو گفت که سنگاپور و استرالیا در حال حاضر یک فرآیند تایید فردی برای محصولات گوشتی پرورشی و یک چارچوب قانونی واضح برای این تایید دارند. او انتظار دارد که بتواند مورسل را ظرف یک سال در هر دو کشور وارد بازار کند. پپو افزود، با این حال، ایالات متحده “کمی مبهم تر است زیرا چارچوب نظارتی خاصی وجود ندارد، بنابراین جدول زمانی برای معرفی محصول کمتر مشخص است.”