منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اولین خودروی اپل که تا سال 2026 به تعویق افتاد، خودش رانده نخواهد شد • TechCrunch

اولین خودروی اپل که تا سال 2026 به تعویق افتاد، خودش رانده نخواهد شد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اولین خودروی اپل که تا سال 2026 به تعویق افتاد، خودش رانده نخواهد شد • TechCrunch

اپل در مورد برنامه های آینده خود برای ورود به بازار خودرو صحبت های زیادی کرده است. اما گزارش بلومبرگ می گوید که اپل مجبور شده است برنامه های خود را کاهش دهد. سال گذشته، اپل اعلام کرد که یک خودروی کاملا خودران را در سال 2025 معرفی خواهد کرد، اما اکنون این خودرو تا سال 2026 به تعویق افتاده است و خودران نخواهد بود.

اپل قصد دارد اولین وسیله نقلیه کاملاً مستقل را بدون نیاز به فرمان یا پدال بسازد. اما بر اساس این گزارش، مهندسانی که روی این پروژه (که در داخل با نام Titan شناخته می شود) کار می کنند، دیگر باور ندارند که دید با فناوری فعلی امکان پذیر است.

اپل دستخوش تغییرات زیادی در رهبری تیم Titan شده است که ممکن است در این تاخیر نقش داشته باشد. سال گذشته، فورد موتور داگ فیلد، مدیر مهندسی که مسئول تیم پروژه‌های ویژه اپل بود را شکار کرد. چند ماه قبل از آن، چندین بازیگر کلیدی دیگر از Project Titan شرکت را ترک کردند.

حتی شرکت هایی با سابقه طولانی در فضای خودرو در تلاش هستند تا رویای رانندگی خودران را به واقعیت تبدیل کنند. البته، تسلا همچنین با ویژگی گمراه‌کننده «خودرانی کامل» که به‌صورت بتا در اکتبر 2020 راه‌اندازی شد و اکنون موضوع تحقیقات جنایی وزارت دادگستری است، به دنبال این موفقیت است. این تحقیقات که سال گذشته راه اندازی شد، پس از بیش از ده ها حادثه مربوط به استفاده فعال از سیستم خلبان خودکار تسلا، که برخی از آنها منجر به مرگ و میر شدند، آغاز شد.

در همین حال، TechCrunch در ماه اکتبر گزارش داد که Argo AI، خودروی تک شاخ خودران که توسط فورد و فولکس واگن حمایت می‌شود، تعطیل خواهد شد. فورد بعداً در گزارش درآمد خود گفت که بیشتر بر روی سیستم‌های کمک راننده پیشرفته تمرکز خواهد کرد تا فناوری خودران.