منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • انویدیا تراشه کندتر را برای چین برای جلوگیری از ممنوعیت ایالات متحده پیشنهاد می کند • TechCrunch

انویدیا تراشه کندتر را برای چین برای جلوگیری از ممنوعیت ایالات متحده پیشنهاد می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
انویدیا تراشه کندتر را برای چین برای جلوگیری از ممنوعیت ایالات متحده پیشنهاد می کند • TechCrunch

انویدیا تراشه کندتر را برای چین برای جلوگیری از ممنوعیت ایالات متحده پیشنهاد می کند • TechCrunch

دو ماه پس از اینکه ایالات متحده دسترسی چین به دو ریزتراشه پیشرفته انویدیا را قطع کرد، غول طراحی نیمه هادی ایالات متحده از جایگزینی کاهش سرعت پردازش برای دومین بازار بزرگ خود رونمایی کرد.

سخنگوی انویدیا در بیانیه ای به TechCrunch گفت: پردازنده گرافیکی Nvidia A800 “یکی دیگر از محصولات جایگزین پردازنده گرافیکی Nvidia A100 برای مشتریان در چین است.” “A800 آزمایش واضح دولت ایالات متحده برای کاهش کنترل صادرات را برآورده می کند و نمی توان آن را برنامه ریزی کرد تا از آن فراتر رود.” تراشه جدید اولین بار توسط رویترز در روز دوشنبه گزارش شد.

پردازنده A100 برای تامین انرژی ابررایانه ها، هوش مصنوعی و مراکز داده با کارایی بالا برای صنایع مختلف از بیوتکنولوژی و امور مالی گرفته تا تولید شناخته شده است. کسب و کار ابری علی بابا یکی از مشتریان آن است. A100 به همراه تراشه هوش مصنوعی H100 شرکت انویدیا در فهرست کنترل صادرات ایالات متحده قرار گرفتند تا خطر استفاده یا منحرف شدن محصولات تحت پوشش به یک «مصرف نهایی نظامی» یا «کاربر نهایی نظامی» در چین و روسیه از بین برود. “

انویدیا قبلاً گزارش داده بود که ممنوعیت ایالات متحده می تواند تأثیر بگذارد تا 400 میلیون دلار فروش بالقوه در چین در سه ماهه سوم، بنابراین به نظر می رسد تراشه جدید تلاشی برای ترمیم ضرر مالی باشد. به گفته سخنگوی انویدیا، پردازنده گرافیکی A800 در سه ماهه سوم به تولید رسید.

در واقع، توزیع کنندگان تراشه در چین مانند Omnisky در حال حاضر A800 را در کاتالوگ محصولات خود عرضه می کنند. به نظر می رسد این تراشه برای دور زدن مقررات صادرات ایالات متحده طراحی شده است و در عین حال سایر قابلیت های محاسباتی اولیه را نیز انجام می دهد. بیشتر مشخصات کلیدی A100 و A800 به جز سرعت اتصال آنها یکسان است: A800 با سرعت 400 گیگابایت در ثانیه کار می کند، در حالی که A100 با سرعت 600 گیگابایت در ثانیه کار می کند، آستانه عملکرد تعیین شده توسط ممنوعیت ایالات متحده

بر اساس تجزیه و تحلیل مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی، یک اندیشکده دو حزبی، “کاخ سفید با هدف قرار دادن تنها تراشه هایی با سرعت اتصال بسیار بالا، در تلاش است تا بررسی دقیق را به تراشه هایی محدود کند که برای اتصال به یکدیگر در مراکز داده یا مراکز داده طراحی شده اند. امکانات ابررایانه‌ای که مدل‌های بزرگ هوش مصنوعی را آموزش می‌دهند و کار می‌کنند.

انویدیا تنها کسی نیست که سرعت تراشه های خود را کاهش می دهد تا از تحریم های ایالات متحده جلوگیری کند. به گزارش فایننشال تایمز، علی‌بابا و استارت‌آپ چینی طراحی تراشه Biren، که منابع خود را برای ایجاد رقبای پردازنده‌های انویدیا می‌ریزند، در حال تغییر عملکرد آخرین نیمه‌رساناهای خود هستند. به این دلیل که علی‌بابا و بیرن، مانند سایر شرکت‌های نیمه‌رسانای بی‌سابقه، برای تولید محصولات خود با TSMC تایوان قرارداد دارند. و از آنجایی که کنترل‌های صادراتی ایالات متحده فروش تراشه‌ها توسط شرکت‌هایی که از فناوری ایالات متحده استفاده می‌کنند را پوشش می‌دهد، فروش از کارخانه‌های TSMC در چین ممکن است محدود شود.