منو سایت

انتظارات در CES 2023 • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
انتظارات در CES 2023 • TechCrunch

عمیق گرفتنش نفس در حالی که این کلمات را می نویسم: هفته آینده، TechCrunch به اولین CES حضوری ما در سه سال آینده بازخواهد گشت.

اوه احساس خوبی داشتم که بالاخره آن را از سینه ام جدا کردم.

آخرین باری که تیم ما برای این رویداد به لاس وگاس پرواز کرد ژانویه 2020 بود. تاریخ مبارکی. خیلی زود تمام دنیا گلابی شکل می شود. بر اساس ارقام CTA (انجمن فناوری مصرف کننده)، این یک نمایش بزرگ بود، با 117000 شرکت کننده. این رویداد که هیئت حاکمه آن ترجیح می دهد آن را نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی نامیده نشود، در دهه های اخیر به یک رویداد رو به رشد تبدیل شده است.

تلاش برای دیدن کل نمایش یک کار احمقانه است. در روزهای جوان‌تر و امیدوارکننده‌تر، به این نکته توجه کردم که تا حد امکان آن را ببینم، و تلاش‌های خوبی برای بازدید از هر سالن رسمی انجام دادم. این امر در طول سال ها به طور فزاینده ای غیرممکن شده است زیرا نمایش بسیار فراتر از محدوده مرکز همایش لاس وگاس گسترش یافته است. مرکز کنوانسیون و نمایشگاه ونیز (RIP the Sands)، سوئیت‌های بی‌شماری هتل، و انواع فضاهای رویداد رسمی و غیررسمی در اطراف این نوار وجود دارد.

مانند تعداد بی‌شماری دیگر از تولیدکنندگان رویداد زنده، سه سال گذشته یک نوع بحران وجودی برای CTA ایجاد کرده است. پس از تأخیر زیاد، سرانجام سازمان مجبور شد اعتراف کند که CES 2021 حضوری ایده‌ای وحشتناک برای همه طرف‌ها بود و چرخش یک رویداد مجازی به طور قابل درک متزلزل بود. سال گذشته، این نمایش به اوج omicron مرتبط شد، و TechCrunch – در میان دیگران – تصمیم گرفت آن را رها کند. سویه های جدید بسیار مسری همراه با سفر در تعطیلات یک پل بسیار دور بود.

لاس وگاس، نوادا - 5 ژانویه: CES، بزرگترین نمایشگاه تجاری فناوری مصرف کننده سالانه در جهان، درهای خود را در 5 ژانویه 2022 در مرکز همایش لاس وگاس در لاس وگاس، نوادا، ایالات متحده به روی بازدیدکنندگان باز می کند.  (عکس از Tayfun Coskun/Anadolu Agency از طریق گتی ایماژ)

CES، بزرگترین نمایشگاه تجاری سالانه فناوری مصرف کننده جهان، درهای خود را در 5 ژانویه 2022 در مرکز همایش لاس وگاس در لاس وگاس، نوادا، ایالات متحده به روی بازدیدکنندگان باز می کند. اعتبار تصویر: Tayfun Coskun/Anadolu Agency از طریق گتی ایماژ

اعداد در سال گذشته به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. CTA این رویداد را روی بیش از 40000 نفر تعیین کرد (44000 عدد معمول پذیرفته شده است)، که نشان دهنده کاهش 75 درصدی نسبت به سال 2020 است. این یک کاهش قابل توجه است، اما من حدس می زنم با توجه به همه چیزهایی که در آن زمان در حال وقوع بود، شکست در 40000 این یک پیروزی بود. CTA می گوید در مسیر رسیدن به 100000 در سال جاری قرار دارد – با توجه به اینکه هیچ گونه قابل توجه دیگری از COVID-19 وجود ندارد، به نظر می رسد که حداقل یک جهش قابل توجه از سال 2022 وجود داشته باشد.

احتمالاً من تنها نیستم که گمان می‌کنم CTA نمی‌خواهد مردم با رویداد مجازی در سال 2021 خیلی راحت باشند. خیلی قبل از کووید، سؤالی در مورد اثربخشی رویدادهای فناوری حضوری وجود داشت. نمایشگاه‌های CES و دیگر نمایش‌های سخت‌افزاری با تأکید بر محصولاتی که از حضور حضوری بهره می‌برند، در این بحث برتری داشته‌اند. با این حال، دو سال اخیر نشان داده است که واقعاً می توان نمایش را به خوبی از اتاق نشیمن خود پوشش داد.

با این حال، ما فراتر از صحبت در مورد “عادی جدید” حرکت کرده ایم (راستش را بخواهید، آخرین باری که این عبارت را به طور جدی شنیدید کی بود؟). عادی جدید زمانی اتفاق افتاد که ما به دنبال آن نبودیم. نرمال جدید این است که ویروس وجود ندارد زیرا ما می گوییم وجود ندارد. من آن را سه بار گرفتم، از جمله یک بار از حضور در یک نمایشگاه تجاری در وگاس؟ خب بله. آیا می‌دانم که حضور در نمایشی که به عنوان جذب 100000 بازدیدکننده اعلام شده است به این معنی است که انتظار منطقی وجود دارد که بتوانم زمان شماره چهار را در اواسط ژانویه تماشا کنم؟ کاملا. مجموعه مقالات CES COVID اینجا است. TL;DR این است که واکسیناسیون، آزمایش و ماسک زدن ضروری نیست، اما اگر بخواهید می توانید. این تقریباً استاندارد در همه جا در این مرحله است.

لاس وگاس، نوادا - 05 ژانویه: شرکت کنندگان در روز اول نمایشگاه CES 2022 در 5 ژانویه 2022 در لاس وگاس، نوادا، از راهروی مرکز همایش لاس وگاس عبور می کنند.  CES، بزرگترین نمایشگاه تجاری سالانه فناوری مصرف‌کننده در جهان، تا 7 ژانویه به صورت حضوری برگزار می‌شود و برخی از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند فقط در عمل حضور داشته باشند یا به دلیل نگرانی در مورد افزایش شدید موارد COVID-19، حضور را لغو کنند.  (عکس از الکس وانگ/گتی ایماژ)

شرکت کنندگان در روز اول نمایشگاه CES 2022، 5 ژانویه 2022، در لاس وگاس، نوادا، از راهروی مرکز همایش لاس وگاس عبور می کنند. نمایشگاه CES بزرگترین نمایشگاه سالانه فناوری مصرف کننده در جهان است. اعتبار تصویر: الکس وانگ/گتی ایماژ

آیا هنوز رفتن منطقی است؟ من هم اینچنین فکر میکنم. یعنی دارم میرم سایر کارمندان TC نیز می روند. ما حضور خود را نسبت به سال‌های گذشته کاهش داده‌ایم و فکر می‌کنم که همینطور ادامه خواهد داشت. با توجه به حجم اخبار CES که از طریق بیانیه مطبوعاتی منتشر می شود، و این واقعیت که تقریباً هر کنفرانس مطبوعاتی پخش می شود، رویکرد صحیح برای پوشش رویدادی مانند این کوچکتر و استراتژیک تر است.

این فقط محصول این ویروس جدید و بومی نیست. این محصول یک چشم انداز در حال تغییر برای رسانه ها به عنوان یک کل است. با وجود تمام مسائل شخصی من در مورد این رویداد، من برای آن روزهای وبلاگ نویسی خالص و خام احساس نوستالژی دارم، زمانی که هنوز پولی برای قالب ریخته می شد، قبل از اینکه همه هزینه ها پرداخت شود. نمایشگاه‌هایی مانند این می‌توانند مفید باشند، اما حداقل برای TechCrunch، مهم برگزاری جلسات مناسب و یافتن افرادی است که روی کارهای بزرگ کار می‌کنند. بعد از اینکه بعد از چند هفته تعطیلی به 1600 ایمیل خوانده نشده برگشتید، سخت تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. ما این لیست را تهیه کردیم و من قصد دارم هفته آینده قبل از سوار شدن به هواپیما دوباره آن را بررسی کنم.

نرم افزار ماشین ساز Stellantis

اعتبار تصویر: دنیس شارلت / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

حتی قبل از این شرایط خاص، CES چندین بحران اطمینان را پشت سر گذاشت. اعداد و ارقام در طول سال ها کاهش یافته و کاهش یافته است، همانطور که ماهیت این چیزها است. هوشمندانه ترین کاری که CTA در چند سال اخیر انجام داده است، هدف قرار دادن بخش خودرو است. چیزی که با استفاده از سیستم های پیشرفته در خودرو آغاز شد، به طور قابل توجهی گسترش یافته است. مثل این است که CES زمانی که هیچ یک از ما به آن نگاه نمی‌کردیم، به یک نمایشگاه خودرو تبدیل شد.

یکی از نمایشنامه های کلیدی نمایش آب و هوا است. با ناراحتی هر کسی که سعی کرد از تعطیلات تعطیلات لذت ببرد، این نمایش به عنوان اولین نمایش سال در تلاش برای تنظیم سرعت برای 11.5 ماه باقی مانده قرار گرفت. CES از نظر فنی در 5 ژانویه آغاز می شود، اما روزهای مطبوعاتی دو روز قبل از آن هستند. من امسال در تاریخ 2 پرواز می کنم فقط برای اینکه مطمئن شوم پایگاه هایمان را تحت پوشش داریم. سالها از پرواز من در 1 می گذرد. بیایید بگوییم خوشحالم که چند سال پیش نوشیدن الکل را ترک کردم.

با قرار دادن نمایشگاه درست در ابتدای سال، یک جهش چند ماهه در نمایشگاه‌های بزرگ خودرو مانند نمایشگاه‌های شیکاگو، آتلانتا و نیویورک دارد. زاویه فناوری به این معنی است که ما شاهد تعداد زیادی خودروهای برقی و سیستم های رانندگی خودران و همچنین eVTOL و micromobility هستیم. منتظر اخبار بزرگ، از جمله سخنرانی های اصلی BMW و Stellantis باشید. تراشه‌سازانی مانند کوالکام و AMD نیز همیشه در بخش خودرویی در نمایشگاه حضور دارند.

پلاگین درایو هیوندای CES 2022

اعتبار تصویر: هیوندای

هیوندای نیز در این نمایشگاه حضور چشمگیری خواهد داشت و خط بین خودرو، تحرک و روباتیک را طی خواهد کرد. در واقع، با قضاوت بر اساس صندوق ورودی مملو از من، سال بزرگی برای رباتیک است، از مصرف کنندگان گرفته تا حضور استارت آپ های صنعتی کلیدی در طیف گسترده ای از دسته بندی های مختلف. رباتیک همیشه در CES پیچیده است. شرکت‌های بزرگ دوست دارند ربات‌های پر زرق و برقی را به نمایش بگذارند که هرگز به جایی نمی‌رسند (باور کنید یا نه، آخرین سونی Aibo یک داستان موفقیت نسبی در آنجا است)، و هزاران اسباب‌بازی ربات‌های ناخواسته وجود خواهد داشت. اما این نمایش هنوز هم مکانی عالی برای دیدن برخی رویدادهای قانونی از نزدیک است. منتظر شماره هفته آینده Actuator باشید تا به تفکیک کامل بپردازیم.

صندوق ورودی من نیز مملو از پیشنهادات وب 3 و رمزنگاری است، علیرغم این واقعیت که می توانم تعداد دفعاتی را که در بیش از 6 سال کارم در TechCrunch در مورد این موضوع نوشته ام، روی انگشتان یک دست حساب کنم. اینکه بگوییم صنعت در سال 2022 در وضعیت بدی قرار دارد، مانند این است که بگوییم ایلان به عنوان مدیرعامل توییتر “هنوز در حال کشف آن است”. مؤمن هنوز بر این باور است که راه حل همه مشکلاتی است که بشریت را درگیر کرده است. انتظار داشته باشید که این امر به همه جنبه های نمایش نفوذ کند، از جمله، تا حدودی طعنه آمیز، آب و هوا.

من دوست دارم که پایداری به موضوع اصلی در CES تبدیل شود. ظاهراً بخشی در سالن شمالی مرکز همایش وجود دارد. بیشتر شرکت های آب و هوایی مختلف در این نمایشگاه حضور داشتند، اما مطمئناً هرگز تحت تأثیر آنها قرار نگرفتم. امیدوارم امسال سالی باشد که شروع به چرخش کند. در مورد دسترسی هم همینطور. من صحبت از چند شرکت با این تمرکز در نمایشگاه شنیده ام، اما این چیز دیگری است که واقعاً باید در خط مقدم باشد.

انتظارات در CES 2023 • TechCrunch

کنترل از راه دور / خانه هوشمند اعتبار تصویر: Erhui1979 / گتی ایماژ

اخیراً در مورد مبارزه آمازون با الکسا مطالب زیادی نوشته شده است. به جرات می توان گفت که بازار خانه های هوشمند آنطور که همه برنامه ریزی کرده اند، حرکت نکرده است. با این حال، من انتظار مطبوعات قابل توجهی در CES با حمایت Matter را دارم. این استاندارد که توسط آمازون، اپل و گوگل پشتیبانی می‌شود، در چند ماه گذشته واقعاً شروع به رشد کرده است. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، این CES یک نقطه برجسته خواهد بود زیرا دسته های مختلف گجت های خانگی متصل در نمایش کامل هستند.

متا کوئست پرو

اعتبار تصویر: متا

AR/VR — بله، من هر سال این را می گویم. بله، حتی بیشتر از خانه‌های هوشمند، این خانه هنوز آنطور که خیلی‌ها امیدوار بودند، عمل نکرده است. اولین معرفی اخیر Meta’s Quest Pro و HTC’s Vive اخبار بزرگ VR را منتشر خواهد کرد. AR احتمالاً رایج‌تر است. حتی بیشتر از واقعیت مجازی، واقعیت افزوده در حال حاضر شبیه غرب وحشی است. در حال حاضر، بسیاری از سازندگان سخت افزار برای یافتن جایگاهی روی صورت شما مبارزه می کنند. به طور سنتی، CES خیلی بر روی بازی متمرکز نیست، اما سونی تمایل دارد آن را به مرکز کنفرانس مطبوعاتی خود تبدیل کند، و ما احتمالاً با PlayStation VR روبرو خواهیم شد.

پوشیدنی ها باید به نمایش درآیند. موفقیت اورا فرمت حلقه را منجنیق کرد. ما قبلا پیام مووانو را قبل از نمایش نوشته بودیم. نام‌های بزرگی مانند گوگل، سامسونگ و اپل این روزها بیشتر گجت‌های خود را در رویدادهای خودشان معرفی می‌کنند، اما CES فرصتی برای برخی از شرکت‌های کوچک‌تر است تا کمی توجه را به خود جلب کنند. من انتظار دارم تمرکز بیشتری بر نظارت بر معیارهای سلامت از نام هایی مانند Withings داشته باشد. تناسب اندام در خانه متصل همچنان یک روند کلیدی برای تماشا است که با فشار اولیه این همه گیری تقویت شده است.

انتظارات در CES 2023 • TechCrunch

اعتبار تصویر: هورا

مثل همیشه، تلفن‌ها در اینجا اکثراً شروع کننده نیستند. کنگره جهانی موبایل جایی است که این جادو اتفاق می افتد. در غیر این صورت، انتظار می‌رود که شرکت‌های سخت‌افزاری مانند لنوو و سونی که حضور زیادی در بازار آمریکای شمالی ندارند، اعلامیه‌های کمی داشته باشند. با این حال، این به طور سنتی یک نمایش کامپیوتر بزرگ است. دل، ایسوس و لنوو حضور پررنگی دارند، در حالی که AMD و انویدیا می توانند اخبار بزرگی را برای تراشه هایی که این سیستم ها را تامین می کنند ارائه دهند.

ما آن‌ها را زیاد پوشش نمی‌دهیم، اما CES برای تلویزیون‌ها به تمام معنا نیز بزرگ است. ال‌جی، سامسونگ، سونی و TCL احتمالا جدیدترین، بهترین و بهترین را خواهند داشت. QD-OLED و MLA OLED کلمات جادویی هستند – یا حروف، حدس می‌زنم.

روزهای مطبوعاتی 3 و 4 ژانویه هستند و CES به طور رسمی در 5 ژانویه افتتاح می شود. بر این اساس برنامه ریزی کنید.

درباره CES 2023 در TechCrunch بیشتر بخوانید