منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • امید رانندگان اوبر و بولت برای افزایش سود با بازگرداندن کمیسیون ۲۵ درصدی تانزانیا • TechCrunch

امید رانندگان اوبر و بولت برای افزایش سود با بازگرداندن کمیسیون ۲۵ درصدی تانزانیا • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
امید رانندگان اوبر و بولت برای افزایش سود با بازگرداندن کمیسیون ۲۵ درصدی تانزانیا • TechCrunch

امید رانندگان اوبر و بولت برای افزایش سود با بازگرداندن کمیسیون ۲۵ درصدی تانزانیا • TechCrunch

تنها یک سال پس از اینکه تانزانیا کمیسیون‌هایی را که شرکت‌های سواری مانند اوبر و بولت از شرکای خود 15 درصد دریافت می‌کنند، محدود کرد، تنظیم‌کننده این سفارش را رها کرد و شانس رانندگان را برای کسب سود بیشتر از بین برد.

پس از اینکه سازمان تنظیم مقررات زمین و حمل و نقل (لاترا) در 30 دسامبر اطلاعیه ای صادر کرد و جایگزین دستورالعمل اصلی مارس سال گذشته شد، این کارمزد به 25 درصد افزایش یافت. لاترا برای همه اپراتورها، از جمله آنهایی که در بخش خدمات مسافرتی هستند، تعرفه تعیین و تصویب می کند.

اوبر و رقیب اصلی آن در اروپا و آفریقا، بولت، برخی از خدمات خود را در آوریل سال گذشته به حالت تعلیق درآوردند و ادعا کردند که کاهش کمیسیون برای شرکا باعث کاهش سود آنها می شود. با این حال، کاهش هزینه به معنای افزایش درآمد برای رانندگانی است که مانند همتایان خود در کنیا، در گذشته به درآمد ضعیف از برنامه‌ها اعتراض کرده‌اند.

اوبر فعالیت کامل خود را در تانزانیا از سر گرفت

TechCrunch دریافت که Uber که خدمات UberX، UberXL و UberSave را در آوریل به حالت تعلیق درآورد، تلاش‌ها را برای از سرگیری فعالیت‌های کامل خود از روز دوشنبه آغاز کرد و به Bolt ملحق شد که خدماتش در اکتبر بازیابی شد. اوبر 25 درصد کارمزد دریافت می کند در حالی که بولت 20 درصد کارمزد دریافت می کند. خروج آنها بازار را به برندهای محلی مانند Little که 15 درصد کمیسیون دریافت می کند و Ping واگذار کرد.

ما تصمیم دشواری را برای توقف فعالیت در تانزانیا اتخاذ کرده ایم، زیرا تغییرات نظارتی ارائه شده محیطی را ایجاد کرده است که در آن فعالیت کسب و کار ما چالش برانگیز بوده است. به دنبال این وقفه، ما به تعامل خود با LATRA و سایر مقامات نظارتی در تانزانیا ادامه می دهیم تا نشانی از تعهد خود برای از سرگیری فعالیت های کامل در بازار باشد و به رانندگان فرصتی برای کسب درآمد و مسافران فرصتی برای تحرک بیشتر ارائه دهد.” لورین اوندورو گفت: بخش ارتباطات برای شرق و غرب آفریقا.

اوندورو گفت: “ما از دستور قیمت گذاری جدید صادر شده توسط سازمان تنظیم مقررات زمین و حمل و نقل استقبال می کنیم، که معتقدیم به رشد و توسعه صنعت سواری در تانزانیا کمک می کند.”

از سرگیری خدمات حمل و نقل هوایی پس از آن صورت می گیرد که سهامداران، از جمله نمایندگان اوبر و بولت، برای بررسی کرایه ها لابی کردند. تانزانیا را بر آن داشت تا سپتامبر گذشته اعلام کند که راه حل میانی پیدا شده است و شرکت ها فعالیت خود را از سر خواهند گرفت.

«تلاش‌ها و تعهدات ما با هدف تضمین یک محیط نظارتی مطلوب برای خدمات حمل‌ونقل در تانزانیا در میان رانندگان، مالکان وسایل نقلیه، مسافران و اپراتورهای حمل‌ونقل بوده است. یکی از سخنگویان بولت گفت که هدف کلی رشد بخش نوپای سواری در بازار بود و افزود که این شرکت تمام خدمات خود را در 13 اکتبر 2022 از سر گرفته است.

بولت گفت که به دنبال تصمیم LATRA، او به زودی تغییراتی را در قیمت بلیط مسافر اعمال خواهد کرد.

به جز تانزانیا، کنیا نیز سال گذشته پس از اجرایی شدن مقررات جدید، سقف کمیسیون را 18 درصد تعیین کرد. تلاش‌های اپراتورهای سواری برای حذف مقررات جدید تاکنون ناموفق بوده است.