منو سایت

افکار در مورد جریان – TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
افکار در مورد جریان - TechCrunch

فهرستی غیر جامع از دلایلی که چرا مارک اندرسن و آدام نویمان در مشکلات مسکن آمریکا اشتباه کردند

افکار در مورد جریان - TechCrunch

وقتی مارک آندرسن اعلام کرد که 350 میلیون دلار از پول سرمایه گذاران a16z را در یک سرمایه گذاری جدید توسط آدام نویمان، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل سابق WeWork، بسیار خسته، صرف می کند. اول، مبلغ هنگفت و ارزشی به همان اندازه برای شرکتی که تا به امروز مالک چندین هزار واحد اجاره ای است، وجود داشت.

سپس ادعاهایی وجود داشت که فلو می تواند به حل نابرابری، اضطراب، تنهایی و انبوهی از مشکلات اجتماعی دیگر کمک کند. اندرسن می گوید که ایده های نویمان برای فلو، “فقدان چشم انداز یا جاه طلبی نیستند، بلکه تنها پروژه هایی با چنین اهداف والایی فرصتی برای تغییر جهان دارند.”

این لفاظی ایده آلیستی است، حتی با استانداردهای سیلیکون ولی.

چیزی به ما نمی رسید. بله، عامل نویمان وجود داشت. اما چیز دیگری هم وجود داشت. نویمان و آندرسن در تلاش بودند تا محله را خصوصی کنند. به همین دلیل است که فکر می کنیم آنقدرها هم ایده خوبی نیست.

برخی از مشکلات وجود دارد که سرمایه گذاری خطرپذیر می تواند حل کند. به‌عنوان مثال، اگر شب‌ها تا دیروقت تنها بیرون از خانه هستم و با پیاده‌روی به مترو و سپس انتقال به اتوبوس برای رسیدن به خانه احساس راحتی نمی‌کنم، می‌توانم از یک غریبه تأیید شده به خانه بروم خیلی خوب است.

اما اصل مشکل در همین جا نهفته است: اگر حمل و نقل عمومی منصفانه بود چه می شد بهتر? اگر مجبور نبودم تصمیم بگیرم که آیا 25 دلار در اوبر بیاندازم و 15 دقیقه تا مترو راه بروم، تنها در زیر زمین بایستم، سوار مترو شوم، پیاده شوم، بیرون منتظر اتوبوس به تنهایی باشم و سپس با اتوبوس به خانه بروم. نیمه شب؟

در همین راستا، جریان آدام نویمان می خواهد آنچه را که سرمایه گذار مارک آندرسن، بحران مسکن می نامد، حل کند.