منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • افزایش قیمت طرح خانواده YouTube Premium در چندین کشور • TechCrunch

افزایش قیمت طرح خانواده YouTube Premium در چندین کشور • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
افزایش قیمت طرح خانواده YouTube Premium در چندین کشور • TechCrunch

افزایش قیمت طرح خانواده YouTube Premium در چندین کشور • TechCrunch

یوتیوب در بسیاری از کشورها، از جمله ایالات متحده، بریتانیا، کانادا و آرژانتین، قیمت ها را برای طرح های اشتراک Premium خود افزایش می دهد. خبر افزایش قیمت پس از sهمه کاربران در این مناطق ایمیل هایی در مورد افزایش دریافت کردند که از 21 نوامبر اعمال می شود.

طرح خانواده Premium سرویس پخش ویدیو به حداکثر پنج نفر اجازه می‌دهد از ویژگی‌هایی مانند ویدیوهای بدون آگهی، بارگیری برای مشاهده آفلاین، و پخش پس‌زمینه با یک اشتراک استفاده کنند.

روز پنجشنبه، چندین مردم Reddit ابتدا اشاره کرد که کاربران مستقر در کانادا ایمیل هایی در مورد تغییر نرخ ماهانه از 17.99 دلار کانادا به 22.99 دلار کانادا برای طرح خانواده Premium دریافت می کنند. اما به زودی مردم از آمریکا نیز منتشر کرد با توجه به افزایش نرخ از 17.99 دلار در ماه به 22.99 دلار.

کاربران بریتانیایی نیز گفت طرح خانواده YouTube Premium اکنون 2 پوند گران تر است، از 17.99 پوند تا 19.99 پوند در ماه.

شرایط کمی سخت تر است کاربران یوتیوب مستقر در آرژانتین. این شرکت در حال افزایش قیمت‌ها برای طرح‌های Premium فردی و خانوادگی است. هزینه طرح فردی 389 آرسی (2.53 دلار) در ماه از 119 آرسی (0.78 دلار) در ماه و طرح های خانوادگی از 179 آرسی (1.17 دلار) در ماه، 699 آرسی (4.55 دلار) در ماه خواهد بود.

این یک افزایش خیره کننده است – به ترتیب از حدود 220٪ و 290٪.

در اینجا چند کشور دیگر وجود دارد که یوتیوب در آنها قیمت ها را افزایش داده است:

  • ترکیه (طرح خانواده): 29.99 TRY (1.61 دلار) در ماه تا 59.99 TRY در ماه
  • ترکیه (طرح دانشجویی): 9.99 TRY (0.54 دلار) در ماه تا 19.49 TRY (1.05 دلار) در ماه
  • ژاپن (طرح خانواده): 1780 ین (11.83 دلار) در ماه تا 2280 ین (15.16 دلار) در ماه

با کسب اطلاعات بیشتر، این لیست را به روز خواهیم کرد.

یوتیوب در زمان نگارش این مقاله درباره دلیل افزایش قیمت اظهار نظر نکرده است.

تعدادی دیگر از شرکت ها نیز افزایش قیمت را اعلام کرده اند. به عنوان مثال، در هفته های اخیر، اپل برای مقابله با نوسانات ارز در برابر دلار و افزایش تورم در سراسر جهان، قیمت خریدهای اپ استور را افزایش داده است. این ممکن است دلیلی برای افزایش برنامه های پولی YouTube برای خانواده ها باشد.

این یک وضعیت ناامید کننده برای کاربران است – که می توانند از طریق YouTube بازخورد ارائه دهند این صفحه. با این حال، هیچ تضمینی وجود ندارد که YouTube در پاسخ به بازخورد کاربران، افزایش قیمت را معکوس کند.

این افزایش قیمت همچنین بر کاربران پدربزرگ – افرادی که از موسیقی قدیمی Google Play مهاجرت کرده‌اند – که در حال حاضر 14.99 دلار در ماه به یوتیوب پرداخت می‌کنند، تأثیر می‌گذارد. آنها همچنین باید 22.99 دلار در ماه بپردازند. اما افزایش قیمت برای این کاربران دیرتر اتفاق می افتد: در آوریل سال آینده.

یوتیوب در تلاش است تا از طریق اشتراک های پریمیوم درآمد بیشتری کسب کند. اخیراً آزمایشی را انجام داده و از کاربران رایگان خواسته است که برای تماشای ویدیوها در 4K ارتقاء دهند. این شرکت آزمایش را در اوایل این هفته به پایان رساند.

همانطور که در بالا ذکر شد، شرکت های متعددی قیمت طرح های اشتراک خود را در سال جاری افزایش داده اند. در ژانویه، قیمت اشتراک نتفلیکس بین 1 تا 2 دلار برای سطوح مختلف افزایش یافت. در ماه فوریه، Amazon Prime نرخ های خود را از 12.99 دلار در ماه به 14.99 دلار در ماه تغییر داد. یا 119 دلار در سال تا 139 دلار در سال. سرویس‌های دیگری مانند Disney+، ESPN+ و Hulu نیز برنامه‌های خود را گران‌تر کردند.