منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اعتصاب داخلی بخش رباتیک Alphabet با برش • TechCrunch

اعتصاب داخلی بخش رباتیک Alphabet با برش • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اعتصاب داخلی بخش رباتیک Alphabet با برش • TechCrunch

سال جدید است، اما مبارزات این صنعت نشانه ای از کاهش نشان نمی دهد. شرکت های بزرگ به همان اندازه مستعد هستند، اگر نه بیشتر. آلفابت این هفته به فهرست رو به رشدی از غول‌های فناوری پیوست که کارکنان خود را در بحبوحه ادامه مبارزات اقتصادی کاهش می‌دهند. پس از انبوهی از اخراج ها در شرکت هایی مانند آمازون، متا و سیلزفورس، آلفابت شروع به اخراج افراد کرد.

بخش سایر شرط‌بندی‌های شرکت اولین کسی بود که متوجه این تأثیر شد. همانطور که از نام نه چندان ظریف پیداست، این بخش ها خارج از تمرکزهای کلیدی مانند جستجو و تبلیغات عمل می کنند. همانطور که بسیاری از شرکت‌ها از کارخانه Alphabet X فارغ‌التحصیل شدند، این عملیات تقریباً نقش یک شتاب‌دهنده داخلی را بر عهده گرفت.

در اوایل این هفته، شرکت علوم زیستی Verily کاهش 15 درصدی را به میزان حدود 240 نفر انجام داد.

استفان گیلت، مدیر عامل شرکت، در پستی گفت: «در حالی که این برنامه‌ها امیدوارکننده هستند و توسط Veeps با استعداد هدایت می‌شوند، و برخی از نوآوری‌های آن‌ها در دیگر راه‌حل‌های اصلی ما ادغام می‌شوند، ما نمی‌توانیم همه کارها را انجام دهیم و مجبور شده‌ایم انتخاب‌های سختی داشته باشیم.» وبلاگ. “برخی از Veeps به تیم های دیگر اختصاص داده خواهند شد. متأسفانه دیگران ما را ترک خواهند کرد. این افراد کمک کردند تا Verily شرکتی را که امروز هست، بسازد، و من می دانم که دیدن ترک دوستان و همکاران ارزشمند چقدر سخت است.»

شرکت نرم افزار ربات آلفابت، Intrinsic، نیز تحت تاثیر قرار گرفته است. TechCrunch تایید کرده است که 40 کارمند خود را اخراج خواهد کرد. این یک ضربه بزرگ به بخش جوان است که حدود 20 درصد از تعداد کارمندان را شامل می شود. همچنین، رک و پوست کنده، برای منطقه ای که به نظر می رسد به سرعت در حال رشد است، کمی مشکل است. در واقع، دو گفتگوی اخیر ما با این شرکت حول محور خریدها بود. در کمتر از یک سال، Intrinsic هر دو Vicarious و Open Robotics را خریداری کرد – دومی کمتر از یک ماه پیش اعلام کرد.

یکی از سخنگویان به TechCrunch گفت: «مدیریت درونی تصمیم دشواری برای رها کردن تعدادی از اعضای تیم ما گرفته است. ما این خبر را مستقیماً به آنها اعلام کردیم. ما کاملاً از دشواری این کار آگاه هستیم و فعال ترین پشتیبانی ممکن را ارائه می دهیم. این تصمیم با توجه به تغییرات در اولویت‌بندی و جهت‌گیری استراتژیک بلندمدت ما اتخاذ شد. این تضمین می‌کند که Intrinsic می‌تواند به تخصیص منابع به ابتکارات با اولویت ما، مانند ساختن نرم‌افزار و پلتفرم هوش مصنوعی، ادغام خریدهای استراتژیک اخیر Vicarious و OSRC (واحد تجاری Open Robotics) و همکاری با شرکای کلیدی در صنعت ادامه دهد. اگرچه اجرای آن بسیار دشوار است، اما معتقدیم این تصمیم برای ادامه ماموریت ما ضروری است.»

حداقل می توان گفت، این یک ضربه بزرگ برای سازمانی است که تازه شروع به رشد کرده است. شرکت‌های زیادی وجود دارند که در فضایی مشابه Intrinsic رقابت می‌کنند، بنابراین نمی‌توان گفت که این خبر تا چه حد یک گام به عقب خواهد بود.

اوایل این هفته، همکار X روباتیک آلوم معدنی اعلام کرد که به تازگی از آزمایشگاه فارغ التحصیل شده است.