منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اسنپ ​​20 درصد از کارکنان خود را در بحبوحه تغییر ساختار عمده کاهش می دهد – TechCrunch

اسنپ ​​20 درصد از کارکنان خود را در بحبوحه تغییر ساختار عمده کاهش می دهد – TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اسنپ ​​20 درصد از کارکنان خود را در بحبوحه تغییر ساختار عمده کاهش می دهد - TechCrunch

مدیر عامل اسنپ، ایوان اشپیگل، امروز صبح اعلام کرد که شرکت پشتیبان اسنپ چت به عنوان بخشی از بازسازی بزرگتر، کارکنان خود را 20 درصد کاهش می دهد.

اسنپ ​​ماه هاست با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کند. در ماه مه، اشپیگل در یک یادداشت داخلی نوشت که این شرکت اهداف درآمدی خود را برای سه ماهه دوم سال از دست خواهد داد. مطمئناً، اگرچه درآمد این سه ماهه 1.11 میلیارد دلار بود که 13 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت، اما این شرکت به شدت از دستورالعمل قبلی خود که رشد 20 تا 25 درصدی بود، نادیده گرفت.

اشپیگل در یادداشتی از شرکت که همچنین در وب‌سایت اسنپ منتشر شد، نوشت: «پیش‌بینی درآمد پیش‌بینی‌شده ما محدود است و رشد درآمد سال به سال جاری ما به میزان 8 درصد QTD بسیار کمتر از آنچه در اوایل سال جاری انتظار داشتیم است». برای اهداف برنامه‌ریزی، ما طیفی از نتایج را مدل‌سازی کرده‌ایم، که برخی از آنها نشان می‌دهند که رشد درآمد پایین تا سال آینده ادامه خواهد داشت، و ما برنامه سال 2023 خود را برای ایجاد جریان نقدی آزاد حتی در سناریوی با رشد کم ساخته‌ایم.»

اسنپ ​​گفت، کارمندان اخراج شده ایالات متحده چهار ماه حقوق پایان کار، به علاوه کمک مالی برای ثبت نام در COBRA دریافت خواهند کرد. این شرکت “غرامت و مزایا را برای بازتاب هنجارهای محلی” برای کارگران بین المللی تنظیم خواهد کرد.

اشپیگل گفت: “ما می دانیم که این تغییرات ممکن است تأثیر شدیدی بر اعضای تیمی که برای زندگی در خارج از کشور خود به مجوزهای کاری متکی هستند داشته باشد، و به آن اعضای تیم آسیب دیده پشتیبانی و انعطاف بیشتری ارائه خواهیم داد تا اختلال در وضعیت مهاجرت آنها به حداقل برسد.” نوشت.

علاوه بر کاهش مشاغل، اسنپ با کاهش سرعت تولید نسخه‌های اصلی، مینی‌ها و بازی‌ها، سخت‌افزارها و اپلیکیشن‌های مستقل Zenly و Voisey که توسط اسنپ تامین می‌شود، کاهش خواهد داد. اگرچه اسنپ می گوید که به توسعه عینک واقعیت افزوده Spectacles متعهد است، اما این شرکت دیگر پهپاد Pixy را توسعه نخواهد داد.

اسنپ ​​همچنین معاون ارشد مهندسی جری هانتر را به عنوان مدیر عملیاتی ارتقا داد تا بر رشد و درآمد تمرکز کند.

اشپیگل نوشت: ما در حال تغییر ساختار کسب و کار خود هستیم تا تمرکز خود را بر سه اولویت استراتژیک خود افزایش دهیم: رشد جامعه، رشد درآمد و واقعیت افزوده.

در چند ماه گذشته، اسنپ در حال آزمایش اسنپ چت، یک سرویس اشتراک، برای افزایش درآمد خود بوده است. این محصول به مشترکین امکان دسترسی زودهنگام به ویژگی‌های جدید و نمادهای برنامه انحصاری، مشابه محصول Twitter Blue را می‌دهد. در عرض چند هفته، Snapchat+ با فروش 3.99 دلار اشتراک ماهانه 5 میلیون دلار درآمد به ارمغان آورد. این یک افت در سطل در مقایسه با درآمدی است که اسنپ برای مثبت شدن جریان نقدی باید کسب کند، اما این یک جهش قابل توجه است – قبل از محصول اشتراک، درآمد خرید درون برنامه ای اسنپ چت پنج رقمی کاهش یافت.

نمودار رشد اسنپ چت را در مقایسه با فیس بوک نشان می دهد - اسنپ چت مسیر مشابهی را دنبال می کند

اعتبار تصویر: یک کلیک

در حال حاضر، تقریباً تمام درآمد اسنپ از محصولات تبلیغاتی مانند اسنپ ادز و تبلیغات AR به دست می‌آید، اما محیط سخت اقتصادی کلان تأثیر منفی بر موفقیت این مشاغل داشته است. در یک به‌روزرسانی سرمایه‌گذار که امروز منتشر شد، اسنپ از Snapchat+، Spotlight و Snap Map به عنوان منابع جدید درآمد در میان‌مدت نام برد – در بلندمدت، برنامه اسنپ تبدیل شدن به یک رهبر در واقعیت افزوده است.

اسنپ ​​برای اطمینان بخشیدن به سرمایه گذاران، مسیر حرکت خود را با متا مقایسه کرد، رقیبی که هفت سال سن دارد. به نظر می رسد میانگین درآمد اسنپ به ازای هر کاربر مسیری مشابه با فیس بوک دارد، اما پایگاه کاربران فیس بوک بسیار سریعتر در حال رشد است. در سال 2015، یازده سال پس از تأسیس فیس بوک، این شرکت دارای بیش از 1 میلیارد کاربر فعال روزانه (DAU) بود. در همین بازه زمانی، اسنپ چت 347 میلیون DAU جمع آوری کرد.

با این حال، یک نقطه روشن برای اسنپ این است که محصولات آن همچنان در حال رشد هستند. حتی اگر درآمد آن ناچیز باشد، DAU های آن 18 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، در حالی که محصولات متا تا حد زیادی در رشد رکود داشته اند.