منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • استفاده از بلاک چین برای بهبود فرآیندهای KYC برای کسب و کارهای وب 3 • TechCrunch

استفاده از بلاک چین برای بهبود فرآیندهای KYC برای کسب و کارهای وب 3 • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
استفاده از بلاک چین برای بهبود فرآیندهای KYC برای کسب و کارهای وب 3 • TechCrunch

به هیچ وجه برای کسب و کارهای مبتنی بر بلاک چین، ارائه دهندگان خدمات مالی یا بانک ها برای دور زدن فرآیندهای «مشتری خود را بشناسید» (KYC). اما راه‌حل‌های KYC موجود که طی سال‌ها توسعه یافته‌اند، مانند تأیید هویت دستی و آنلاین، ویدیو و بیومتریک، دارای معایبی هستند، از جمله خطر بالای خطا و تلاش‌های تکراری.

با ظهور فناوری بلاک چین، شرکت ها متوجه شده اند که راه حل های KYC بهتر و کارآمدتری وجود دارد که به آنها امکان می دهد از جمع آوری و ذخیره اطلاعات شخصی اجتناب کنند.

راه حل معمول KYC شما نیست

با توسعه فناوری بلاک چین، بسیاری از مردم به یک هویت غیرمتمرکز یا هویت خودمختار به عنوان یک ایده‌آل نگاه می‌کنند – افراد کنترل هویت دیجیتال خود را به دست خواهند آورد و از نیاز به ارائه اطلاعات بیش از حد و غیرقانونی اجتناب می‌کنند.

مکانیسم هایی برای کمک به ما برای رسیدن به این ایده آل وجود دارد. در وب 3، دارایی های فیزیکی در نهایت متعلق به شخصی خواهد بود، اما رابطه بین خریدار و فروشنده کافی نخواهد بود. همچنین باید یک ارتباط فیزیکی وجود داشته باشد تا خریدار از حمایت قانونی برای دریافت آن دارایی فیزیکی برخوردار باشد – پیچیدگی که اکثر مردم نادیده می گیرند.

ارائه دهنده ای را انتخاب کنید که در مورد کاری که با داده های شما انجام می دهد شفاف باشد و تأیید کنید که تمام بررسی های لازم را انجام می دهد.

اینجاست که می توان از بلاک چین برای بهبود ارائه دهندگان سنتی KYC استفاده کرد. فرآیندهای معمولی KYC از افراد می‌خواهد که مدرک هویت خود را در یک تأییدکننده آپلود کنند. با این حال، کسب‌وکارهایی که در جهت غیرمتمرکز شدن تلاش می‌کنند نباید به این حجم از اطلاعات نیاز داشته باشند و همچنین نباید به نگهبانی توکن‌های یک فرد نیاز داشته باشند. کسب و کارها باید بتوانند به سادگی و با اطمینان تأیید کنند که حساب یا کیف پول دیجیتالی که با آنها در تعامل است تأیید شده است.

چندین راه حل KYC غیر زنجیره ای وجود دارد که با قابلیت ها و قیمت های مختلف ارائه می شود. تفاوت به سطح جزئیات و مقیاس مورد نیاز یک شرکت بستگی دارد. نقطه ضعف اصلی همه این عملیات، نیاز ذخیره سازی از نقطه نظر نظارتی است. اغلب، داده‌های KYC و AML (ضد پول‌شویی) باید برای مدت معینی نگهداری شوند تا استانداردهای گزارش‌دهی و در صورت بروز بی‌نظمی رعایت شود. این نشان‌دهنده یک ضعف بزرگ در سیستم است، زیرا داده‌های مشتریان شرکت توسط چندین طرف نگهداری می‌شود که مکانیسم‌های امنیت سایبری آنها می‌تواند از نظر اثربخشی متفاوت باشد.