منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • استانداردسازی کند سرمایه خطرپذیر • TechCrunch

استانداردسازی کند سرمایه خطرپذیر • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
استانداردسازی کند سرمایه خطرپذیر • TechCrunch

Uبه هفته‌نامه استارت‌آپ‌ها خوش آمدید، نگاهی دقیق به اخبار و روندهای استارت‌آپ این هفته از سوی خبرنگار ارشد و مجری Equity ناتاشا ماسکریناس. برای دریافت این در صندوق پستی خود، در اینجا مشترک شوید.

مدتی طول کشید، اما می‌دانم که زبان عشق من به استارت‌آپ‌ها هر گونه تلاشی برای استاندارد کردن دنیای مبهم و اغلب غیررسمی سرمایه‌گذاری خطرپذیر را مورد بحث قرار می‌دهد. تنش ظاهری همان چیزی است که مرا مجذوب می‌کند: چگونه می‌توان فرآیندی مانند نوشتن چک را که به حمایت انسانی و هنر اعتماد نیاز دارد، خودکار کرد، به گونه‌ای که هر دو طرف را راضی نگه دارد.

صندوق هایی هستند که کاملاً بر اساس داده ها سرمایه گذاری می کنند. یا ابزارهایی که به استارت‌آپ‌ها کمک می‌کنند تا هنگام افتتاح حساب، تمام فرصت‌های تأمین مالی خود را ببینند. یا، همانطور که در این هفته اشاره کردم، ابزاری برای استارت‌آپ‌ها که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا به طور همزمان یک برنامه مشابه را راه‌اندازی کنند – یا به‌منظور راه‌اندازی – برای چندین فرشته و سرمایه‌گذار پیش از راه‌اندازی.

این ابزار که توسط شرکت استارت آپی Afore Capital راه اندازی شده است، بر اساس برنامه مشترک است که یک برنامه واحد را به چندین کالج و دانشگاه ارسال می کند. ایده پشت Afore این است که به بنیانگذاران کمک می کند تا به سرعت سرمایه گذاران خبره را معرفی کنند و در عین حال به این سرمایه گذاران کمک می کند تا جریان معاملات متفاوت را بر اساس یک پایه ثابت داشته باشند. اگرچه به نظر می رسد این ابزار کم ریسک است – برای هر دو طرف رایگان است – گاهی اوقات سهولت ممکن است با سوالاتی همراه باشد. آیا افوره خیلی نوع دوست است و اطلاعات خود را به اشتراک می گذارد؟ آیا انفجار همان نشانه مقدمه گرم را ارائه می دهد؟

شریک عمومی پیشین، آنامیترا بانرجی فکر می‌کند که نسخه متمرکز بر سرمایه‌گذاری از برنامه مشترک معمای کلاسیک را حل می‌کند: چه اتفاقی می‌افتد وقتی یک استارت‌آپ مناسب شرکت شما نباشد، اما همچنان یک شرکت هوشمند است که ممکن است برای ظهور شما منطقی باشد؟ دوست مدیر صندوق متمرکز بر آب و هوا؟ گاهی اوقات این شرکت‌های هوشمند در شکاف‌ها گم می‌شوند – به تعداد شرکت‌هایی فکر کنید که با لبه تیغ وارد Y Combinator نمی‌شوند – به جای اینکه به یک شرکت دیگر منتقل شوند.

Afore در ابتدا به فکر فرستادن شرکت هایی بود که نتوانستند در برنامه شتاب دهنده خود شرکت کنند به شبکه سرمایه گذاران خارجی خود. اما بانرجی گفت که Afore اکنون برنامه های استارت آپی را به محض ارسال به شبکه ارسال می کند، به این معنی که Afore آن را همزمان با سایر سرمایه گذاران قبل از راه اندازی می بیند.

“ما این خطر را می پذیریم که آن را در معرض دیگران قرار دهیم و ممکن است معامله و تخصیص و مواردی از این قبیل را از دست بدهیم… اما این به آنها، به ما نشان می دهد که ما فقط چیزهایی را برای آنها ارسال نمی کنیم. بانرجی گفت.

می‌توانید تمام مقاله‌ام را در TechCrunch+ بخوانید: «آیا زمان یک برنامه مشترک برای بنیان‌گذاران استارت‌آپ فرا رسیده است؟» به من پیام دهید توییتر اگر کد تخفیف برای +TC می‌خواهید یا اینستاگرام.

در ادامه این خبرنامه، در مورد Carta، فرآیندهای مخفی کاری سرمایه گذاران، و زمانی که استراتژی کارداشیان کاملاً جواب نمی دهد صحبت خواهیم کرد.

پرونده های دادگاه و کاهش در Carta

کارتا از جری تالتون، مدیر ارشد فناوری سابق خود شکایت می کند و ادعا می کند که او “پیام های صریح، توهین آمیز، تبعیض آمیز و آزاردهنده جنسی با حداقل 9 زن، از جمله در ساعات اداری و در سیستم های Carta” ارسال و دریافت کرده است.

در اینجا به این دلیل است که این مهم است: این دعوا تنها نشانه ای نیست که نشان می دهد کارتا ممکن است با دعوای داخلی سروکار داشته باشد. این شرکت تأیید کرد که مجبور است 10 درصد از کارکنان خود را در دومین کاهش نیروی کار شناخته شده خود به دلیل همه‌گیری، رها کند.

این کمکی نمی کند که چندین کاربر خدمات Carta، که از مدیریت جداول سهام تا مدیریت صندوق را شامل می شود، در ماه های اخیر آنقدرها تحت تاثیر این پلتفرم قرار نگرفته اند. TechCrunch با مدیر صندوقی صحبت کرد که در حال دور شدن از این پلتفرم بود، او گفت که تیم او در کمتر از دو سال چهار مدیر حساب مختلف داشت که “مطمئناً به تداوم و درک صندوق و نیازهای ما کمک نکرد.”

استانداردسازی کند سرمایه خطرپذیر • TechCrunch

اعتبار تصویر: نقشه

SBFstack

سام بانکمن-فرید، بنیانگذار و مدیر عامل سابق FTX این هفته Substack را راه اندازی کرد. همانطور که همکار من مری آن آزودو خاطرنشان کرد، این “یک حرکت بسیار غیرعادی برای کسی است که اخیرا دستگیر شده است و با هشت اتهام جنایی در ایالات متحده مواجه است.”

در اینجا دلیل مهم است: همانطور که در Equity بحث کردیم، روش کارداشیان حواس پرتی برای این میلیاردر سابق کارساز نخواهد بود. اخیراً جو عجیبی پیرامون اقدامات SBF وجود دارد، خواه او را باهوش خطاب کند که به دلیل عدم گناه خود اظهار بی‌گناهی کند یا به خنده‌اش. به وضعیتی که در نهایت باید کاملاً جدی گرفته شود، ساده‌تر می‌افزاید.

راه اندازی Substack تفاوتی ندارد. ما همه در مورد آن صحبت می کنیم، ما به این فکر می کنیم که او وکیلش را دور بزند. اما اگر آنقدر که ما فکر می کنیم رادیکال نباشد چه؟ اگر SBF ببیند که صحبت‌های بلند او در بیرون هر بار که صحبت می‌کند مورد توجه قرار می‌گیرد، پوشش داده می‌شود و تقویت می‌شود، صرفاً به این دلیل که قبلاً هیچ کس دیگری این کار را نکرده است؟ این یک حواس پرتی است. ممکن است تا زمان محاکمه مورد انتظار او در ماه اکتبر بیشتر شاهد آن باشیم.

نیویورک، ایالات متحده آمریکا - 3 ژانویه: مدیر عامل و بنیانگذار سابق FTX سم بنکمن-فرید در 3 ژانویه 2023 وارد دادگاه فدرال منهتن در نیویورک شد.

اعتبار تصویر: فاتح آکتاش/ آژانس آناتولی/ گتی ایماژ

ردیابی

احتمالاً در مورد ChatGPT، ابزار هوش مصنوعی OpenAI که با قابلیت پیام‌رسانی هوشمندش در فضای مجازی منتشر شد، مطالب زیادی خوانده‌اید. این ابزار که اخیراً در دسترس عموم قرار گرفته است، به اندازه کافی هوشمند است تا به سؤالات جدی و احمقانه در مورد موضوعات عمیق پاسخ دهد، که آن را وارد بحث هایی کرده است که توسط نویسندگان، مربیان، هنرمندان و دیگران هدایت می شود.

اما فراتر از هیجان اولیه پیرامون این ابزار، می‌خواستم ردیابی کنم که آیا واقعاً راه خود را به جریان کار افراد باز می‌کند یا خیر. بنابراین، در مقاله TC+ با کایل ویگرز و کریستین هال بررسی کردم که چگونه سرمایه گذاران از ChatGPT استفاده می کنند.

در اینجا دلیل مهم است: برخی از سرمایه گذاران بیان کرده اند که ChatGPT ممکن است برای اهداف راستی آزمایی پیرامون ادعاهای اندازه بازار یا پتانسیل رشد استفاده شود. در همان زمان، گوگل نیز می تواند. البته استدلال برای هوش مصنوعی این خواهد بود که محتوا اصلی باشد و شاید بیشتر به سوالات دقیق فرد هدفمند باشد، در حالی که یک جستجوی کلی در گوگل ممکن است نیاز به حفاری بیشتر و جمع آوری مقالات مختلف با هم داشته باشد.

به عنوان اشاره ای به آغاز این خبرنامه، ChatGPT را می توان به عنوان راه دیگری در نظر گرفت که شرکت در تلاش برای خودکارسازی خود است. این فقط به این بستگی دارد که آیا سرمایه گذاران فکر می کنند که برای رد استارت آپ ها به اندازه کافی هوشمند است یا اینکه بازخورد به عنوان ارز کلیدی برای ایجاد یک شبکه ارزش گذاری می شود.

هوش مصنوعی - مفهوم چت بات

اعتبار تصویر: کارول یپس/ گتی ایماژ

موضوعاتی برای صحبت کردن

فهرستی غیر جامع از سایر اخباری که در این هفته باید در نظر بگیرید:

در TechCrunch دیده می شود

سازندگان محتوای Dungeons & Dragons در حال مبارزه برای محافظت از معیشت خود هستند

تسلا به کاهش قیمت ها ادامه می دهد، این بار تا 20 درصد

در CES چه اتفاقی می افتد، آیا در CES می ماند؟

همانطور که Digitail نشان می دهد وسواس ما نسبت به حیوانات خانگی به این معنی است که استارت آپ های دامپزشکی در حال پیشرفت هستند.

کاربران می گویند که برنامه های شخص ثالث توییتر با مشکلاتی روبرو هستند

در TechCrunch+ دیده می شود

به تخمین 2021 خود نخواهید رسید

خرابی Pitch Deck: عرشه سری B 35 میلیون دلاری Mint House

چرا آفریقا سال گذشته علیرغم جمع آوری کمک های مالی بی سابقه تک شاخ نداشت؟

Web3 می تواند به پایدارتر شدن مد کمک کند

تخصص هوش مصنوعی پیتسبورگ می تواند به بازار در حال رشد استارتاپی دامن بزند

با آن، من برای لذت بردن از یک آخر هفته در پراویدنس با دوستان قدیمی هستم. نیو انگلند، چقدر دلم برایت تنگ شده بود، آب و هوای دلپذیر و خیابان های نوستالژیک تو.

به زودی چت کنید

n